Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért esik zokon a nőknek,...

Miért esik zokon a nőknek, hogy a férfi elvárja, hogy minden nap ételt rakjanak eléjük, miután hazaérnek a melóból?

Figyelt kérdés

Mostanában egyre több olyan kérdést olvasok,hogy jogos-e az,hogy a férj azt kéri,hogy napi 8 óra munka után(vagy akár még annyi sem,mert van,hogy munkanélküli a nő) a nő főzzön,és rakjon elé vacsorát/ebédet.

És általában jön a válasz,hogy "Mi vagy te? Rabszolga? Hát nem! Nem vagy köteles teljesíteni,én sem főzök mindig,csak ha kedvem van,ő is tud főzni! Én egy ilyen pasit már rég otthagytam volna!"

Lehet,hogy én vagyok régimódi,de szerintem az lenne a normális,ha a nő minden nap,vagy legalább 2 naponta(de akkor úgy,hogy másnapra is maradjon) főzne. Hiszen ha mi elvárjuk a pasiktól,hogy dolgozzanak és csinálják meg a kerti -és udvari munkát,illetve a nehezebb fizikai dolgokat,és a pasi meg is csinálja,akkor ne panaszkodjunk,ha ő is elvárja,hogy főzzünk,mossunk,takarítsunk.

Ezt most én látom rosszul,vagy csak egyre több a furi felfogású ember?


17/L



2013. júl. 13. 19:42
 31/100 anonim ***** válasza:
78%

Leírom a véleményem, nem olvastam a többit:)


Szerintem egyik félnek sem kötelező kaját csinálnia, hogyha egyikük otthon van, még akkor se. Ezzel kedveskedhetnek egymásnak. Például ha mondjuk mind a kettő hullafáradtan esik haza, akkor nem lehet az egyikre ráparancsolni, hogy "Főzzél!" Talán még akkor sem, hogyha mondjuk megegyeztek, hogy egyik nap egyikük főz, másik nap másik, mert a másikkal megértőnek kell lenni, ha nyűgös. Ha viszont otthon van valamelyikük, nem hal bele, ha főz valamit, de a másik is tud enni gondolom pl pékárut, gyümölcsöt. Ha meg nem volt kedve, a másik félnek meg kéne érteni, hogyha igazán szeretik egymást. Ha bajuk van egymással, akkor meg nem kell járni; akkor szakítsanak. Előre meg kéne beszélni szerintem, hogy mi legyen; vagy ha az egyik csak alkalmanként főz, akkor azt becsülje meg a másik, és értékelje, és ne kezdjen el veszekedni, ha másik nem főzött (lehet nem is ért rá, mást csinált, valamit intéznie kellett...) De ha ráért, és úgy nem főzött, akkor se kéne kaja miatt összeveszni. Ez a véleményem.

2013. júl. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/100 anonim ***** válasza:
95%

"Nem mondom,hogy hű de nagy lakomát,mivel nem vagyok még valami jó szakács,de egy spagettit bárki megtud csinálni. És jééé,még nem szakadt le a kicsi kacsóm a helyéről -.-"

"


Majd csináld meg úgy, hogy reggel felkelsz, magadat rendberakod, összekészítesz két gyereket, eközben apucinak csak magára van gondja és reklamál, hogy kész-e a kávéja, te meg közben copfozol irányítod a másikat, hogy hol van a kesztyűje. Majd rohansz, a munkahelyeden gályázol, hazafelé szaladsz a gyerekekért, közben beszaladsz a boltba, cipeled haza a cuccokat, otthon betöltöd a mosógépet, előkészítesz mindent a főzéshez, gyorsan kiporszívózol, az egyik gyerek verset akar mondani, a másik gyurmázna, aztán eszedbe jut, hogy holnap gyümölcsnap a suliban, neked kell vinned 5 kiló gyümölcsöt, apuka hazaér, megkérdezi mi a kaja, lehuppan a kanapéra, stb.... Na majd ez után beszéljük meg azt, hogy egy vacak spagetti elkészítésétől kinek szárad le a kacsója.

2013. júl. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/100 A kérdező kommentje:
Sajnos igenis panaszkodnak néha az ilyen nők. Személyesen is ismerek ilyen embert és nem értem. Persze,nem arról van szó,hogy kötelezően,mindegy,hogy esetleg túlórázott vagy más fontos dolga volt,akkor is főzzön meg minden,mert vannak ilyen helyzetek és ilyenkor van az,hogy akkor a másik fél besegít és megcsinálja. Nem ezzel van a gond. hanem mikor ahelyett,hogy megbeszélnék a dolgokat,hogy ki mit csinál és kinek mi a dolga, elvannak kényelmesedve és szép lassan már semmit nem csinálnak. Mert egy otthonülő nő,ahol még gyerek sincs,ne mondja már azt,hogy "majd főzök ha kedvem van,ha nincs akkor meg ő is tud főzni",főleg,hogy a férj dolgozik. És most hiába hurrogtok le,szerintem nem normális dolog az,hogy mindent a másik félre hárítunk. :/
2013. júl. 13. 20:38
 34/100 anonim ***** válasza:
95%
utolsóval tökéletesen egyet értek
2013. júl. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/100 anonim ***** válasza:
96%

"Miért esik zokon a nőknek, hogy a férfi elvárja, hogy minden nap ételt rakjanak eléjük, miután hazaérnek a melóból?"


Ismersz ilyet. Hát remek! :D Ebből jön ez a nagyszerű általánosítás, hogy a nőknek így a nőknek úgy. Nem az ismerősömnek, nem a néhány kérdéssel ezelőtti kérdezőnek. A nőknek.


17 éves vagy, SEMMIT sem tudsz arról, hogy egy iszonyat fárasztó munka után (pl. a boltokban, ahol 12-13 órát ÁLLNAK általában nők) még ilyen kis 17 éves lányok kezdik el kioktatni a nőket, mint olyanokat. Megáll az eszem.

2013. júl. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/100 anonim ***** válasza:
75%
arról nem is beszélve,hogy már akkor hisztizik ha suliban ücsörög és eltölti az idejét :D
2013. júl. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/100 A kérdező kommentje:

Érdekes módon,édesanyám megtudja csinálni,és nem értem,hogy ha ő bírja,más miért nem? Érdekes módon feltudtak nevelni engem és a bátyám,holott rengeteget dolgoztak mind a ketten,és mégis megtudták gond nélkül csinálni. Mellesleg elmondanám még egyszer:


Emberek,könyörgöm...tanuljunk meg olvasni!

Nem az volt a kérdésem,hogy ha a férj egy lusta sz*r és nem csinál semmit akkor is csináljon a nő mindent... A kérdésem az volt,hogy mikor mindkét fél ugyan annyit dolgozik és a férj megcsinálja a házimunka felét,akkor a nő miért nem képes a másik felét megcsinálni? Vagy mikor a férj 12 órában melózik a nő meg munkanélküli,akkor miért esik nehezére főzni? Vagy mikor a férj melózik 12 órában,a nő meg 6-8 órában,akkor miért kell elvárni,hogy a férj magának csináljon vacsorát?

Komolyan mondom,röhejes...

Elmondanám még egyszer: Ha nem a kérdésemre válaszoltok,ne gyertek nekem pattogni a sok h*lyeséggel amiről egy szót nem szóltam és köze nincs a kérdésemhez,mert nem vagyok rá vevő és teljesen abszurd dolog,hogy itt vergődik mindenki,hogy ha a férj egy idióma akkor a nő ne legyen cseléd,holott ilyen esetről szó sem volt.

Itt lezárnám ezt a témát,és csak annak válaszolok,aki a kérdésemhez ír véleményt és nem a saját,a kérdésembe beleképzelt h*ülyeségekre válaszol...

2013. júl. 13. 20:53
 38/100 anonim ***** válasza:
98%

17 évesen én is összefőztem valami kotyvalékot amivel jóllaktam de egy munkában és iskolában megfáradt családot biztos nem fogsz ezzel etetni, amellett amit 20:37 es leírt.


És ez napi szinten megy és mielőtt ledőlnél péntek este hogy húúú szombat ugyanez folytatódik..ez a családosdi és melóhely ez egy rohadt szélmalomharc ami az életben talán a legnehezebb dolog. 20 év múlva nem fogsz kétnaponta jókedvűen finomakat főzni 2-3 gyerek és munka mellett a "hótziher"

2013. júl. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/100 anonim ***** válasza:
98%

Ja, van nő hajóskapitány is. Csak épp nem ez az általános.


Majd ha már dolgozol és gyereket nevelsz, akkor beszéljük meg, hogy mennyi időd van magadra, hogy jól nézz ki (tudod ha slampos egy feleség, akkor a férjecskéje könnyen kereshet egy másikat), úgy, hogy közben kiszolgálod a férjed.

2013. júl. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/100 anonim ***** válasza:
95%

"ha ő bírja,más miért nem? "


mert nem mindenki mártír és nem mindenki akar 45 éves korára úgy kinézni mint a saját öreganyja és mert nem vagyunk egyformák.


Én meg azt nem értem neked miért fáj ez? Akkor örvendj hogy fel lettetek nevelve meg lett rátok főzve. Nem mindenki "szuperanyuka" és urambocsá akkor pláne nem fogok gályázni ha másik egy puhap.cs

2013. júl. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!