Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, ha apám már...

Mit lehet tenni, ha apám már kétszer felpofozott? Egyszer el is zavart anyámhoz?

Figyelt kérdés

Apámnál vagyunk elhelyezve tesómnál. Eddig nem volt vele semmi baj, de mostanában kész idegbeteg. Mindenért ordibál velünk, főleg velem. Már a múltkor is felpofozott, és elzavart anyámhoz (holott papír van róla hogy nála kell legyek) Most megint megtörtént, bár el nem zavart.

Úgy tudom hogy a gyereket nem lehet verni, ez benne van a családjogi törvénybe. Odaköltözhetek nagyanyámhoz? Neki köteles gyerektartást fizetni?



2013. márc. 21. 13:10
 11/100 anonim ***** válasza:
20%
Igazad van,nincs joga hozzá..A testvérek közötti harcok egyébként is természetesek,nem kéne ezt ennyire eltúloznia az apádnak. Gondolom,tehetetlennek érzi magát,azért ütött meg,nehéz lehet egyedül nevelnie két gyereket,ez mindenkinek nehéz,akár az anya kapja a gyerekeket,akár az apa. Nem tudsz vele leülni és megbeszélni ezt a dolgot,hogy ez így neked nagyon rossz és talán elmondhatná,mi is a valódi problémája,talán tudnál neki segíteni benne...
2013. márc. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/100 anonim ***** válasza:
82%

aha ... te egy önérzetes magyar állampolgár vagy, akinek bizony vannak jogai ... ragaszkodj is hozzájuk rendesen, mert micsoda dolog az, hogy apád nevelni akar a te önérzeted ellenére ... szemétség ... azonnal költözz el otthonról jó messzire ... olyan messzire, hogy még véletlenül se tudja finanszírozni a napi életviteled, mert ezzel sértené az önérzeted


egyébként azt tudod, hogy egy adag önérzetért mennyi kenyeret adnak a boltban?

2013. márc. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/100 anonim ***** válasza:
68%
Tényleg nem vagyok híve a gyerekverésnek, de ha eddig kétszer elborult az agya vitatott helyzetekben, akkor nem tudom azt mondani, hogy neked van teljesen igazad. Nem kellett volna megütni, ez tény. Ezt nem vitatom. De nagyon távol áll még ez a kategória a bántalmazástól, vagy attól, hogy el kellene költöznöd. Inkább légy normálisabb vele te is. Ha tiszteled, akkor talán ő is fog téged. És belátja, hogy máshogy kell megoldani a dolgokat. Erre nem gondoltál?
2013. márc. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/100 anonim ***** válasza:
64%

"ő is bocsánatot kért tőlem"

Tudod ritka a szülő aki belátja, ha téved, rosszul reagál. Biztos hogy olyan sz.r apa, hogy el kell költözni?

Ahogy leveszem anyádra nem nagyon lehet számítani. Apádra tudsz? Ezen a két pofonon kívül ártott már neked valamit az életbe? Magadnak válaszolj ezekre a dolgokra.

Én nem védem. Nem ismerem. Lehet ugyanúgy rossz ember, mint jó. Ezt neked kell tudni. Nem most, hogy a dac vezérel, hanem összességében

2013. márc. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/100 anonim ***** válasza:
43%
kb 5-6 év múlva már teljesen máshogy látod majd a dolgokat. Minden kamasznak nagy a szája, nekem is az volt és volt hogy én is kaptam 1-1 pofont de nem haltam bele, nem lettem károsodott és még jót is tett. Neked is jót tesz 1-2 pofon. A stílusod tipikus kamasz , szemtelen, sértődött. Ez még nem bántalmazás. A gyámügyön meg jól kiröhögnek. A másik hogy nem akarsz vissza menni anyádhoz akkor biztos nem olyan rossz apádnál. És azt ne gondold hogy a nagyi majd bírni fogja a nagy szád. Ott is lesznek szabályok amiket be kell tartani. Nyíltan leírod hogy a tesód hülye. De ha valakit szeretünk és tudjuk hogy milyen akkor sem mondjuk a szemébe, csak hogy megbántsuk. Biztos neked is van olyan dolog amit a szemedbe lehetne vágni, és attól hogy tudják hogy igaz még nem teszik.
2013. márc. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/100 anonim ***** válasza:
azt írod hogy a nem normális anyádhoz akarja küldeni a nem normális gyerekét? Aha már értem. Anyádra hasonlítasz.
2013. márc. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/100 anonim ***** válasza:
28%

Sajnálatos módon azoktól kapsz választ, akik maguk is meg voltak pofozva idönkent es ezt a nevelési stilust elfogadták es védik saját maguk elött is.

Ne hallgass rájuk!

Nincs olyan ok a vilagon, amiert masnak joga lenne kezet emelni rád, van nevelési tanácsadó, törvények, stb.

Kesöbb , ha a férjed fog megütni mar termeszetes lesz a számodra es magadat fogod okolni!

Költözzetek el töle es ha ragaszkodik a gyámsághoz, hogy tovabb bantalmazhasson, akkor jelentsd fel!

2013. márc. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/100 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem a legjobban teszed, ha elgondolkodsz azon miért kaptál pofont. Lehet, hogy vannak jogaid, (az nem hogy belepofázz apád életébe) és vannak kötelességeid is, tiszteld szüleidet és a testvéredet pl.
2013. márc. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/100 anonim ***** válasza:
#18 gratulálok
2013. márc. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/100 A kérdező kommentje:

Nem mondtam, hogy rossz ember. De mostanában mindig velem kötekedik. Semmi nem jó neki amit csinálok, mindenbe beleszól. Régen normálisabb volt. Én ezt meg már nem bírom elviselni. Jobb lenne inkább magával foglalkozna, nincs velem semmi baj. Van pár egy-két dolgom, de belefér. Nem vagyok már csecsemő hogy ne legyenek önálló dolgaim/gondolataim. Szóval nem bírom ha idegbetegeskedik. Pl. földhöz vágta a laptopot. Ami ugye nem két fillér. újat meg nem vesz. Csak akkor tudok gépezni ha tesóm nincs itthon az övén. Szerintem egy normális ember ilyet nem csinál. Akkor sem ha azt mondta hogy háromszor szólt hogy menjek mert elkésik És akkor mi van? szóljon még egyszer, valszínüleg nem hallottam.

Szóval ilyen dolgai is vannak.

Tesómra meg azért mondtam azt amit, mert úgy viselkedett. Amúgy meg pont a laptopon vesztünk össze.


Anyámhoz meg nem kell hasonlítgatnI!!

2013. márc. 21. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!