Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 2011 novemberében szültem...

2011 novemberében szültem első gyermekem.2012 májusában anyák napja. Párom elfelejtett felköszönteni a pici fiammal. Dühös voltam, szomorú. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Szóval. Alig vártam, h anyuka lehessek. Anyák napjára nagyon készültem, nem csak azért mert nekem az első olyan anyák napja volt, ahol én is anya vagyok, hanem anyukám miatt is :) Reggel (2012 május, anyák napja), ahogy felébredt a kis babám, egyből rohantam átöleltem és elmondtam neki, h milyen boldog vagyok, h anya lehetek és ez az első anyák napja nekem, könnybe lábadt a szemem is. Sokat olvastam, ahol a férj fogja a csöppséget és oda áll az anyuka elé és úgy köszöntik fel. Párom az tipikusan ilyen ember, ő bármikor vesz nekem egy szál rózsát vagy egy bon-bont azzal a mondattal, h "ezt csak azért, mert szeretlek". Szóval nagyon vártam, h mi lesz, gondoltam magamban bizti el sírom magam :D. Voltunk anyuméknál is, de én még mindig nem kaptam köszöntést... Késő délután haza értünk, gondoltam majd itthon... semmi... Mire kiborultam és sírva mondtam neki, h miért nem köszöntött fel a picivel, erre ő, lehajtja a fejét és csak annyit mondd, h elfelejtett. Teljesen elcseszte életem első anyák napját! :( Most megint közeledik, de már egyáltalán nem várom, egyszerűen annyira sz@rul esett ez a tavalyi eset :( Túl reagálom?

2013. jan. 15. 13:19
1 2 3 4 5 6 7
 11/68 anonim ***** válasza:
89%
Apák napján (június harmadik vasárnapja) te felköszöntötted a kicsivel őt?
2013. jan. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/68 anonim ***** válasza:
100%
Azt vártad, hogy a 6honapos kisbabanak megtanít egy verset, vagy rajzol vele? Szerintem ez meg nagyon nem elvárható, ráadásul valószínű hogy neki sem jutott eszébe, hogy a kicsi helyett vegyen neked egy szál rozsat, mivel te nem az anyja vagy. Túlreagalod, de nagyon..
2013. jan. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/68 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincs még gyerekem, de ha lenne, azt találnám furcsának, ha a párom felköszöntene. Nálunk anyák napján mindenki az anyukáját köszönti fel, esetleg ha felnőtt, akkor a párja és a gyereke is elmegy vele köszönteni a nagymamát. De a férjét, feleségét senki nem köszönti fel ilyen alkalmakkor a családunkban még akkor sem, ha már anyuka.

Ennyi erővel az összes családtag felköszönthetné az össze anyukát a családban, ez igazából erről is szólna. De ezt családonként nem egyformán tartják. Ha a férjed ahhoz szokott és az a természetes neki, hogy anyák napja = felköszöntjük az anyukáNKat, akkor jócskán túlreagáltad. Vagy tényleg feledékeny. Ezegyszer ez is elnézhető szerintem.

Egyébként tényleg, te felköszöntötted apák napján?


A kérdésedből úgy tűnik van egy szerető férjed, aki törődik a családdal és veled, van egy egészséges gyereked, más a két kezét összetenné. Szerintem felesleges ebből ekkora ügyet csinálni. Ráadásul még január van és te a köv. anyák napján aggódsz?

Nyugi, amekkora hisztit levágtál az előzőn (bocs a kifejezésért), az ideit biztos nem felejti el. :)

2013. jan. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/68 anonim ***** válasza:
91%
"ez igazából erről is szólna"=ez igazából nem is erről szólna
2013. jan. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/68 anonim ***** válasza:
85%

Én nem akarnám, hogy a férjem felköszöntsön, elvégre nem az anyja vagyok, és azt se szeretném, ha a gyerekemet erre nevelné. Akkor szeretném a gyerekemtől hallani, hogy szeret, amikor szívesen mondja, de ez az erőszakos hálálkodtatás akkor se jött be, amikor én voltam gyerek.


És szerintem beszéld meg vele, ha valami gondod van, különben még az aranylakodalmatokon is ezen fogod rágni magad.

2013. jan. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/68 anonim ***** válasza:
87%
nálunk névnap, szülinap, anyák napja, minden el lenne felejtve, ha előző nap nem hívnám fel a figyelmét, hogy jeles ünnep következik :D
2013. jan. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/68 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy ilyen sokan le oltottatok :) Kedves. De nem baj, mindenki más. Én ilyen családban nevelkedtem fel, ahol apukánk mindig gondoskodott az ilyen alkalmakkor.

Az egyik válaszoló írta, h tegyem össze a két kezem, h hébe-hóba kapok tőle valamit, pont ezért csalódtam benne, mivel mindig kimutatta a szeretetét :( Tudom, hogy nem az anyja vagyok, nem vagyok hülye :) De igenis ez egy kedves gesztus lett volna. Ennyi az egész, nem azt kértem, h hozza a le a csillagokat!

De tudjátok mit! Akinek nem ilyen párja van mint nekem (ahogy a legtöbben írtátok) akkor válasszon más férfit és ne itt siránkozzon! Igen és január 15.-én ezen kattogok b@zdmeg! Mivel a tavalyi nagyon belemászott a lelkembe ezért félek, h nem leszek boldog májusban! És képzeljétek nem ez a legnagyobb problémám, csak muszáj volt ez is kiírni magamból!

Mindenkinek köszönöm a válaszát. :)

2013. jan. 15. 14:22
 18/68 anonim ***** válasza:
100%

No, ha te ennyire tudod, hogy ilyen családban nevelkedtél, akkor nem tudod elképzelni, hogy más - pl. esetleg a férjed - nem ilyenben?


Egyébként egy leoltás, vagy bántó szándékú megjegyzés sem volt a válaszok közt, egyszerűen külső szemlélőként mindenki látja, mennyire túlhisztized ezt.

2013. jan. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/68 anonim ***** válasza:
100%
Apák napján (június harmadik vasárnapja) te felköszöntötted a kicsivel őt?
2013. jan. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/68 anonim ***** válasza:
100%

ez kamu!!!! :) csak provokál a kérdező, ilyen nincs. sok hüét láttam már, de olyat, aki januárban a tavalyi anyák napja miatt siránkozik és előre hergeli magát, na olyat még nem :)

ha véletlenül nem kamu, akkor maxiriszpekt a férjednek :D

2013. jan. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!