Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg önzőség lenne a...

Tényleg önzőség lenne a férjemmel eltölteni kettesben egy hosszú hétvégét (csütörtöktől vasárnapig) csak kettesben, messze a gyerekünktől?

Figyelt kérdés

2 éves a pici, a nagyszülők vigyáznának rá addig, mi pedig elutaznánk kicsit külföldre.

Viszont a környezetemben sokan ezt önzőségnek titulálják és szerintük a gyereket is vinni kellene és hogy úgysem lesz el a nagymamával..

Ti hány évesen utaztatok el nélküle bárhová? Hogyan fogadták a többiek az ötleteteket?


2013. márc. 25. 21:03
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/171 anonim ***** válasza:
86%
#38 Nem azért szenvedhetett traumát az a gyerek, mert pár napra a nagyszülőkre hagyták, hanem mert valószínűleg előtte úgy nevelték, hogy folyamatosan az anyja seggében volt. Egy gyereket - a szülő és a gyerek érdekében is - szoktatni kell ahhoz, hogy nem mindig a szüleivel van. Meg aztán az sem biztos, hogy igaz a sztori. Elrettentő hülyeségeket bárki tud költeni. Ilyen módon régen az úri gyerekek, akiket nagyrészt nevelőnő és dadák neveltek, mind traumatizáltak lettek volna.
2013. márc. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/171 A kérdező kommentje:

Húha, de sok válasz született! :) Köszönöm szépen mindet természetesen. Bár megdöbbent hogy egyesek milyen hangnemet ütnek meg és hogy egyből ítélkeznek..


Kicsit félve írom le, mert gondolom erre még több olyan kommentet fogok kapni ami nem lesz szép, de volt már a nagymamánál korábban is, igaz nem 4 napot, 1,5 nap volt a maximum amit otthagytuk egyhuzamban szilveszterkor és akkor semmi probléma nem volt. Meg persze van, hogy a délutánt is a nagyszülőknél tölti, akkor sincs semmi probléma, remélem most sem lesz máshogy.


Mindenképpen el fogom neki magyarázni és fokozatosan hozzá fogom szoktatni a dologhoz, majd csak április végén megyünk, de addig többet viszem a nagyszülőkhöz, hogy szokja a helyzetet. :) Nem hisztis, okos és értelmes remélem bírni fogja!


Nem a Bahamákra megyünk természetesen, Ausztriába megyünk egy wellness hotelbe, kocsival, úgyhogy ha valami baj van akkor haza tudunk menni. Ezt az utazást igazából ajándékba kaptuk a férjem barátaitól, nem mi találtuk ki, de nagyon örülünk neki és várjuk, csak a sok negatívum néha elbizonytalanít.


Látjátok itt is kapok hideget-meleget, élőben még keményebb kritikákat is kaptunk már.. De azért az biztató hogy a többség szerint nem vagyunk önző dögök! :)

2013. márc. 25. 21:47
 43/171 anonim ***** válasza:
93%

Nyugi, nem vagytok önző dögök:)

Jó pihenést:)

23-as vagyok

2013. márc. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/171 anonim ***** válasza:
92%
Ha a család piszkál azzal se törődjetek:) A lényeg, hogy a nagyszülők szívesen vállalják a gyereket. Legalábbis gondolom, senkit nem kényszerítettek semmire :)
2013. márc. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/171 anonim ***** válasza:
7%

Hát elég szomorú hogy a baráti társaság nektek fontosabb mint a saját gyereketek.

Egyébként most vagy 24 éves ami azt jelenti hogy 22 évesen szültél, az pedig korai az anyasághoz, 22 évesen még nem vagy érett (bár ezek szerint 24 évesen se)

És igen, ha nem egy nálad 9 évvel idősebb férfival kezdtél volna ki akkor talán nem kellett volna ilyen fiatalon sem gyereket vállalnod, mert úgy látszik a hátad közepére sem kívánod ezt a szerepet, hisz folyamatosan passzolod le másnak szerencsétlen babát!

2013. márc. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/171 anonim ***** válasza:
92%

45

Ugyan nem a kérdező vagyok (40es válaszoló) de azért válaszolok. Mi pl nem fiatalon vállaltunk gyereket, 32 és 34 évesen szültem. Nem teher a gyereknevelés. Persze vannak húzós napok, de összességében élvezem. Ugyanakkor feleség/nő/szerető is szeretek lenni. Ha úgy lennénk kitalálva hogy szülés után csak anyák legyünk, akkor fogantatás után egyszerűen mindenki aszexulálissá válna. A magyar nők többségénél nem tudom mi ez a mártír szerep. Képzeld attól én sem vagyok szarabb anya mint aki nem megy el, hogy én igen. Nevezd önzőségnek ha akarod :) Mert nekem igenis kell, hogy legyenek olyan napjaink, mikor hallom amit mond anélkül, tényleg odafigyelek rá, ő is rám. Anélkül, hogy a gyerekek körülöttünk ugrálnának. Sőt az is jó, hogy ha szeretnénk délig feküdhetünk, éjszaka sétálhatunk, szex után nem kell öltözni ha reggel jön a gyerek.. stb. Olyan dolgok amik gyerek előtt természetesek voltak. Nem sírom vissza ezeket az időket, mert úgy gondolom ahol most tartunk ezerszer jobb, de jó ezeket visszaidézni, pihenni, szerelmesen andalogni. Mialatt a gyerekeink és a szüleink is nagyon jól érzik magukat. Senkinek semmi kára nem lesz.

2013. márc. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/171 anonim ***** válasza:
85%

45-ös vagy egy önmaga által tökéletesnek jelölt szülő, vagy csak egyszerűen irigy mint a kutya.



És honnan veszi hogy aki már valahova elmegy jól érezni magát, az már rögtön inni megy? Anyám, micsoda őskövületek... :D


17/L

2013. márc. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/171 anonim ***** válasza:
80%
45/50-es: gondolom inkább követendő az a példa, amit Te mutatsz, Te sokkal jobb szülő vagy, mi? Aki ilyen stílusban ír, az gondolom az életben is ilyen, és bocs, de én tényleg nagyon sajnálom SZERENCSÉTLEN gyerekedet. :D :D Ezt nagyon őszintén mondom. :D
2013. márc. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/171 anonim ***** válasza:
92%

Menjetek nyugodtan, oruljetek, hogy olyan nagyszulok vannak, akik szivesen vallaljak, es van hozza energiajuk is raadasul.


E rendszeresen toltottem sok idot a nagyszuleimnel,pl 3 evesen egyaltalan nem volt fura, hogy amikor anyukam szulte ocsemet, en ott voltam, de mar elotte is (fura, de vannak emlekeim barmilyen hihetetlen)

Kesobb is sok idot toltottem ott, volt olyan hgy nyaron ket hetet is,mes nem anyuek akartak,hanem akkor mar en...

Szerintem is hozza kell szoknia a gyereknek, hogy nem mindig vannak mellette a szulei, de vannak emberek akikre rajtuk kivul is szamithat. Ha kndig egymas fenekeben vannak, akkor sosem lesz onallo a gyerek, vagy csak sokkal kesobb...



Utolso eleg erdekes felfogasod van a gyerekneveleskor.

Csak nehogy kajd te legyel az aki majd a gyereke fejehez vagja, hogy em volt mellette elete. Mert attol hogy anya es apa leszunk nem szununk meg emberek lenni, akik esetleg egy egy kilepessel a hetkoznapokbol, ujult erovel sokkal nagyobb turelemmel, es tiszta fejjel tud nevelni...

2013. márc. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/171 anonim ***** válasza:
95%
Bocsanat a 45 osnek szantam...
2013. márc. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!