Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért esik zokon a nőknek,...

Miért esik zokon a nőknek, hogy a férfi elvárja, hogy minden nap ételt rakjanak eléjük, miután hazaérnek a melóból?

Figyelt kérdés

Mostanában egyre több olyan kérdést olvasok,hogy jogos-e az,hogy a férj azt kéri,hogy napi 8 óra munka után(vagy akár még annyi sem,mert van,hogy munkanélküli a nő) a nő főzzön,és rakjon elé vacsorát/ebédet.

És általában jön a válasz,hogy "Mi vagy te? Rabszolga? Hát nem! Nem vagy köteles teljesíteni,én sem főzök mindig,csak ha kedvem van,ő is tud főzni! Én egy ilyen pasit már rég otthagytam volna!"

Lehet,hogy én vagyok régimódi,de szerintem az lenne a normális,ha a nő minden nap,vagy legalább 2 naponta(de akkor úgy,hogy másnapra is maradjon) főzne. Hiszen ha mi elvárjuk a pasiktól,hogy dolgozzanak és csinálják meg a kerti -és udvari munkát,illetve a nehezebb fizikai dolgokat,és a pasi meg is csinálja,akkor ne panaszkodjunk,ha ő is elvárja,hogy főzzünk,mossunk,takarítsunk.

Ezt most én látom rosszul,vagy csak egyre több a furi felfogású ember?


17/L



2013. júl. 13. 19:42
 11/100 anonim ***** válasza:
34%

Èn is kiégtem ma, amikor elolvastam a kérdèst, meg a válaszokat, hogy a nö nem rabszolga, nehogy mindennap fözzön már...


Szerintem meg teljesen természetes az, hogy legalább kèt naponta fözök a * órás munka után, pedig èn mèg tanulok is pluszba. Örömmel teszrk a párom elé meleg ételt, örömmel vasalom a nadrágjât és ezek utánèg œrömmel bújok vele ágyba - pedig én sem tüsarkúban kokettálok egy ìróasztal mögött.


Hozzáteszem, ez oda-vissza müködik, tehát ö is besegít, nem minden rám marad. Megosztjuk a munkát, igy senki sem túlterhelt ès mindenki boldog. Aki meg hagyja, hogy a pasi a fejère nöjjön, az tudjon rá ès egye meg, amit kifözött.


Nöként mondom, túlzásnal tartom ezt az elkènyelmesedèst.

2013. júl. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/100 anonim válasza:
12%
Szia, hozzám jössz feleségül? Pont ilyen nőt szeretnék.
2013. júl. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/100 anonim ***** válasza:
96%

Tudod az én anyukám minden nap főzött, sütit sütött és ragyogóan tisztán tartotta a 115 nm-es lakást, miközben gyereket nevelt. Eközben persze apukám dolgozott és eltartotta a családot. Aki nem háztartásbeli volt, annak meg volt egy p...csavakarós papírtologatós munkája.


Most a nőktől elvárják, hogy a munkahelyen teljesítsenek, gyakori a túlóra, ez után mennek haza. Ha van gyerek, akkor azt el kell látni, foglalkozni vele, háztartást vezetni, biztosítani, hogy mindenkinek legyen tiszta ruhája, egyen tisztességes ételt. Majd ezek után még legyen friss, üde és kívánatos (mert ha elhízik vagy slampos, akkor a férjecskéje még megkíván mást). Ezért ő mit kap? Az nem párkapcsolat, hogy az egyik húzza a belét.


Az én exférjem is ezért került lapátra. Én tartottam el a családot, ő csak síránkozott hogy keveset keres, az kell neki, nem tud a számlákba adni. Gyereknevelés az női munka, háztartás az női munka. A hűtőből csak kifelé tudott pakolni, mindent én cipelhettem. Persze a tányérját se volt képes kivinni maga után, azért is könyörögni kellett, hogy a taknyos papírzsepijét ne hagyja a kanapén.

Ezek után nekem nagyon nem volt kedvem a kedvében járni, a kedvencét főzni, vagy este szerelmesen mellébújni. A nők elégedetlensége mögött általában a fáradtság, a viszonzatlanság és a partner figyelmetlensége van. Amikor a volt férjemet kiraktam, felszabadultam.


Másnak viszont már van kedvem főzni, azért, mert cserébe is kapok valamit. És itt a titok: a kölcsönösség. Ez az ami manapság hiányzik.

Persze, a férfi munkája a ház körüli dolgok. Könyörgöm, egy lakótelepi lakásban nem szakad le naponta a karnis, hogy fúrni kelljen, nincsen kert, hogy ott gályázzon. Nincs annyi fizikai munka, hogy kiegyenlített legyen a munka.


Szóval nem azzal van baj, hogy a férfi elé kell egy tál ételt rakni, hanem azzal, hogy sok férfi elmegy dolgozni, utána haza/focizni a haverokkal/sörözőbe beülni, majd elvárja, hogy otthon legyen rend meg fincsi kaja az ápolt és csinos asszonykától, aki utána csábtáncot lejt.

Eközben a nő reggel rohant dolgozni, utána mosni-főzni-vasalni, ha van gyerek akkor ellátja, és este nem csábtáncot lejtene, hanem örülne egy talpmasszázsnak.

2013. júl. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/100 anonim ***** válasza:
94%

Gyerekek! :D


Amennyiben mindkét fél egyenlő mértékben dolgozik (tehát 8 órában mondjuk irodai munkát, vagy gyárit nekem mindegy) akkor onnantól kezdve hadd döntse el már a nő is meg a férfi is, hogy otthon melyik házimunkát akarja megcsinálni, természetesen felezve :)


Ha a nő nem szeret főzni, de a pasi igen, akkor legyen így. Mi van, ha a nő imád a kertben dolgozni? Van ilyen :)


Amúgy mindenki foglalkozzon a saját háza tájával, én örülök, hogy a munka meg van osztva. A főzés nem női munka és a kertészkedés (főleg panelban -.-) nem férfi munka.


Mindenki azt végzi el otthon, amit felnőtt ember módjára megosztanak maguk között. Ennyi, meg egy kisnyúl :)

2013. júl. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/100 anonim ***** válasza:
96%

Nézd, ha a pasi ugyanannyit dolgozik a kertben/nehezebb melóval, mint amennyi időt a nő a háztartással tölt (ide tartozik a takarítás, bevásárlás, és persze a főzés, a gyerekek ellátása, a mosás-vasalás stb.), akkor semmi gond ezzel, csak általában ez nem így van, mert a "női munka" aránytalanul több időt vesz igénybe. Ha a nőnek nincs állása, szintén oké a dolog, akkor dolgozzon otthon, végezze a házimunkát (de akkor a pasi ne hányja a szemére, hogy ő tartja el!).


De ha mindenki dolgozik 8-10 órát melóhelyen, már bocs, de otthon nincs "női munka" és "férfi munka". A "furi" felfogás az, ha valakinek természetes, és a fotelben üldögélve, heverészve elnézi és elfogadja, hogy a felesége nekikezd a 2. műszaknak otthon. Utána meg még a szemére hányja este 11-kor (amikor a nő épp letette a mosogatórongyon és még egy percet sem pihent reggel 7 óta), hogy miért fáradt, miért nincs kedve még szexelni is.

Királylány, a valóság nem az, amit te gondolsz. Most őszintén: eszedbe jutott a nyáron egyszer is, hogy mire a szüleid hazaérnek, bevásárolj, kitakaríts, ha esetleg főzni nem tudsz, legalább megpucold a kruplit a vacsorához? Majd ha ezt minden nap megcsinálod a nyári szünetben, gyerek vissza, és beszélgetünk.

2013. júl. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/100 A kérdező kommentje:

Jó,azt megértem,hogy ha mindketten ugyan annyit dolgoznak és pl nincs udvar meg kert,de akkor sem azzal kellene jönni,hogy "főzök ah van kedvem,ha meg nincs,akkor ő is tud főzni",hanem akkor csinálják felesbe a dolgokat. Pl míg a férj elugrik a postára addig a nő főz vagy takarít. ezzel semmi gond,ez lenne a normális.

De ha ugyan ebben a helyzetben azt mondom,hogy én nem vagyok rabszolga,csinálja ő mert ő is megtudja csinálni,akkor az úgy elég önző dolog,mert ha én nem csinálok semmit és elvárom h mindent a pasi csináljon,akkor ne lepődjek meg azon,ha a pasi kiakad és kioszt vagy akár otthagy. És én ezt nem értem,hogy mikor ez megtörténik,akkor jönnek ide panaszkodni,hogy a pasi milyen szemét és jön a sok értelmetlen válasz,hogy "én a helyedben otthagynám,hát hogy lehet ilyen bunkó,önző sz*r?" Hát de emberek,nehogy már a pasi legyen a sz*r szemét sz*r alak,csak mert elvárja,hogy egy nő igenis csinálja azt,ami a dolga...és akkor csodálkoznak,hogy egyre több pasi veszi fel azt a világnézetet,hogy minden nő qva és nem éri meg foglalkozni velük...

2013. júl. 13. 20:09
 17/100 anonim ***** válasza:
95%

" intrepid válasza:


Érdekes dolog, hogy nem az esküvő előtt jönnek ezzel a nagy feminista lázálmaikkal, hanem akkor, ha már van egy - két gyerek. Akkor kezdik emelgetni a fejüket."


Igen, mert amikor a munka, háztartás mellett még a gyereknevelés is 100%-ban a nő nyakába szakad, apuka meg a kanapéról vagy a számítógép mögül osztja az észt, akkor majd a kérdező is átértékeli magában a nézeteit. 17 éves, majd ha napi 10 órát gályázik, utána hulla fáradtan otthon, a párja meg arra sem képes, hogy a szemetet levigye vagy egy tényért odébb rakjon, akkor megnézném, hogy mennyire fogja zokon venni, hogy ha a férje beszól, hogy főzzön minden nap.

2013. júl. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/100 anonim ***** válasza:
92%

ma 20:00


Te biztos tökéletes vagy az ágyban, izmos testű, fáradhatatlan, ritka szórakozató, elbűvölő, és intelligens. Mindig emlékszel az ünnepekre, a névnapra, a szülinapra, a gyermekeid születésnapjára, anyák napjára, nőnapra, húsvétra, karácsonyra, házassági évfordulóra. Munka után is kedves vagy, elmeséled otthon a napod, mosolyogsz, minden este végig maszírozod a feleséged munkában, gyermeknevelésben, főzésben, mosásban, vasalásban, ágyneműcserében, mese olvasásban elfáradt izmait....

Mindig illatos vagy, nem pukizol soha büdiket, mindig jó illatú és szőrtelen a tested, gyúrsz mindig a formás izmokért, és izgatóra van vágva a soha nem korpás hajad.

A feleséged sex közben az ájulásig simogatod, csak Ő a fontos számodra végig. A gardróbban mindig a helyére teszed a ruháid, nincsenek összedőlve-rendetlenkedve, a szennyes ruhád mindig a szennyestartóba teszed, és a zhoknikat is mindig kifordítod, mert a zoknifordítástól megkíméled az asszonyt. Mindig divatosan öltözködsz, és úriemberként viselkedsz táraságban. Nem bámulod a nőket az utcán, tisztelettel viselkedsz az idősebbekkel, a feleséged szüleivel, a gyermekeddel tanulsz iskola után, és az esti mesét minden nap te mondod el. Te tanítod meg beszélni, járni, viselkedni a a gyermeked. Észreveszed, hogy nem egyedüli férfi vagy a világban, és hogy más férfiak mindent oda adnának a te nem éppen sex-istennő, de mindezeket minden nap végrehajtó, családjának elkötelezett asszonyodért....És hogy a sex-istennő, mindig csábító, soha nem fáradt, és cseppet qrva szeretőből is ilyen nőt teszel pár hónap alatt, ha miatta lépsz le a sex, a bujasá, és mámor tengerébe. Te sexisten teeeeee!!!!

2013. júl. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/100 anonim ***** válasza:
96%

ui: amúgy meg nem kell szegény férfiakat annyira sajnálni mert az esetek többségében az reklamál hogy nincs főtt kaja amelyiknek csavarhúzó meg fúró a kezében már 10 éve nem volt mert annyira segítőkész otthon....



Párkapcsolat függő, de elég kevés az az eset ahol nagyjából felesben megoszlanak a terhek, általában az egyik (vagy ffi vagy nő) irányába tolódik...


17 éves lány: neked meg annyit majd te is belemászol egy ilyenbe akkor aztán főzhetsz és ha hagyod hogy a fejedre nőjjön te is csak egy háztartási gép leszel és szerencséd lesz ha észreveszed, csak még mielőtt annyira belemerülnél itt a nagy főzőcskébe.

2013. júl. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/100 anonim ***** válasza:
83%

Én itthon vagyok, sajnos munkanélkülinként és nem főzök minden nap, nincs is minden nap főtt kaja, illetve a párom sem dolgozik minden nap, beosztás szerint megy. Egész egyszerűen kényelmesek vagyunk, van, hogy mindketten itthon vagyunk, mégis ellötyögjük a napot és nem főzünk, de nekünk ez így jó, nincs minden nap főtt kajára igényünk.


A kerti munkát én nem várom el tőle, ha már nagyon tré az udvar, akkor nekiállunk, de nem különösebben hat meg, ha éppen nincs lenyírva a fű... Mondhatjuk úgy is, hogy igénytelenek vagyunk az ilyesmire :)

2013. júl. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!