Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon félek, de a férjemnek...

Nagyon félek, de a férjemnek már nem akarok nemet mondani. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

33 évesek vagyunk mindketten, 10 éve házasok. A férjem mindig is akart gyereket, de én nem éreztem magam készen az anyaságra. Kértem 1-2 év haladékot, hátha megjön a kedvem hozzá időközben.

Közben elelt 10 év, én dolgoztam, amit nagyon szeretek, tanultam, utaztunk is sokat, és a hobbimmal is foglalkoztam. A férjemnek mindig azt mondtam, hogy "majd jövőre lesz baba".

Most jött el az a pont, hogy nem akar tovább várni. Ultimátumot adott, hogy bármennyire is szeret engem, vagy gyerek, vagy válás. Ebben teljesen igaza van, hiszen 10 éve vár, és nem vagyunk már olyan fiatalok. De ugyanakkor még annyi tervem van, annyi mindent szeretnék csinálni. Úgy érzem, hogy a gyerek akadályozna mindenben. Nem tudom elképzelni, hogy napi 24 órában egy baba körül forogjon az életem.

Anyu azt mondja, hogy, amint meglesz a baba másképp fogom gondolni, és meglátom, hogy milyen csodálatos dolog.

De mi van, ha nem? Ha megbánom?

Viszont a férjemet sem akarom elveszíteni, mert nagyon jó a házasságunk, és nagyon szeretjük egymást.


Szerintetek most mi a mákot csináljak???



2012. dec. 4. 13:28
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/105 anonim ***** válasza:
84%

Én nagyon sajnálom a férjed :( Lényegében 10 éven át hitegetted, és most még te akarsz ultimátumot adni? Miért nem lehetett megmondani neki már jóval korábban, hogy nem akarsz gyereket soha?


Ezt nem is értem, 10 évig hagytad, hogy hazugságban éljen. Remélem minél előbb talál majd egy nőt, akivel családot alapíthat.

2012. dec. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/105 A kérdező kommentje:

#33 Szövegértelmezési problémád van:

Az ultimátumban benne van, hogy elhagyhat, HA AKAR. Ha nem akar, akkor nem fogom kirúgni.

2012. dec. 4. 14:31
 33/105 anonim ***** válasza:
57%

Én se szülnék.

Mondjuk én 24 vagyok és a megismerkedésünkkor ezzel kezdtem a páromnak, hogy én soha nem akarok gyereket.

Balszerencsémre ő akar, de közöltem, hogy bárhogy is legyen, nem fogok gyereket szülni és nevelni sem.

Szóval én már az elején tisztáztam a dolgokat, aztán tetszik, ameddig tetszik. Nem tudok mit csinálni, én őszinte voltam.

Neked sem kellett volna azt hazudnod, hogy majd jövőre.

Attól nem félek, hogy a férjed nem talál mást. Az ilyen idős férfiak a legkelendőbbek, az én párom is már jócskán a 30-as éveit tapossa.

2012. dec. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/105 anonim ***** válasza:
74%
Nincs szövegértelmezési problémám. Akkor egyértelmű leszek. Neked nincs jogod magad mellett tartani a férjedet. Ha egy kis jóérzés van benned Te hagyod el, nem még a döntést is rá hárítod.
2012. dec. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/105 anonim ***** válasza:
54%
37-es: és ki beszélt róla, hogy maga mellett akarná tartani? Tényleg szövegértelmezési problémád lehet, mert ilyet nem mondott senki!
2012. dec. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/105 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem senkinek sincs problémája a szövegértelmezéssel, esetleg neked, mert nem fogod fel mit írunk. Ha ő veled marad mert szeret, akkor az ugyanolyan mintha te szülnél neki egy babát, mert SZERETED és a kedvéért bármire képes vagy. Te boldog lennél? Ő boldog lesz gyerek nélkül, csak azért mert pillanatnyilag te vagy a legfontosabb neki? És 10 év múlva mit fog érezni? Gondold már végig.
2012. dec. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/105 A kérdező kommentje:

#37, hagyd rá! :)

Tényleg szövegértelmezési gondjai vannak... :D

Na megyek, hazajött a férjem.

Később írok, hogy mi lett.

2012. dec. 4. 14:44
 38/105 anonim ***** válasza:
73%
Egyébként még annyi érdekelne, hogy ha valaki egy egész délután gép előtt ül, a férj 3-ra hazaér, akkor mitől nincs idő még egy sorozatot sem megnézni?? :D Ezalatt az idő alatt még a baba is aludna :)
2012. dec. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/105 anonim ***** válasza:
92%
"Visszadobom az ultimátumot; vagy velem marad így, vagy elengedem." Ez azt jelenti, hogy ha a férje nem elég erős egy ilyen döntés meghozatalához, akkor a Kérdező nem lép, nem hozza meg az egyetlen korrekt döntést, ami ebben a helyzetben létezik,pedig ennek a helyzetnek Ő az oka. Ergo maga mellett tartja, még úgyis, hogy tudja, hogy boldogtalanná teszi. De ha valaki nem akarja megérteni amit írok, az nem is fogja.
2012. dec. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/105 anonim ***** válasza:
35%
Sok sikert, én neked szurkolok!
2012. dec. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!