Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, ha apám már...

Mit lehet tenni, ha apám már kétszer felpofozott? Egyszer el is zavart anyámhoz?

Figyelt kérdés

Apámnál vagyunk elhelyezve tesómnál. Eddig nem volt vele semmi baj, de mostanában kész idegbeteg. Mindenért ordibál velünk, főleg velem. Már a múltkor is felpofozott, és elzavart anyámhoz (holott papír van róla hogy nála kell legyek) Most megint megtörtént, bár el nem zavart.

Úgy tudom hogy a gyereket nem lehet verni, ez benne van a családjogi törvénybe. Odaköltözhetek nagyanyámhoz? Neki köteles gyerektartást fizetni?



2013. márc. 21. 13:10
 61/100 anonim ***** válasza:
73%

nem vagyok sznob, csak tudok helyesen írni, egyébként még a helyesírás ellenőrző is aláhúzza, de a kedvedért direkt megnéztem, és bizony pszichológia, de mindegy. Ha csak ennyi lenne a helyesírási hiba az irkálmányaidban, még azt mondom oké, de biztos én vagyok sznob, hogy feltételezem, hogy a fogalmazásmódod, meg a stílusod, pláne a helyesírásod nem értelmiségire vall.

Egyébként egy szóval sem írtam sehol, hogy jogosan ütötte meg az apja, csak hogy te beszélsz baromságokat. De ezt a véleményemet továbbra is vállalom.

2013. márc. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/100 A kérdező kommentje:
Én nem hinném, hogy hasonlítok rá. Lehet néha. De nem tudom, szerintem ha hasonlítanék rá akkor nem lennének vitáink.
2013. márc. 21. 14:56
 63/100 anonim ***** válasza:

"Szerintem egy normális ember ilyet nem csinál. Akkor sem ha azt mondta hogy háromszor szólt hogy menjek mert elkésik És akkor mi van? szóljon még egyszer, valszínüleg nem hallottam."


Szerintem meg te vagy a nem normális. Megkér, hogy siess, mert ő tesz neked szívességet, hogy elvisz valahová. Ezek után ne neki kelljen már miattad elkésnie! Nekem is elborulna az agyam, főleg hogy a stílusodból ítélve többször is előfordulnak ilyenek, hogy magasról lesz.arod a másikat.

2013. márc. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/100 anonim ***** válasza:
20%
Háth én tuti agyonvágnálak.. örülj h csak egyszer pofozott fel.. már az kiborító ahogyan a családodról beszélsz,ez nem normális dolog.. és te sem vagy az..
2013. márc. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/100 A kérdező kommentje:
Nincs nekem semmi bajom! Anyám mindig ilyen volt, ezt már megszoktam. Tesómra sem vagyok irigy. Tény, hogy vele jobban kijönnek, de azért mert ő jobban tanul, meg nem olyan mint én, hogy én nem hagyom magam. Szóval vele nem is lehet miből veszekedés. De én meg nem vagyok olyan aki lenyeli, ha beszólnak neki. Nekem ne mondja meg senki mit csináljak, nem vagyok már gyerek. Meg ne ordítozzon. Ja meg büntetget mint valami ovist, hogy nem mehetek sehova hétköznap ha kettest kapok. Mikor amúgy is magamnak tanulok, mindig ezt mondja. Egyeseket meg nem is szoktam kapni, szóval megbukni nem fogok. Annyit tanulok amennyit kell, mindig elolvasom. Abból 2-4 össze szoktam szedni, tantárgytól függ. Az én dolgom szerintem ez is. Haverjaim meg kiröhögnek ha "nem mehetek" le. Na akkor hogyan ne legyek rá ideges?
2013. márc. 21. 15:01
 66/100 A kérdező kommentje:
De ha nem hallottam, hogy szól akkor hogy siessek? Mondta hogy elvisz, de még készül. Én addig gépeztem. Következő kép, hogy bejön és földhözvágja a gépet, utána meg bunkózik, hogy mehetünk akkor? Na erre is jó hogy kiakadtam. Mondtam neki, hogy nem hallottam, hogy szól. Erről tehetek hogy nem hallom?????
2013. márc. 21. 15:04
 67/100 anonim ***** válasza:
61%
A pszichológusunképpen privát levélben sérteget minősíthetetlen stílusban. Csak szólok, hogy ennyire adj a véleményére. :)
2013. márc. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/100 anonim ***** válasza:
72%

"nekem ne mondja meg senki, mit csináljak, nem vagyok már gyerek" Pontosan az ilyen mondataidból látszik, hogy még korosztályodnál is gyerekebb vagy, nemhogy az Édesapádhoz képest.

Tipikus "kihaénnem" hülyegyerek vagy, aki azt hiszi, az övé a világ. Hogyne, a tiéd a világ, ha képes vagy saját magadért felelősséget vállalni. De ez nem abból áll ám, hogy szájkaratézol Édesapáddal. Ha tudsz négyest is szerezni, de mégis kettesekkel állítasz haza, akkor bizony nem tanulsz annyit, amennyit kellene.

Szállj magadba, mert nagyon rossz irányba tart mát most a gondolkodásmódod, és ezt egyenesen fogja követni az életed alakulása is.

2013. márc. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/100 A kérdező kommentje:

De összességében 4es vagyok általában mindenből. Nem ez a lényeg? Most nem fogok minden órára készülni, mert nem is elég a nap, meg úgy is elfelejtem a témazáróra. Ha meg feleltetnek véletlen akkor egy kettesre elmondom. Ha tudom, hogy írunk akkor meg nagyjából megtanulom jobban és kapok egy négyest. Tudja, hogy év végén úgyse leszek semmiből kettes. Meg azt is, hogy szakmát akarok tanulni, ahhoz meg elég. Hiába mondja nekem, hogy tanuljak, mert lehet még egyetemre akarok menni, ha tudom, hogy nem akarok. Szóval felesleges ezen is cirkuszolni.

Amúgy ilyeneket csinál. Felesleges bosszant, meg mutogatja, hogy ő a "főnök", provokál. Utána meg ordít.

2013. márc. 21. 15:13
 70/100 anonim ***** válasza:
74%

Lefordítom: Próbál nevelni, ösztönözni, jobb belátásra bírni. Te nem hagyod magam, mert nálad aztán nincs okosabb. Ő erre nem lesz.r, hanem tovább próbálkozik. Te erre felkapod a vizet. Amire ő is.

Jól látom? :)

2013. márc. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!