Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most őszintén normális, aki...

Most őszintén normális, aki kamionosnak megy? Sokan minden 2. hétvégén vannak itthon vagy 1 hónapban 2-3 napot, milyen családi élet ez? Élet ez?

Figyelt kérdés

Sok kamionos elmegy otthonról, hazajön 2-3 hét múlva akkor is csak 1-2 napra. Vannak, akik ún. UNIO-nak és 1 hónapokat távol vannak vagy még többet. Milyen az ilyenek családi élete? Szexuális élete? Hokiznak, meglett férfi léttükre? Normális ez?

Azom kívül nem éri meg pénzben sem, odautazás-visszautazás, bevásárlás 2-3 hétre vagy 1 hónapra, fizetni-fizetni...

Van, amikor ki sem fizetik a sofőrt, sokakat kihasználnak.



2013. júl. 1. 17:06
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/220 A kérdező kommentje:

28-as. HakapesziMaki! Nagy lót@rót keresel Te havi 400-450-et! 2 hónap alatt esetleg, ez már reális!


Aki állandóan megy, egy évben a 365 napból, 345 napot úton van, annak családi élet=0. szex=0. Előbb utóbb begolyósodik, fülkében él, fülkében kel, fülkében fekszik. Az élete, gps nézés, cím keresés, parkolókban élés, wc keresés, fürdés ha van..vagy nincs, testmozgás hiány....este csak eldől a vaskabinban és kész!

Továbbmegy, mert szorítják a hitelek....már ameddig tud, pár hónapig esetleg évig....utána azt hiszi a szerencsétlen, hogy másik Magyar cégnél jobb lesz, vált...elmegy másik céghez kamionozni és rádöbben, ugyanolyan cigányélet, lehet itt meg más problémák vannak, egyik kutya, másik eb!

Egy tőről fakadtak!


Rádöbben a kamionos, hétvégére 0 Ft-ot kap, vagy jó esetben 2-3 ezer Ft-ot, amit rá is költ sörre, megiszik 1-2 sört, hogy eltompítsa magát, elterelje az agyát a valós problémáktól és hamis illúziót ringasson, azt higgye gazdag lesz!

Pár hónap után észbe kapnak, semmibe nem veszik a munkáját, lehet még levonást is kapnak...költeni kell neki a fizetésből is sokat és utána marad is pár ezer FT-ja meg nem is!


Akkor már jobban járna állítom, ha itt a "sokak által emlegetett 160 ezres" állást fogadná el, az legalább biztos pénz és minden nap otthon alszik a dolgozó!


Vagy ha minden áron többet akar keresni, menjen el Angliába pl. mosogatni, ott is dupla annyit keres mint a "legmenőbb Magyar kamionos" és semmi felelőssége nincs!(csak ne törjön össze tányérokat! :-) ).

2013. júl. 2. 12:08
 32/220 anonim ***** válasza:
100%

áhhh tipikus tulok vagy...majd ha nem érkezik meg legközelebb a rendelt Samsung plazmatévéd akkor majd gyere szidni a kamionosak.

De én a helyedben inkább lekoccolnék a témáról, iszonyat szűk látókörű vagy.


Mindegy mit írunk a lényeg hogy amit te írsz és más vélemény nincs is (bár a hozzászólók 90% a más mond...- ezen azért elgondolkodnék..)

2013. júl. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/220 anonim ***** válasza:
100%

30:

A más, ha az egész család külföldön van. Párommal is beszéltünk, ha lenne valami lehetőség, mennénk, de EGYÜTT! Nem pedig az, mint sok helyen, hogy a férfi gürizzen kint, asszonyka meg otthon, közben néha hazajön a férj, lesz gyerek is, aki nem látja az apját.


Ne is haragudj, 160-ból meg lehet élni, az nem rossz fizetés. Mi albérletet tartottunk fent, nem is túl kedvezőt ennyiből, kettőnk fizuja volt együtt ennyi! És ez nálatok csak a férjed fizetése lett volna, ha ehhez még hozzámegy a tiéd is, mert elvileg mindkét fél dolgozzon, akkor miről beszélünk?

Itt is megmutatkozik, hogy nagylábon élni tényleg nem lehet minimálbérből.

2013. júl. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/220 anonim ***** válasza:
100%
Én levontam a következtetéseket: a kedves és tudatlan kérdező barátunk valószínűleg nem ismer egyetlen egy kamionost sem,tehát fogalma nincs róla,hogy mennyit keresnek,mit és hogyan csinálnak.Ő elképzelte,hogy így és így működik a kamionos szakma és kész.Nem képes túl látni az általa elképzelt "világon",minden válaszadót leszól,hogy a nagy túrót,meg baromság,hogy 1-2 százezren felül keres a kamionos és nem 2 hónap leteltével,hanem hetente.Nem is értem,hogy miért tett fel kérdést,ha a választ meg sem próbálja érteni amit kap?alias amit ő elképzelt az úgy van,senki nem tudja elhitetni vele,hogy nm úgy van,tudatlan,bunkó(mert leszól minden választ ami nem egyezik az ő elképzelésével)és valószínűleg féltékeny ha valaki (egy kamionos) többet keres 1 hét alatt mint ő 2-3 hónap alatt és ezt képtelen elfogadni,mellette zavarja,hogy a kamionosok nem szexelnek.na és? miféle perverz állat lehetsz ha nem tudod elfogadni azt sem ha más nem szexel,csupán azért,hogy 10 év leforgása alatt annyit keres így amivel még az unokái is bőven megélnek mint hal a vízben.
2013. júl. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/220 anonim ***** válasza:
100%
Ja és ha már a realitás a mottója a kérdezőnek,hogy a kamionosoknál az a reális ha max 2 hónap alatt keres majdnem fél milliót..akkor mi a helyzet a politikusokkal?ők milliókat keresnek HETENTE ,,na ők aztán tényleg semmit nem csinálnak(legalábbis nagyrészt jót nem),a kamionosok meg igen..feláldozzák az idejüket és az életüket,de az életüket is tudják közben élni,hétvégéken,vagy utazások során ha magával viszi a családot pl olaszországba..én biztos mennék ha apám vagy testvérem,vagy barátom lenne kamionos,mert sose voltam még külföldön,akinek meg ez az egyetlen esélye rá,,miért ne??pénzbe se kerül,sőt pénzt kap érte,Fáj neked más boldogsága ,vagy az hogy sokat keres autókázással?
2013. júl. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/220 anonim ***** válasza:
100%

azért egyre viccesebb vagy,kedves kérdező többen írták,h így dolgoznak,közeli családtag így dolgozik,stb,de te mondod a hülyeséged,légy boldog vele...DE,remélem megtermeled magadnak a napi betevődet a kertben,felneveled a csirkét,disznót,amit kajálsz,magad őrlöd a friss búzából a lisztet,mert ha nem,akkor qrvára nincs jogod olyan emberek értelmi és egyéb képességét szidni,akik lehetővé teszik,h ezekkel a dolgokkal ne kelljen foglalkoznod,csak bemenni a szupermarketbe és levenni a polcról...mert képzeld,azok sem csak úgy maguktól repülnek oda...

Én írtam,h apu kamionos,hidd el,rendben van a családi életünk,30éve boldog házasságban élnek anyuval..Ő élő állatot szállít,nem áll a határokon,max 1hét egy útja.

Van a családban olyan kamionos is,akinek szívás,valóban 1hónapokat távol van,de neki még nincs családja a jövőjét alapozza ebből,nem is rosszul..

2013. júl. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/220 A kérdező kommentje:

Vajon miért van mindenütt kamionos felvétel? Ha annyira álommeló, akkor miért keresnek annyira kamionosokat?


A másik kérdés: Vajon miért teljes kezdő vagy majdnem teljesen kezdő kamionosokat szeretnek alkalmazni az ilyen cégek?

2013. júl. 2. 19:03
 38/220 anonim ***** válasza:
100%

Csak tudom, hogy mennyit keresek. Nekem mindegy mit hiszel.

Jó a 400 - 450 ezer a jobb fizetések közé tartozik (havi nettóról beszélek), de van ilyen, sőt, még jobb is. Az is igaz, hogy sok vacak cég van, akik 22 - 23 forinttal kilométerenként kiszúrják a sofőrjeik szemét, de az legyen az ő gondjuk, hogy miért dolgoznak ott.

2013. júl. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/220 A kérdező kommentje:

38-as. és a többieknek a válasz.


Ló@rót keresnek 450 ezret! Magyar kamionos cégnél, hol?

Valaki itt írta, hogy 100 sofőr közül 98 egyszerűen nem tud folyamatosan kint lenni és hozni a formát, havi 300-at.

Sokan kényszerűség miatt, hitelek, stb még egyfajta romantikából, kíváncsiságból belevágnak! Dolgoznak is és jól dolgoznak, de hiányzik nekik a család a feltöltődés!!

Ezt persze a vadkapitalisták nem veszik figyelembe csak: tovább-tovább menj! 4-5 hetet kint! Ha hazamész, már rossz néven veszik, ha 2 napnál többet vagy otthon!pl. 4 hét után. Utána megint hajtanának kint 4-5 hetet és így tovább.....addig amíg az a 25-30 éves sofőr be nem adja az unalmast!


Néha kellene a sofőröknek 1 hét szabadság is, de ezt csak ritkán szabad nekik igénybe venni!

Úgyhogy aki azt hiszi a kamionos szakma jól fizet és csak "autókázás" vagy "kéjutazás" az nagyon téved!

Amikor 15 óra munka után, éjfél után a sofőr izzadtan keresne egy parkolót a pályán és nem talál...utána meg még őt hibáztatják elgondolkozik, hogy miért is csinálja!

Amikor levonnak 50 vagy 100 ezret a fizetéséből, amikor elhagyják az autót, jobb esetben a telepen és végre felszólalnak, akkor tudják meg, hogy mi is az a "kéjutazás"!

2013. júl. 2. 19:18
 40/220 anonim ***** válasza:
100%

Menj ki egy parkolóba és érdeklődj. Nem vagy kolléga az látszik, akkor meg honnan veszed az infókat? Ne a Waberer - ből indulj ki. Amellett ki mondta, hogy magyar cégnél? Mi a magyar cég? Ennek már semmi értelme, nekem magyar a vontatóm, svéd a pótkocsim, összemosódik ez, hogy magyar vagy külföldi. Mennyit dolgozol és hol attól is függ. Hétvégére hazajárós meló? Úniós? Keleti pálya? Ponyvás, hűtős, silós, konténeres, tartályos, élő állatos? Állatosnál 600 - at is megkerestünk évekkel ezelőtt is. Ha nem hiszed, miért kérdezel, akkor legyen úgy ahogy gondolod, nekem mindegy.

Tény, hogy nem leányálom, sok lemondással jár. Amellett ez egy életforma, én nem tudnék egy irodában ülni. Vannak ettől nehezebb melók is.

2013. júl. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!