Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért esik zokon a nőknek,...

Miért esik zokon a nőknek, hogy a férfi elvárja, hogy minden nap ételt rakjanak eléjük, miután hazaérnek a melóból?

Figyelt kérdés

Mostanában egyre több olyan kérdést olvasok,hogy jogos-e az,hogy a férj azt kéri,hogy napi 8 óra munka után(vagy akár még annyi sem,mert van,hogy munkanélküli a nő) a nő főzzön,és rakjon elé vacsorát/ebédet.

És általában jön a válasz,hogy "Mi vagy te? Rabszolga? Hát nem! Nem vagy köteles teljesíteni,én sem főzök mindig,csak ha kedvem van,ő is tud főzni! Én egy ilyen pasit már rég otthagytam volna!"

Lehet,hogy én vagyok régimódi,de szerintem az lenne a normális,ha a nő minden nap,vagy legalább 2 naponta(de akkor úgy,hogy másnapra is maradjon) főzne. Hiszen ha mi elvárjuk a pasiktól,hogy dolgozzanak és csinálják meg a kerti -és udvari munkát,illetve a nehezebb fizikai dolgokat,és a pasi meg is csinálja,akkor ne panaszkodjunk,ha ő is elvárja,hogy főzzünk,mossunk,takarítsunk.

Ezt most én látom rosszul,vagy csak egyre több a furi felfogású ember?


17/L



2013. júl. 13. 19:42
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/100 anonim ***** válasza:
96%

89-90 szintén zenész, gyakorlatilag ugyanez. Mióta egyedül MINDENRE van időm és hihetetlenül jól elvagyunk van kaja munka után és remek a hangulat, ragyog a lakás és nincs még egy felnőtt gyerek pluszban a nyakamba aki többet hisztizik mint a kettő gyerek együtt meg én...


elég volt egy életre.

2013. júl. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/100 anonim ***** válasza:
96%

91: felnőtt gyerek: ja, én is mondtam, hogy a kiskamasz "fiammal" több bajom van mint a két kicsivel.

Segítség á lá férj:

Egyik gyerek leadva, a másik otthon, apuka amikor még ott lakott, munka után (nem fizikai) gép elé lehuppan és irtja az ellenséget órákig.

Én majdnem éhen haltam, vacsorát kellett csinálni, gyereket fürdetni, nappaliban a kupit elpakolni (a gyerek még kicsi volt akkor, még nem tudott rendet rakni).

Kértem, hogy amíg megcsinálom a vacsit legalább a gyereket fürdesse meg, hogy haladjunk. Jóóóóóóó. Kértem többször, semmi. Aztán beborult az agyam, bevágtam magam mögött az ajtót és elindultam a közeli gyorsétterembe. Hívott persze, hogy mi van. Magamból kikelve raktam helyre, hogy nem képes segíteni, én szétszakadok, éhen halok, már szédültem az éhségtől, de mindent nem tudok csinálni. Mondtam, mire hazamegyek, a gyerek legyen pizsamában, nappali rendben. Visszamentem, gyerek pizsamában, megfürdetve.

A nappalit úgy oldotta meg, hogy a plüssöket meg a játékokat feltolta a falhoz körben és felállított egy 4 személyes sátrat (beterítve ezzel az egész lakótelepi nappalit). Persze hogy a konyhából csak oldalt sasszézva lehetett eljutni az ebédlőasztalig, a kanapéról lehetett a sátrat bámulni, a ruhásszsekrényből ha kellett valami, akkor oldalt sasszézva elhúzhattam a tolóajtót és profi breaktáncos mozdulatokkal ki lehetett venni a ruhát. Persze a gyerek napokig nem akarta, hogy lebontsuk, és én voltam a főgonosz, a minden jó elrontója...


Amúgy a kicsi gyerekeim érdekes módon idővel egész jól felfogták és megtanulták, hogy első a kötelesség, utána a szórakozás, különösebb műsor nélkül vették tudomásul, hogy ha mesét akarnak nézni, előtte mit kell tenni.

Míg egy felnőtt 30+ éves férfinak hiába magyaráztam, hogy lehet órákig számítógépes játékokat játszani MIUTÁN a kötelességeinket elvégeztük, a gyerekeket elláttuk. Tehát nem délután 5-től 10-ig kell lövöldözni, aztán kitalálni, hogy este 10 után hangosan visítozós csikizős hancúrozást játszunk a gyerekkel (lakótelepi lakásban, ahol a szomszédról tudtam mikor vécézik, zuhanyzik vagy az asszonyt döngeti, továbbá a gyerekeket is felpörgette és nézett, hogy miért nem akarnak elaludni), hanem fordítva...

2013. júl. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/100 anonim ***** válasza:
96%
Ha mindkét fél dolgozik, akkor normális esetben a házimunka is megosztódik. Az, hogy ki hogy osztja, az már minden pár saját ügye, lehet, hogy pont a férfi szeret főzni, a nő takarít, vagy együtt főznek, együtt takarítanak, stb. Valahogy muszáj megosztozni a munkán, különben az évek során az egyik fél belefárad, belefásul. Ha ezt nem érted, akkor a te felfogásod a furi. Mondjuk nem csodálom, még gyerek vagy, nincs tapasztalatod.
2013. júl. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/100 anonim ***** válasza:
84%
Hát ha a nő is rengeteget dolgozik, sőt a házimunkát is ő végzi, akkor nem kötelessége körülugrálni a férfit. Meg amúgysem, DE a férfinak sem kötelessége. Tehát vagy kölcsönösen csinálják, vagy nem! Nincs olyan, hogy egy nő mindent megcsinál a férfi meg csak dolgozik és kész, de olyan sincs, hogy egy férfi mindent megcsinál a nő meg csak dolgozik és kész. A kapcsolatban az a lényeg, hogy egyformán nyújtjuk ugyanazt a párunknak, és nem várunk el tőle többit, mint amit adunk! Ennyi!
2013. júl. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/100 anonim ***** válasza:
1%
Szerintem egy vacsora elkészítésére bármilyen, szellemileg egészséges ember képes. 8 óra munka után is.
2013. júl. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/100 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként tök érdekes, még soha nem hallottam ennek a véleménynek a fonákját. Tehát hogy ha a férfi kevesebbet dolgozik, vagy munkanélküli, akkor várja vacsorával a feleségét, szedje ki és melegítse meg neki, szedje össze a szétdobált harisnyáját. Hagyja, hogy lepihenjen egy kicsit, engedjen neki egy kád vizet, aztán este masszírozza meg a lábát.
2013. júl. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/100 anonim ***** válasza:
100%
17 éves vagy. Gondolom nem egyedül élsz, vagy a férjeddel, hanem otthon ahol ki vagy szolgálva. Addig ne alkoss erről véleményt, amíg nem élted át!
2013. júl. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/100 anonim válasza:
51%
Bármennyire hihetetlen, vannak olyan esetek is, amikor a nő szintén 8-9 órát dolgozik naponta, az ingázással együtt távol van 11-12 órát is, ráadásula keresetek között isminimá. Nálunk csak egy kis konyhakert van, az az én reszortom, a páromra csak a fűnyírás marad. A tűzifa összevágása az ő munkája, de a behordásban már sokat segítek. Ezek ugye szezonális munkák, tehát télen csak a cserépkályha, a fűtés marad. Az összes többi dolog, mosás, takarítás, bevásárlás, főzés már az én gondom. Őt így nevelték, az édesanyja (akit egyébként nagyon szeretek és tisztelek) mindenben kiszolgálta a fiúkat, az otthonlévő nagymamával együtt. Neki ezért ez a természetes. Sajnos nagyon-nagyon ritkán vállalja be a főzést, ha igen, akkor is mindent oda kell készítenem, mint egy főzőshow-ban, a mosogatás, romeltakarítás szintén rám marad, pedig ügyes, finoman főz. Azt javaslom, hogy igen is egyenlő arányban legyenek megosztva a munkák, mert rámehet egy kapcsolat.
2013. szept. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/100 anonim ***** válasza:
60%
Szia! Még nem olvastam végig a válaszokat, lehet hogy valaki már írta ugyanezt, és tudom hogy a kérdés is régi. Szóval az alapállás az, hogy mindketten közel ugyanannyit dolgoznak, a férfi becsülettel kiveszi a részét a házi/ vagy ház körüli munkából, tehát minden szempontból 50-50% LENNE a munkamegosztás, ha ebben a nő is partner lenne. És a kérdés az, hogy miért nem partner ebben néhány nő. Ugyanazért, amiért néhány férfi nem az: lusta, önző, defektes emberek. Nincs semmiféle varázslat, összeesküvés. Egy férfi és egy nő is képes arra, hogy kihasználja a párját, és a kisujját se mozdítsa.
2014. aug. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/100 anonim ***** válasza:
22%

Szerintem ha a férfi lenne munkanélküli, és a nő dolgozna, akkor a férfi vállalná ezeket az otthoni teendőket. Ez a normális ilyen esetben.

Amikor mindkét fél dolgozik, akkor is szerintem aki kevésbé megterhelőt dolgozik, annak kéne főzni.

De be is lehet osztani, hogy melyik nap ki. Vagy én főzök te mosogatsz stb.

Szélsőséges eset volt, amikor nő létemre 12 órában dolgoztam egy gyárban. Ami másik városban volt, és kb 6-7 órát voltam otthon, aminek a nagyrésze alvással és gyors vacsival meg összebújással telt.

Szóval nekem akkoriban nem lett volna időm és energiám főzni, takarítani. A párom nagyon toleráns volt, segített mindenben.

Azóta már változott a helyzet, szóval általában én főzök, mert nekem ez kikapcsolódás is, nem kötelesség. De a takarítás igenis be van osztva, elvégre társak vagyunk. A

2015. márc. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!