Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért esik zokon a nőknek,...

Miért esik zokon a nőknek, hogy a férfi elvárja, hogy minden nap ételt rakjanak eléjük, miután hazaérnek a melóból?

Figyelt kérdés

Mostanában egyre több olyan kérdést olvasok,hogy jogos-e az,hogy a férj azt kéri,hogy napi 8 óra munka után(vagy akár még annyi sem,mert van,hogy munkanélküli a nő) a nő főzzön,és rakjon elé vacsorát/ebédet.

És általában jön a válasz,hogy "Mi vagy te? Rabszolga? Hát nem! Nem vagy köteles teljesíteni,én sem főzök mindig,csak ha kedvem van,ő is tud főzni! Én egy ilyen pasit már rég otthagytam volna!"

Lehet,hogy én vagyok régimódi,de szerintem az lenne a normális,ha a nő minden nap,vagy legalább 2 naponta(de akkor úgy,hogy másnapra is maradjon) főzne. Hiszen ha mi elvárjuk a pasiktól,hogy dolgozzanak és csinálják meg a kerti -és udvari munkát,illetve a nehezebb fizikai dolgokat,és a pasi meg is csinálja,akkor ne panaszkodjunk,ha ő is elvárja,hogy főzzünk,mossunk,takarítsunk.

Ezt most én látom rosszul,vagy csak egyre több a furi felfogású ember?


17/L



2013. júl. 13. 19:42
 71/100 anonim ***** válasza:
41%
Reggel kávéval engedtem el,minden nap 4kor meleg "vacsorával" vártam haza,nem esett zokon.Az már igen hogy a két tányér kaja bevágása után jött a csesztetés hogy nincs makulátlan rend és tisztaság,mert amíg főztem,a másfél évesünk lomolt.Úgy érzem túl sok az elvárás felénk,ettől függetlenül szerintem jó dolog meleg otthonnal hazavárni a párod.
2013. júl. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/100 anonim ***** válasza:
94%

Nincs a főzéssel baj, de akkor ne a nőnek kelljen minden apró kis sz.art is megcsinálni, mert akkor meg az lesz a baj, hogy úristen, milyen lestrapált, nem is vonzó nő már többé, stb stb... Én biztos, hogy életemben nem szolgálnék ki férfit, ha az csak cselédként nézne rám, és mindent, tényleg mindent nekem kellene csinálni. Remélem nem így lesz a jövőben, hanem találni fogok olyat, akivel ez működik - egész pontosan a mostani barátommal szeretném:D Neki szívesen fogok főzni, hiszen tudom, hogy imád enni, de róla tudom, hogy cserébe egyéb dolgokat (barkács, stb) ő fog megcsinálni, és hogy ő nem lesz lusta egyszer-egyszer elmosogatni se, vagy ilyesmit.:)


Amúgy sok helyen látni, más kérdésekben is, hogy sok férfi a nőtől vár el MINDEN munkát, még az általad említett nehezebb fizikai dolgokat is, az már több a soknál.

2013. júl. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/100 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy lettem nevelve, hogy a férfit kiszolgáljam. Reggel azért keltem fel korábban, hogy friss kávéval ébresszem, reggelivel engedjem el dolgozni. Mindennap volt frissen főzve, mert ő a másnapos ételt semmibe veszi. De ha egy lógó szekrényajtót meg kellett volna csinálni, az nem jutott el az agyáig. Vagy hetekig elnézte, hogy szenvedek azzal, hogy a mosogatóban a szifon eldugult és mindenhol folyt a víz, leginkább egy vödörbe. Mindennap kérleltem, csinálja meg, vagy legalább hívjon szerelőt. Mi lett a vége? Hívtam szerelőt. De jó példa az is, mikor szétmentünk, hogy költözésnél derült ki, hogyan festett ki a rögzített bútorok mögött. Mivel szobafestő!! volt, így tudta mi a módja, de lustaságból nem úgy csinálta. Szépen körbefestette a bútorokat, ahelyett hogy leszedje őket a helyéről. Akkor értettem meg igazán, hogy miért akarta, hogy menjek haza a festés alatt a szüleimhez. Persze azt is úgy szervezte, hogy pénteken én még mindent kiürítettem, ( hogy neki könnyebb legyen leszedni) vasárnap meg minden visszapakoltam.De otthon nem voltam, hogy esetleg beleugassak a dolgaiba.


Szóval nem hiszem hogy egy nőnek kötelessége minden esetben a kiszolgálás. Ha egyszer megint összeköltözésre adom a fejem, hát lehet hogy lesznek szabályok, amiket lefektetek. Ha pedig azok nem tetszenek, akkor mehet oda ahonnan jött. Egyedül is megélek, és tudom, hogy az a rend ami körülöttem van, az addig úgy is marad, amíg én akarom.

2013. júl. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/100 anonim ***** válasza:
62%

Én nem dolgozom jelenleg, itthon vagyok, így igyekszem mindent megcsinálni. Párom beosztásban dolgozik, ha itthon van, akkor segít, de olyankor szeretünk együtt pihenni. Ha valamire szükségem van, szivesen be megy a boltba, ha jön haza melóból, de amúgy én vásárolok.


(Nagy segítség, ha segít kitalálni mi legyen enni :) )

2013. júl. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/100 anonim ***** válasza:
11%

atyaisten, 13-as...

P.csavakargatós papírtologatós munka??????

Ember, tudod, mennyi nő dolgozott annak idején három műszakban, kemény fizikai munkát gyárakban??? Vagy azt mondjátok, régen otthon voltak a nők... a kert, az állatok ellátása majdnem egy teljes műszakot kitett, és mellette simán megoldották a háztartást meg gyereknevelést.

Anyu 3 műszak intenzív osztály mellett nevelt fel bennünk (3 gyerek), és bizony simán ellátta a háztartást, és nem nézett ki 40 évesen a saját nagyanyjának.


Nem ciki, nem szégyen azt mondani, hogy nem tudok főzni, nem akarok főzni, utálok takarítani, bárki bevallhatja. Ja, nem meritek, mert mit szálnak??? A lelketek mélyén érzitek, hogy rosszul csináltok valamit, ha másnak összejön, nektek meg nem?

2013. júl. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/100 anonim ***** válasza:
9%
Gratulálok azoknak a megcsalt, elvált, vagy hamarosan megcsalt, elvált, önző nőciknek, akik 0%-ra értékelnek olyanokat, akik képesek arra, amire ők nem. Fáj, mi?
2013. júl. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/100 anonim ***** válasza:
83%

Imádok főzni! Kedvenc elfoglaltságom, vicc nélkül.


De ennek ellenére szerintem nincs igazad. Ha nem szeretnék főzni, a párom nem VÁRNÁ EL, hogy főzzek neki. Főzne ő, én meg mosogatok.


És jó lenne, ha elolvasnád a többi választ is objektíven.

Kérdezd már meg anyádat, hogy nem gondolt-e arra, hogy jó lenne ha apád segítene kicsit jó?


Biztos nem azt válaszolja, hogy imádott 3 műszak intenzív után budit pucolni és tányérokat súrolni.


Ha apádban lett volna annyi (vagy bennetek mikor már idősebbek lettetek) akkor nem lett volna anyukád annyira leterhelve.


Tisztelem, becsülöm, mert megcsinálta, ha már senki, de én nem vagyok mártír.

2013. júl. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/100 anonim ***** válasza:
100%

17 éves vagy, de tegyük fel, hogy a holnap leszel pont 32 éves, van egy 7 éves gyermeked(vagy még legyen egy 3 éves is, ahogy tetszik), Reggel elviszed a nagyot suliba, a kicsi már ovis, tehát őt pedig oda, majd pedig megérkezel a munkahelyedre, ahol a főnök a nap elején leterhel legalább 3x annyi munkával, mint amit meg tudsz csinálni viszont hozzáteszi, lehetőleg tegnapra kell, szóval jó lenne, ha haladnál. Eszedbe jut, hogy afrancba, du 5kor szülői lesz, de a kicsit ki hozza el az oviból, akiknek tuti kell valami étel majd, mert éhesek lesznek. Férjedet hívod, aki rágja a kefét, hogy nem elég, hogy nem tud hamarabb eljönni a munkahelyéről de még vacsora sem lesz? Csak annyit kérsz mondjuk tőle, hogy legalább a húst vegye ki a fagyóból, de közli az arcodba úgy konkrétan bele, hogy nem érdekel, az is a nő dolga. Hazaért, 1órája már ott kellene lenni a gyerekekért, kiveszed a fránya húst a fagyóból, elmész a szülőire, utána haza, vacsora, mosogatás után pedig elcsodálkozol, hogy jéé, tiszták az edények? Elmosták magukat? Mert már csak vegetálsz. Mondju

k így akár elmehet 1-2-3 hét is, mondjuk ne legyen szülői, de legyen túlóra. SZERINTED?


Nézzünk egy másik példát: 28 éves vagy, nem elég a férjed fizetése, ezért a 2éves gyereketek már legalább egy éve bölcsis. Neked nincs más munkád, csak egy gyár, vagy egy fólia. A férjed viszi a gyerkőcöt bölcsibe, mert te reggel 5re mész dolgozni. Nyár van, és a fóliában majdnem 60fok, 11re már otthon vagy, mert du 2-3körül mész ki újra, addig megfőzöl, 2re mész mondjuk a gyerekért a bölcsibe, mert apa nem tud elmenni érte. Gyorsan takarítasz egyet, de a fűnyírásra nem marad időd, de mikor hazaesel este 8ra(gyerkőcöd a mamánál volt), a férjed az helyett, hogy lenyírta volna a füvet, felháborodva konstatálja, hogy nagy a fű, miért nem csináltad meg? Mert ő fáradt és minden baja van, még a gyerekért elszaladsz, aki este 9kor már alszik, és neked minden nap kezdődik ugyan így elölről.


Ez csak 2 pl volt, de legalább 100 ilyen lehet, nem látsz bele a másik életébe, szóval 17 évesen ne itt ossz le emberkéket, mert fogalmad sincs, milyen munkát tesznek le minden nap, mi hárul rájuk, és mi nem, miben partner a párjuk és miben nem.



Az tény és való, van olyan is, aki nem dolgozik, mert nincs munkája és egész nap a netet bújja, és tényleg nincs kaja az asztalon, de attól még nem kell mindenkit leszólni. Az ő életük, úgy élnek, ahogy akarnak.

2013. júl. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/100 A kérdező kommentje:

Nem akartam már írni,de az utolsóra muszáj válaszolnom.

Apa besegített neki,mivel kertes házban ékünk,így a kerti munkát ő csinálta és besegített a takarításban is. DE!

9 éve meghalt,és anya egyedül nevelt fel minket,és nem érezte tehernek,hogy másodállást vállaljon,és főzzön ránk,miután hazaér...

Természetesen besegítettünk amiben tudtunk,de akkor is sok minden rámaradt. Valamint mikor apa beteg volt és itthon volt,mert nem melózhatott már, akkor anya bevállalt egy olyan munkát,amiben 5kor indult el otthonról (hajnalban) és este 9kor ért haza,de szombaton és vasárnap ugyan úgy megcsinált mindent,amit kellett...

Ja,és érdekes módon,nem néz ki annyinak,amennyi, mert 6-9 évet lazán letagadhat. Erről ennyit...

"Ha apádban lett volna annyi"

1. Míg nem tudsz rólam semmit,addig ne merd szidni az apám.

2. Volt benne annyi,arról viszont nem tehet,hogy meghalt...


Azoknak,akiket lepontoztak,csak mert nem lusta önimádó akármik,és gondolnak a férjükre és a családjukra,és ellátják őket úgy,ahogyan azt kell,azoknak üzenem,hogy egyet értek az előttem szólóval. Sok itt az elkeseredett,megcsalt vagy elvált nő. Valamilyen szinten megértem őket,viszont nem értek velük egyet szinte semmiben,mert attól,hogy másnak összejön az,ami nekik nem,és más képes gond nélkül megcsinálni azt,amit ők nem,attól még nem kell a normálisabb embereket lepontozni.

Egyébként én küldtem a "zöld kezet" minden értelmes válaszra. Mielőtt jön a szidás,nem,nem csak azokra a válaszokra,amikben egyetértenek velem,hanem azokra is amikben nem,viszont kulturáltan,normális hangnemben a kérdésemre válaszoltak...

2013. júl. 14. 11:14
 80/100 anonim ***** válasza:
11%
Egy két ember itt nagyon elvan tévedve szerintem...Sőt sokaknak ahogy látom már nem arról szól ez az egész amiről régen, mindkét részről nagyon elvan szállva egy két személy.
2013. júl. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!