Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért esik zokon a nőknek,...

Miért esik zokon a nőknek, hogy a férfi elvárja, hogy minden nap ételt rakjanak eléjük, miután hazaérnek a melóból?

Figyelt kérdés

Mostanában egyre több olyan kérdést olvasok,hogy jogos-e az,hogy a férj azt kéri,hogy napi 8 óra munka után(vagy akár még annyi sem,mert van,hogy munkanélküli a nő) a nő főzzön,és rakjon elé vacsorát/ebédet.

És általában jön a válasz,hogy "Mi vagy te? Rabszolga? Hát nem! Nem vagy köteles teljesíteni,én sem főzök mindig,csak ha kedvem van,ő is tud főzni! Én egy ilyen pasit már rég otthagytam volna!"

Lehet,hogy én vagyok régimódi,de szerintem az lenne a normális,ha a nő minden nap,vagy legalább 2 naponta(de akkor úgy,hogy másnapra is maradjon) főzne. Hiszen ha mi elvárjuk a pasiktól,hogy dolgozzanak és csinálják meg a kerti -és udvari munkát,illetve a nehezebb fizikai dolgokat,és a pasi meg is csinálja,akkor ne panaszkodjunk,ha ő is elvárja,hogy főzzünk,mossunk,takarítsunk.

Ezt most én látom rosszul,vagy csak egyre több a furi felfogású ember?


17/L



2013. júl. 13. 19:42
 61/100 anonim ***** válasza:
98%
Nem igazán értem, hogy azért mert nő valaki miért kötelezően az ő dolga lenne a főzés. Én pl. nem szeretek főzni, bár mondjuk én megebédelek munkahelyen, remélhetőleg majd a párom is, így vacsira már egyébként is elég valami könnyűt bedobni a hűtőből. Ha egyébként meg főzni kellene másnap ebédre megcsinálnánk közösen a párommal, gyorsabban megy, több időnk jut egymásra.
2013. júl. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/100 anonim ***** válasza:
89%

Ha már ilyen sokan dobálgatjátok negatív töltettel a feminizmust anélkül, hogy tudnátok mit is jelent, jelképez valójában és honnan ered, akkor nem ártana elkezdeni tanulni és művelódni arról, amit sokszor helytelenül használnak legtöbben sajnos.


Bemásolom, mert a linket úgysem olvasnák.


"különböző irányzatokat a közös alapaxióma tartja össze, miszerint: "A nőket, mint társadalmi csoportot, számtalan hátrányos megkülönböztetés és erőszak éri pusztán azért, mert nők." A feminizmus célja tehát az, hogy a nők számára is biztosítsa azokat az emberi jogokat, amelyek egy férfit megilletnek."


"Az első szervezett feminista hullám a XX. században szerveződött Angliában, majd az USA-ban és a világ több pontján."


"A második hullám kiindulópontjának a '60-as évekbeli USA-t tekintjük.Ekkorra azonban a háztartás vezetése és a gyereknevelés már nem jelentett elegendő szabadságot a nőknek, így egyre többen akarták meghódítani a nyilvános szférát is és ezzel kivívni a férfiaknak járó jogokat. A munkához való jog és a vezetői pozíciókhoz való hozzáférés mellett először merült fel a kérdés "nő saját testéhez való jogát" illetően. Ekkor kezdték el szabályozni a fogamzásgátlás, az abortusz és a mesterséges megtermékenyítés mellett a szexuális zaklatást és a nemi erőszakot is."


"Az I. világháború alatt az angol gazdaságnak nagy szüksége volt a nők munkaerejére. A hátországban a termelés szinten tartása és a hadiipar felfutása csakis a nők munkába állásával volt lehetséges. A háború alatt bebizonyosodott, hogy a nők is képesek sok olyan feladat ellátására, amelyet korábban kizárólag férfiakra bíztak."


"A háborúban való részvételükért cserébe a nők Angliában választójogot szereztek, azonban ezt követően is másodrendű állampolgárként kellett élniük. A fizetéseik jóval alacsonyabbak voltak az azonos munkakörben dolgozó férfiakéhoz képest."


Virginia Woolf zseniális logikával lerántja a leplet a férfiak által irányított, hatalomvágytól és rangkórságtól szenvedő társadalomról. A nők helyzetének bemutatásán keresztül rávilágít arra, hogy az elnyomás eszközei, ha láthatatlanul is, de velünk élnek. A tudatalatti gondolatokban, a szokásokban, a szavakban.

2013. júl. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/100 anonim ***** válasza:
93%

Persze alapvetően szerintem is jogos amit írsz, DE

EGyrészt 17 évesen nekem is voltak nagy elveim amik megváltoztak, másrészt már a gyermek fekvése is sokat változott, amióta benőtt a fejem lágya....szűntek meg régi és születtek új feltételezéseim.


Alapvetően azt gondolom, hogy egy nő (feleség, barátnő, élettárs-teljesen mindegy hogy nevezzük) gondoskodjon a párjáról, mert ez ugye a női szerephez tartozik. Nekem is feláll a szőr a hátamon a kényelmes cicababáktól, akiknek a 10 cm-es műkörmük nem hagyja őket tevékenykedni...a lusta, mihaszna embertől szintén ver a víz, legyen az nő vagy férfi.

Ugyanakkor, a mai világban már anők is dolgoznak, munkahelyükön, utána meg otthon,tehát ha fáradtak, hadd pihenjenek már ők is, és engedtessék meg olyan nap, mikor nem kell főzni, mosni, takarítani. A férfi haza megy munkából majd letepsed a TV elé és várja a kaját...a nő haza megy melóból és még otthon folytatja...ő mikor pihen?



Én szeretek főzni és többnyire egyéb házimunkát is szívesen elvégzek, főleg ha nem vagyok fáradt hozzá. 9-6 ig dolgozom nem mindig van türelmem főzni miután haza érek és a párom ezt megérti, nem is komentálja.

Sőt nálunk legtöbbször a párom takarít én pedig főzök-mosok, legtöbb dolgot közösen csináljuk.

Szerintem sarkallatos a kérdés, és majd még 6-8 év múlva megkérdznélek, mi a véleményed :D



23-N

2013. júl. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/100 anonim ***** válasza:
93%

1. régen csak a férfi dolgozott és keresett annyit, hogy a felesége otthon maradhasson főzni, mosni, takarítani és gyermeket nevelni. Minden happy volt.

2. manapság a nő is dolgozik, úgy, mint a férfi. Közben a többi (előbb felsorolt) dolgot is intézni, kell.

Így megoszlik a munkavégzés (normális eseten) és nem minden happy...

Főleg, ha csak a nő csinálja.

(panelban, kert és kemény fizikai munka híján)

2013. júl. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/100 anonim ***** válasza:
100%

"Hiszen ha mi elvárjuk a pasiktól,hogy dolgozzanak"


Nem várom el. Ő dolga. Én is dolgozom.


"és csinálják meg a kerti -és udvari munkát"


Nincs kertünk, se udvar.


"illetve a nehezebb fizikai dolgokat"


Elmúlt évben a nehéz fizikai dolog egy szobafestés volt, egy redőnyszerelés meg egy mosógép felcipelése a másodikra, mindegyiket mesterember ill. rakodómunkás végezte.


"ha ő is elvárja,hogy főzzünk,mossunk,takarítsunk."


Ha elvárná, akkor ajánlanék egy alkut: valahányszor megjavít valami elromlott holmit, főzök neki. Gyakrabban nyilván nem, mert az nem lenne fair :)


De örülj, rengeteg férfi keres olyan nőt, mint te, én meg még örülök is, hogy elviszed az ilyen férfit az olyan nők elől, akik úgyse jönnének ki vele :)

2013. júl. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/100 anonim ***** válasza:
97%

Konkrétan két (három dolog) volt, amit csak ő vagy csak én tudtam megcsinálni: szülés, szoptatás - ez valóban női munka, férfi nem képes rá.


Illetve egy 100 kg-os berendezési tárgy felcipelése a másodikra. Mivel 50 kg vagyok, nekem nem ment, ezért a férjem egy haverjával cipelte fel. De úgy nézem, hogy 5 évente egyszer 10 perces feladat.

Szerelni én is tudok és szoktam is.

Villanyszereléshez egyikünk sem ért, ezért ahhoz szerelő jön (férjem egyszer azt hitte, hogy ért hozzá, miután az egész emeleten lecsaptuk a villanyt és a vakszerencsén múlt, hogy nem szenesedett el a drót végén, szakembert hívunk).


Kocsit alapszinten mindketten tudunk szerelni, magasabb szinten szervízbe visszük. Kocsit mosni meg a kocsimosó szokott.


Az itthoni évenkénti egy szerelést az csinálja, akinél a hiba keletkezik vagy épp ráér.


Házimunkát meg felesben, vagy felveszünk takarítónőt.

2013. júl. 14. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/100 anonim ***** válasza:
95%

Mert a főzéshez bevásárolni is kell, ami megint a nő szabadidejéből megy és ez ám együtt már nem kevés. A nő a 'gyengébbik nem', hamarabb elfárad, időt kell szánnia magára, az igényeire, karbantartásra. Ha meg nem foglalkozik magával akkor az a baj hogy lestrapált és nem úgy néz ki, mint akkor amikor..

Megsúgom EZ csakis a férfi önzősége miatt fordulhat elő.


A pasik szerinte azért kell feleségül venni valakit, mert

1. unja már azt otthoni banánt

2. legyen kit dugni

3. legyen aki a segge alá tesz mindent hogy ő nyugodtan foglalkozhasson tovább a saját hülyeségeivel, azt hiszi a nő dolga hogy az anyja legyen.

Szerintünk meg nem.


Mosás= berakod a gépbe a cuccokat, aztán kiteregetsz-nagy cucc.

Takarítás: újabb fizikai igénybevétel a 'gyengébbik nem' számára.

És közben próbáljunk csillogni, meg fitek, csinosak szépek lenni.


"Hiszen ha mi elvárjuk a pasiktól,hogy dolgozzanak és csinálják meg a kerti -és udvari munkát"

A munka természetes dolog, senki nem várja el.

kerti-udvari munka: hát ez már bocs de havi szintű 2-3 órás elfoglaltság.

2013. júl. 14. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/100 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó előttihez hozzátéve az meg a másik, hogy a kapcsolatunkban én, a nő vagyok a nagyobb szerelő, mivel több érzékem van hozzá (apám miatt, aki szintén az). Most akkor mi van?


Főzzek, mossak, takarítsak, szereljek, és kertezzek is (mivel azt utálja a párom, mert panellakó)?


Ezért mondom ahhoz neked semmi közöd, hogy egy kapcsolatban melyik fél főz. És senki, még egy férfi se várhatja el, hogy a nő főzzön, mert hogy az "női munka". Nem az.


Ha nem szeret szerelni, meg kertészkedni, de a mosogatásért sincs oda, akkor ne a sejhaját vakarja, hanem akkor főzzön, teregessen, porszívózzon.

2013. júl. 14. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/100 anonim ***** válasza:
100%

17 évesen még mindenki nagyon okos, és mindent tud a világról. elméletben. aztán 10 év múlva majd meglátod hogy megy ez a gyakorlatban.


nos, sztem a nőknek időben kellene észbe kapni és nem elkapatni a férjüket. nálunk az elején ment a nagy popsinyalás, még a szívószálat is szájába tettem ha inni akart :) aztán kapcsoltam, h ennek hosszú távon nem lesz jó vége, és a páromat is bevontam a háztartásba.

mindketten dolgozunk, gyakran van túlóra. ebédelni a munkahelyen szoktunk, vacsorára igény szerint összedobok valamit, vagy elmegyünk kajálni.

ha takarítani kell, akkor megkérem, h segítsen, vigye le a szemetet, teregessen ki, rakja rendbe a saját cuccait, tegye be a mosógépbe a szennyes ruhákat. nem azért mert én képtelen vagyok rá, vagy mert olyan hulla vagyok, hanem mert így igazságos.


a bevásárlás együtt megy, autónk is van, a nehéz dolgokat felcipeli a lakásba, és segít a helyére tenni mindent.


belőlem nem a nagy női öntudat beszél, hanem majd a későbbi mintaadás a gyerekünknek. ha fiú lesz, ne csak azt lássa, h az apja heverészik, az anyja meg belegebed a háztartásba. ha mindkét szülője kiveszi a részét ezekből, akkor ez lesz neki az evidens, és nem egy anyuci elkényeztetett kicsi fia válik belőle.

2013. júl. 14. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/100 anonim ***** válasza:
27%

Lehet, hogy maradi vagyok, de én nem tekintem tehernek, hogy a munkám mellett ellássam a háztartást is. Pedig tanulok is mellette.

A családomról van szó, akiket szeretek. Ezért ha olyant főzök a férjemnek, amit a lány nem szeret, én bizony képes vagyok kétfélét összedobni.

Mondjuk kisebb is az esélye, hogy itt fogok nyivákolni, hogy lecserélt a férjem, mint a másik csoport tagjainak, akik a nem vagy te rabszolga elvet képviselik.

Mondjuk az is igaz, hogy nálunk ez soha nem jelent meg elvárásként a férjem részéről. Ha valami okból nem tiszta épp a kedvenc pólója, szó nélkül felvesz mást. Vagy egy évben kétszer kibír egy napot meleg kaja nélkül, nem teszi szóvá, nyilván mert tudja, nem lustaság van mögötte.


36/N 17 éve férjnél, 15 éves ikrekkel.

2013. júl. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!