Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért esik zokon a nőknek,...

Miért esik zokon a nőknek, hogy a férfi elvárja, hogy minden nap ételt rakjanak eléjük, miután hazaérnek a melóból?

Figyelt kérdés

Mostanában egyre több olyan kérdést olvasok,hogy jogos-e az,hogy a férj azt kéri,hogy napi 8 óra munka után(vagy akár még annyi sem,mert van,hogy munkanélküli a nő) a nő főzzön,és rakjon elé vacsorát/ebédet.

És általában jön a válasz,hogy "Mi vagy te? Rabszolga? Hát nem! Nem vagy köteles teljesíteni,én sem főzök mindig,csak ha kedvem van,ő is tud főzni! Én egy ilyen pasit már rég otthagytam volna!"

Lehet,hogy én vagyok régimódi,de szerintem az lenne a normális,ha a nő minden nap,vagy legalább 2 naponta(de akkor úgy,hogy másnapra is maradjon) főzne. Hiszen ha mi elvárjuk a pasiktól,hogy dolgozzanak és csinálják meg a kerti -és udvari munkát,illetve a nehezebb fizikai dolgokat,és a pasi meg is csinálja,akkor ne panaszkodjunk,ha ő is elvárja,hogy főzzünk,mossunk,takarítsunk.

Ezt most én látom rosszul,vagy csak egyre több a furi felfogású ember?


17/L



2013. júl. 13. 19:42
 41/100 A kérdező kommentje:
Jah és a suli miatt nem hisztizek,és nem csak ücsörgök,hanem figyelek,itthon pedig tanulok,és ennek meg is van az eredménye. De a sulinak ehhez semmi köze,de még csak annak sem,hogy én itthon megcsinálom a házimelónak azt a részét amit tudok,mivel ez szintúgy természetes,mivel ha a szülők dolgoznak a gyerek meg otthon van,akkor ne csak üljön,hanem segítsen be amiben tud....
2013. júl. 13. 20:57
 42/100 A kérdező kommentje:
És már megint jön "akkor pláne nem fogok gályázni ha másik egy puhap.cs". És erről én szerinted mikor írtam,hogy akkor is csináld,ha a másik semmit nem csinál? Ha nem tudod értelmezni a kérdésem és a válaszaim,akkor légyszi ne gyere osztani az eszet,mivel én sem osztalak h miért csalod meg a párod,holott nem volt szó arról,hogy egyáltalán van-e párod...
2013. júl. 13. 21:00
 43/100 anonim ***** válasza:
98%

Jólvan kérdező. Ha ezt az oldalt nem zárják be 30 év múlva nyáron gyere vissza. :) és visszatérünk rá.

ok?

2013. júl. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/100 anonim ***** válasza:
54%
Én úgy vagyok vele,hogy a főzés a nő feladata(én nő vagyok).12 órában dolgozom,de teljesen természetes,hogy mellette főzzek a férjemre.Persze ő is tud főzni,és ha ő otthon van,én meg estig dolgozom,akkor szokott helyettem,és a takarításba is segít.Szóval ha ő dolgozik,akkor én nem várom el tőle,de ha épp szabadnapja van és nincs dolga,akkor jól esik ha besegít.
2013. júl. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/100 anonim ***** válasza:
98%
Tudod nagyon irritáló, hogy amikor az átlag anya szétszakad, hogy a gyerekeit ellássa, ne rúgják ki a munkahelyéről, otthon helyt álljon, akkor jön egy 17 éves lány és életvezetési tanácsokat oszt, mert néha összetákol valami spagettit meg elmos pár tányért és zavarja, hogy egy lusta nő nyafogott hogy főznie kellett.
2013. júl. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/100 A kérdező kommentje:

45-ös

És pont erről beszéltem végig,hogy ez lenne a természetes szerintem.alapból már az jó érzéssel tölti el az embert,ha a másik jóízűen megeszi azt meló után,amit neki főztél,és utána megköszöni. :)

2013. júl. 13. 21:04
 47/100 anonim ***** válasza:
8%

Senki nem olvasta a válaszomat 20:00-kor, amelyben leírtam, hogy èn mèg munka ès suli mellett is szívesen fözök meg takarítok a páromra???


Megdöbbenek ezeken a válaszokon, nem értem, hogy ez tényleg csak nelem természetes? Aki meg eltüri, hogy a fèrje semmit sem segít, csak mereszti a fenekét, az miért sír, ahelyett hog változtatna?

2013. júl. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/100 anonim ***** válasza:
92%
Az ilyen buta felfogású kislányokat szeretem én molesztálni. Akkor állj be te rabszolgának, majd megnézem a képed, amikor majd te is ugyanannyit fogsz melózni, mint a férjed, viszont a te nyakadban van az összes felelősség, takarítasz, főzöl, mosol, megszakadsz, lerohad a kezed, a tiéd az összes munka, a gyerek is, a férjed meg csak gépezik egész nap, sörözget...és egy nagyon fontos kérdés: mi van, ha nincs kert??????? Jaj de gáz a felfogásod, úristen, remélem, azért nem mindenki ilyen...khm...hü.
2013. júl. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/100 anonim ***** válasza:
98%

"Aki meg eltüri, hogy a fèrje semmit sem segít, csak mereszti a fenekét, az miért sír, ahelyett hog változtatna?"


Én változtattam, amikor többszöri megbeszélés után sem volt hajlandó bármit is csinálni, akkor kiraktam a lakásomból.

2013. júl. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/100 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem amúgy tök romantikus, amikor egy férfi főz a feleségének.
2013. júl. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!