Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, ha apám már...

Mit lehet tenni, ha apám már kétszer felpofozott? Egyszer el is zavart anyámhoz?

Figyelt kérdés

Apámnál vagyunk elhelyezve tesómnál. Eddig nem volt vele semmi baj, de mostanában kész idegbeteg. Mindenért ordibál velünk, főleg velem. Már a múltkor is felpofozott, és elzavart anyámhoz (holott papír van róla hogy nála kell legyek) Most megint megtörtént, bár el nem zavart.

Úgy tudom hogy a gyereket nem lehet verni, ez benne van a családjogi törvénybe. Odaköltözhetek nagyanyámhoz? Neki köteles gyerektartást fizetni?



2013. márc. 21. 13:10
 21/100 A kérdező kommentje:
Amúgy nem vagyok b.zi szóval nem lesz férjem. Egy csajt már csak nem ütne meg, azt azért nem nézném ki belőle.
2013. márc. 21. 13:55
 22/100 anonim ***** válasza:
68%

18

Nincs igazad. Engem nem halálra vertek hanem annyira felhúztam anyukámat az ocsmány, otromba, szemtelen dumáimmal hogy igenis megérdemeltem, és valahogy meg kellett fékeznie.Az a kb 3 pofon amit életemben kaptam tőle max az önérzetemet sértette, és nem fizikailag hatott hanem lelkileg. Nem lettem lelki sérült és semmi.A férjem soha nem bántana, és soha nem is fajulna odáig a dolog köztünk. Valószínű a gyerekemet sem fogom bántani, de ha így fog velem beszélni igen is megérdemel pár pofont. Sajnos vannak kezelhetetlen kamaszok és sokszor tényleg nem lehet velük mit csinálni.A nevelési tanácsadót az ilyen gyerkőcök meg jól körbe röghögnék.

2013. márc. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/100 anonim ***** válasza:
72%
Ez de gusztustalan, hogy a jogaidhoz foggal-körömmel ragaszkodsz, de a kötelességeidre meg szarsz. Azért van ennyi idióta állatember a világban mert a szülők egyre kevésbé nevelik (tudják nevelni) a gyerekeiket.
2013. márc. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/100 anonim ***** válasza:
88%

Tudod minél jobban szidod apádat, hogy neked adjunk igazat, annál biztosabb vagyok abban, hogy "jogosan" kapod te azokat a pofonokat. Apád valószínűleg tehetetlen veled. Remélhetőleg talál majd valami megoldást.

A laptopos eset pedig nagyon tetszett.. Én néha nem bánnám, ha apám is megtenné az öcsémmel.

2013. márc. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/100 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező, valóban gyereket nem lehet megütni, egyébként nem a CsJt-ben van benne, hanem:

"(5)34 A gyermeknek joga van emberi méltósága tiszteletben tartásához, a bántalmazással - fizikai, szexuális vagy lelki erőszakkal -, az elhanyagolással és az információs ártalommal szembeni védelemhez. A gyermek nem vethető alá kínzásnak, testi fenyítésnek és más kegyetlen, embertelen vagy megalázó büntetésnek, illetve bánásmódnak."

1997. évi XXXI. törvény a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról - 6§

És természetesen fordulhatsz tanárodhoz, gyámügyhöz, Rendőrséghez, OBH-hoz stb - kötelesek eljárni...

De emellett megfontolandó, hogy a családon belüli konfliktust először, másodszor, és harmadszor a családon belül érdemes megpróbálni kezelni, szóval apukádnak kellene szót értened, nem tűnik reménytelennek... a dolgot úgy hívják, hogy konfliktus-kezelés. Pl. ha valakiről látom, hogy sík idegbaj és se lát, se hall, annak nem akkor kezdek el érvelni a magam igaza mellett, mert úgyse tud rám figyelni... hanem várok pár órát, amíg megnyugszik, és utána mondom el a saját mondókámat, amikor már képes rá figyelni és átgondolni, ilyenek.

2013. márc. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/100 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy tetszett és szerinted normális 170ezret földhöz vágni.. Szerinted mikor kapok másikat? Karácsony előtt biztos nem. főleg ha még akkor is szivatgat.
2013. márc. 21. 14:04
 27/100 anonim ***** válasza:
59%
akkor már apád is ismeri azt a kéjes érzést amit egy dühből földhöz vágott minőségi cucc hangja és apró darabokra esése okoz ... isteni!
2013. márc. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/100 A kérdező kommentje:
De akkor ha látja hogy én ideges vagyok, mert tesóm b.sztat, akkor minek ugat bele a dolgokba? Ő nem tud várni míg lenyugszok? Azt mondjátok én vagyok a hülyegyerek.. na ha ő a felnőtt akkor nyugodjon le ő... Mint írtam eddig nem volt ilyen, mindig normális volt. Szóval azért nem félek tőle vagy ilyenek, úgyhogy nem gondolok arra, hogy nem kellene visszaszólni. (bár lehet most már fogok) Az utóbbi időben vannak ilyen dolgai. És ZAVAR. Meg mindenre nemet mond, nekem nem vesz semmit, de tesóm most kapott új telót is. Nekem meg nem vesz másik laptopot.
2013. márc. 21. 14:08
 29/100 anonim ***** válasza:
0%

Sajnalom h nem olvasod el es nem fogadom meg a tanácsomat, én voltam a 18 as beiras es pszihológiát végeztem.

Maholnap nem a laptopot, hanem a fejed vágja a falhoz, ne várd meg, sajnalom, hogy nem jut el a tudatodig a tanácsom es tépelödsz tovabb, látom

2013. márc. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/100 anonim ***** válasza:
76%

Látod kérdező te csak kiragadsz dolgokat, csak az érdekel hogy mikor vesz másikat. De amit az utolsó nagyon jól leírt már meg sem hallod. Akkor ezt úgy értelmezed hogy neked csak jogod van de kötelességed nincs?

Ha ilyen nagy szád lesz akkor gyanítom jövő karácsonyra sem lesz laptop.De minek is olyan rossz gonosz csúnya apád van hogy az ilyen apa nem vesz semmit a gyerekének, nem hogy laptopot. Amúgy ha ő vette akkor joga volt összetörni.

2013. márc. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!