Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért esik zokon a nőknek,...

Miért esik zokon a nőknek, hogy a férfi elvárja, hogy minden nap ételt rakjanak eléjük, miután hazaérnek a melóból?

Figyelt kérdés

Mostanában egyre több olyan kérdést olvasok,hogy jogos-e az,hogy a férj azt kéri,hogy napi 8 óra munka után(vagy akár még annyi sem,mert van,hogy munkanélküli a nő) a nő főzzön,és rakjon elé vacsorát/ebédet.

És általában jön a válasz,hogy "Mi vagy te? Rabszolga? Hát nem! Nem vagy köteles teljesíteni,én sem főzök mindig,csak ha kedvem van,ő is tud főzni! Én egy ilyen pasit már rég otthagytam volna!"

Lehet,hogy én vagyok régimódi,de szerintem az lenne a normális,ha a nő minden nap,vagy legalább 2 naponta(de akkor úgy,hogy másnapra is maradjon) főzne. Hiszen ha mi elvárjuk a pasiktól,hogy dolgozzanak és csinálják meg a kerti -és udvari munkát,illetve a nehezebb fizikai dolgokat,és a pasi meg is csinálja,akkor ne panaszkodjunk,ha ő is elvárja,hogy főzzünk,mossunk,takarítsunk.

Ezt most én látom rosszul,vagy csak egyre több a furi felfogású ember?


17/L



2013. júl. 13. 19:42
 81/100 A kérdező kommentje:

78-as.

Na látod pont ez az. Én egy szóval nem szóltam le azt,aki ilyen helyzetben van,az,hogy nem tudod értelmezni amiket írtam,nem az én bajom.

A kérdésem azokra az emberekre vonatkozott,akik ITT PANASZKODNAK,hogy a férj kéri a kaját mikor a 12 órás meló után hazaesik,és a nő közben csak 8 órát melózott,vagy mondjuk munkanélküli,és fel van háborodva,hogy hogy lehet ilyen önző a férj.

A KUTYA NEM MONDTA,hogy ha a nő is melózik sokat,akkor csináljon meg mindent,míg a férj tévézik. Az meg úgy gondoltam,hogy egyértelmű lesz,hogy ha kert nincs,akkor a benti melóban segít. A kérdésemnek az a része amiben a női és férfi melóról írtam,arra vonatkozott,hogy mikor a MUNKA MEGOSZLIK és mégis panaszkodik a nő.

Látom ismét túlbecsültem az embereket. Egy mondatot értelmezni látom sokaknak nagy feladat....

Az meg szintén nem az én bajom,hogy beleképzelitek a sok f*aszságot a kérdésembe és még válaszoltok is a saját magatok által kreált kérdésre. :'D

De azért jól elszórakozok rajtatok ^^

Persze tisztelet a kivételnek. :)

2013. júl. 14. 11:25
 82/100 anonim ***** válasza:
Te írtad azt hogy 'mert van, hogy munkanélküli a nő'- Szóval szerintem az egyiket bővebben, a másikat pedig pár mondattal de igen, megválaszoltam.
2013. júl. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/100 anonim ***** válasza:
100%

77-es vagyok, gondolom nekem címezted, hogy ne szidjam apádat.


Hibát vétettem, mikor nem írtam oda, hogy az a doktornéni lányának szóló válasz.


Másrészt senki se szidta szerintem az apádat.

2013. júl. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/100 anonim ***** válasza:
97%
10 év múlva majd eszembe fogsz jutni, megtudod, mi az élet, és majd akkor én is jól el fogok rajtad szórakozni :)
2013. júl. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/100 anonim ***** válasza:
95%

Kedves kérdező!

Olvasd el a linkelt cikket: [link]

Valószínűleg a cikkben szereplő hölgy is úgy gondolkodott 17 évesen, mint te.

Ha te igazán régimódi lennél, 17 évesen (sőt már hamarabb is) megfőznél. Főleg így, hogy édesanyád egyedül nevel titeket.

Mielőtt szóvá tennéd: Igen, én megfőztem 17 évesen. Már 15 évesen is, nyári szünetben amikor édesanyám hosszabb ideig kórházban volt.

A nagymamám pedig 12 éves korától vezette a háztartást és ellátta a kisebb testvéreit, mint legidősebb lány az édesanyjuk halála után.

17 évesen iskola után te is megfőzhetnél, elláthatnád a háztartást.

Amikor úgy alakult a helyzetünk, a lányom is megtette gimnázium mellett, nem romlott a tanulmányi eredménye (végig jeles, kitűnő volt).

Szóval: hajrá, előtted a lehetőség!

2013. júl. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/100 anonim ***** válasza:
100%

Már ne is haragudj, kedves kérdező, de akkor legalább normálisan fogalmazd meg, hogy mit akarsz. Mert először azt írod, például az előző kérdés kapcsán merült fel, ahol nem derült ki, hogy a pasi mennyit melózik, és csak utána írtad hozzá, hogy de te arra gondoltál, amikor otthon ül a nő, és úgy nyavalyog. Látom én, hogy próbálod menteni a menthetőt, de elég rosszul csinálod.

Az meg egy olyan más kérdés, amikor valaki egyedül nevel egy gyereket, vagy többet. Mert akkor nincs választása! Ez van, ezt kell szeretni. De amikor mindent úgy kell csinálnod, és intézned, mintha egyedül élnél, egyedül nevelnéd a gyereket, csak cserébe még apuka bele is pofázik, hogy ezt miért így, miért nem akkor csinálod, ahelyett, hogy megcsinálná, na ez már bicskanyitogató.

Meg nem is értem, egy két kirívó esetet kivéve, amikor tényleg látszik, hogy olyan ember írja, aki abban is találna hibát, amiben nincs, leginkább olyan emberek írnak ide, akiknek van okuk rá. Meg lehet nézni a válaszokat, ahol egy nő azon hisztizik, hogy neki milyen rossz, mert otthon ül, és arrébb kell tennie két fűszálat, azt ki is szokták osztani rendesen. Aki meg azért panaszkodik, mert 10 óra munka után még főzzön mosson takarítson, panelban, a férje meg csak döglik a tv előtt, és onnan magyaráz, ugyanannyi munka után, annak érdekes módon ugyan úgy beszól egy bizonyos réteg, hogy dehát te nő vagy, neked nem szabad elfáradni, mert te azért létezel, hogy annak a szegény férjednek jó legyen.

Ha előszörre nem megy az értő olvasás, akkor olvasd el még egyszer, lassabban, mert olyan, mintha teljesen más gyikot olvasnánk mi ketten. Ez a válaszaidon is meglátszik.

2013. júl. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/100 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésed pedig így lett volna értelmes:


"Miért esik rosszul a nőknek, hogy..."

vagy:

"Miért veszik zokon a nők, hogy..."

2013. júl. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/100 anonim ***** válasza:
66%

Az intenzíves anyuka gyerekének meg az alatta lévőnek:

Ember szövegértés!!!


Nem a főzés esik nehezére az embernek hanem az ha a másik nem csinál semmit és még pluszba csesztet is!


Ha a fél kezem a seggembe teszem akkor is simán elviszek két gyereket meg egy komplett háztartást mindennel a hátamon egyedül. Azt hiszitek csak ti tudjátok megcsinálni mi? röhögnöm kell....


Arról volt szó ha a másik a tv előtt hempereg és ELVÁRJA a kiszolgálást.


Na nehogymá sz@r húzza le a wc-t...

2013. júl. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/100 anonim ***** válasza:
96%

86: Szinte szóról szóra ezt akartam írni, csak te szebben összeszedted!


Most már tényleg csak a mosdatás megy, magyarázza hogy mi értettük félre a kérdést. Hát persze!


Amit az egyedülállókról írtál, az pont így van! Más az, hogy valaki önállóan osztja be az idejét, vagy ott van valaki, aki semmit nem csinál, ellenben beszól, hogy mit hogy kellene. Amikor kiraktam a semmirekellő férjem, a munka nem lett kevesebb. Ugyanúgy mosni, főzni kellett, tanulni a gyerekekkel, ellenben nem volt az, hogy amikor egy dolgot megcsináltam, a másikat bunkó hangon számon kérte volna, hogy miért is nincs meg ez vagy az. Amíg ott élt, amellett, hogy fáradt voltam, fortyogott bennem a düh, ami időnként kitört. Miután elment, magam osztottam be az időmet, ha nem volt kedvem főzni, rendeltünk egy pizzát és vidáman társasoztunk a gyerekekkel, a hisztigép végre nem csinálta a műsort, hogy márpedig neki főtt kaja kell, de a számítógép mögül fel nem emelte volna a fenekét, hogy játsszon addig a gyerekekkel, kiporszívózzon vagy kikérdezze a leckéjüket amíg én összedobok valamit.

2013. júl. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/100 anonim ***** válasza:
97%
88: Na én is erről beszélek. Az elmúlt két évben teljesen egyedül vezettem a háztartást, a két gyereket elláttam, nyafogás nélkül. Előtte viszont napi szinten hallgattam a cs.sztetést a számítógép mögül, de a monitor körül ha nem pakoltam el csakazértse, akkor az sem zavarta, ha ott a 3 napos kajamaradék, a taknyos zsepi, a galacsinná gyűrt blokk és a morzsák. De azt meg tudta mondani, hogy egy igazi nőnek a feladata a gyereknevelés, a házimunka és a férjecskéjét elcsábítani.
2013. júl. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!