Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért esik zokon a nőknek,...

Miért esik zokon a nőknek, hogy a férfi elvárja, hogy minden nap ételt rakjanak eléjük, miután hazaérnek a melóból?

Figyelt kérdés

Mostanában egyre több olyan kérdést olvasok,hogy jogos-e az,hogy a férj azt kéri,hogy napi 8 óra munka után(vagy akár még annyi sem,mert van,hogy munkanélküli a nő) a nő főzzön,és rakjon elé vacsorát/ebédet.

És általában jön a válasz,hogy "Mi vagy te? Rabszolga? Hát nem! Nem vagy köteles teljesíteni,én sem főzök mindig,csak ha kedvem van,ő is tud főzni! Én egy ilyen pasit már rég otthagytam volna!"

Lehet,hogy én vagyok régimódi,de szerintem az lenne a normális,ha a nő minden nap,vagy legalább 2 naponta(de akkor úgy,hogy másnapra is maradjon) főzne. Hiszen ha mi elvárjuk a pasiktól,hogy dolgozzanak és csinálják meg a kerti -és udvari munkát,illetve a nehezebb fizikai dolgokat,és a pasi meg is csinálja,akkor ne panaszkodjunk,ha ő is elvárja,hogy főzzünk,mossunk,takarítsunk.

Ezt most én látom rosszul,vagy csak egyre több a furi felfogású ember?


17/L



2013. júl. 13. 19:42
 51/100 anonim ***** válasza:
99%

Ja és a kérdésedben NEM szerepel, hogy egyenlően megoszlik a munka. Arról írsz, hogy kertezik, nehéz fizikai munkát végez (na ne röhögtess) de az emberek elég nagy része panelban lakik.


Lényeg a lényeg, semmi közöd hozzá, hogy mások hogyan alakítják az életüket, és 17 évesen végképp nincs hozzá jogod, hogy bárkit elítélj, hogy a napi 8-12 órája után mi a picsut is csinál otthon!


Mondom ezt úgy, hogy én szeretek főzni és szoktam is.

2013. júl. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/100 A kérdező kommentje:

"Emberek,könyörgöm...tanuljunk meg olvasni!

Nem az volt a kérdésem,hogy ha a férj egy lusta sz*r és nem csinál semmit akkor is csináljon a nő mindent... A kérdésem az volt,hogy mikor mindkét fél ugyan annyit dolgozik és a férj megcsinálja a házimunka felét,akkor a nő miért nem képes a másik felét megcsinálni? Vagy mikor a férj 12 órában melózik a nő meg munkanélküli,akkor miért esik nehezére főzni? Vagy mikor a férj melózik 12 órában,a nő meg 6-8 órában,akkor miért kell elvárni,hogy a férj magának csináljon vacsorát?

Komolyan mondom,röhejes... "


Erre csak ennyit tudok mondani. Egyébként minden válaszomban kihangsúlyoztam,hogy én konkrétan arról az esetről beszélek mikor a munka megoszlik... Arról nem tehetek,hogy az emberek lusták olvasni vagy nem tudják értelmezni a dolgokat. ^^

2013. júl. 13. 21:17
 53/100 A kérdező kommentje:

Na de teljesen mind1.

Az értelmes válaszokat köszönöm szépen, és egyet értek,hogy elég kiábrándító a helyzet a válaszok alapján. sajnos a világ egyre jobban "eltorzul" és az addig természetes dolgok hirtelen tehernek számítanak az embereknek. :/

Szomorú ezt látni. :/

Mellesleg "félek",hogy ha a mostani generáció így áll hozzá,akkor mi lesz az én generációmban?Rossz belegondolni. :/

További kellemes estét mindenkinek. ^^

2013. júl. 13. 21:19
 54/100 anonim ***** válasza:
98%

Én meg írtam, hogy ha a munka megoszlik, akkor a nők nem igazán szoktak picsogni.

Ja, lehet hogy van 1-2 mutatóba, de nem az az általános.

Az a néhány ritka példány meg mit zavar, hogy nyafog? Az ő dolga, meg a párjáé.

2013. júl. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/100 anonim ***** válasza:
2%
Szerintem ez a minimum. Ezen fel sem kellene háborodni. Pláne ha a nő munkanélküli! Csak ugye a nagy egyenjogúság. Csak nehogy visszanysljon a fagyi!;)
2013. júl. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/100 anonim ***** válasza:
97%

Az utólag való korrigálás nem tartozik a kérdéshez. Azt kommentben tetted meg, miután nem kaptál elég egyetértő választ. Bocs, hogy nem olvas mindenki végig 5 oldalnyi kommentárt és választ, de legközelebb talán figyelj arra, hogy ne egy általánosító, idiótaságot kérdezz. Vagy szerinted (vissza térve a rendes kérdésedre, nem a kiegészítésekre) minden ember kertesházban lakik? Ja, hogy nem? De te valahogy mégis úgy vetted, mintha ez csak így lehetne.


Egy másik válasznál amúgy már írtam, hogy nincs női meg férfi munka, csak amihez farok vagy sunci kell. Értem? Ha egy nő nem akar főzni, főzzön a pasi, helyette a nő mosogat. Mi olyan nehéz ebben?


És megint megkérdem. Mi közöd mások életéhez?

2013. júl. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/100 anonim ***** válasza:
98%
Hát... ha elég teher lesz a nyakadban, majd talán belátod, hogy butaságot írtál. Amúgy meg ha megoszlik a munka, akkor senki sem nyafog. És nem az az általános, hogy a nő egész nap otthon tehénkedik, a pasi meg robotol, hanem fordítva és mindez azért, mert a társadalom túl hülye a fejlődéshez. Már nem az van, hogy a férfi a kenyérkereső, már a nő is dolgozik, így az a természetes, hogy a férfi is részt vesz a háztartásban és a gyereknevelésben. De mégsem olyan buták az emberek és ki fog ez még alakulni normálisan...
2013. júl. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/100 anonim ***** válasza:
95%

"Miért esik zokon a nőknek"

"Miért veszik zokon a nők..."

Ez a helyes, olyan nincs, hogy esik zokon.

Ha másképp fogalmazod meg a kérdést, nem lenne vita sem. Ha mindkét fél dolgozik, akkor otthon is felezni kell a feladatokat, ha az egyik vagy a másik fél háztartásbeli, akkor természetesen a háztartásbeli feladata ellátni a feladatokat otthon.

2013. júl. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/100 anonim ***** válasza:
98%

Megdöbbentő, hogy még a magyar nők többségével el tudták hitetni, hogy a házimunka kizárólag a nők dolga. Nézzetek csak utána, számos felmérés bizonyítja, hogy pl. Európában a magyar nők végzik a legtöbb házimunkát és a magyar férfiak végzik a legkevesebbet, akkor sem segítenek sokszor a párjuknak, amikor mindketten dolgoznak. Nem is bánom, hogy az Egyesült Államokba költöztem, itt a gyerekeket egyenjogúságra nevelik, az összes amerikai családban, akiket ismerek a férfi és a nő egyenlően osszák el a házimunkát, a férfiak általában jobb szakácsok, akikkel találkoztam általában otthon főznek, a feleségük meg pakol, mosogat. Itt megkérdezik a férfiak, hogy miben segíthetek,de inkább úgy mondom, hogy egymástól kérdezik meg. Én is úgy lettem nevelve, hogy a nő dolga a házimunka, csak aztán megismertem egy új világot, tájékozódtam, művelődtem és megismertem az egyenrangú párkapcsolatok alapjait. Egy másik hasonló kérdésből idézek valakit és a válaszaimat.


"a nő dolga: főzni,mosni,takarítani,gyereket nevelni"


És ezt neked így sikerült benyelned? Gratulálok. De azért utána nézhetsz a történelemnek, hogy ez a megosztott szerepvállalás mikor alakult ki és hogyan, és most miért nem kellene, hogy elfogadott legyen, de az agymosó mechanizmus sajnos túl jól működik még a magyar társadalomban.


"a férfi dolga: kerti munka,szerelés,nehezebb fizikai munka,gyereket nevelni"


A magyarok legnagyobb része tudtommal panelban lakik, próbálok visszaemlékezni én mikor még otthon laktam szüleimmel, apának hányszor kellett kicserélni a villanykörtét a panellakásunkban, megszerelni a lefolyót pl, de olyan kevésszer, hogy nem is emlékszem igazán, a lefolyóhoz is szerelő kellett. Azonban tisztán emlékszem, hogy anya minden nap főzött és mi apával csak leültünk az asztal elé és megedtük anya több órás fáradozásának gyümölcsét.


Remélem a mai világban, ahol a nőknek is legtöbbször már muszáj, szükséges visszamenni dolgozni pár hónappal gyerekszülés után, ez az elkülönített szerepvállalás háttérbe fog szorulni.

2013. júl. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/100 anonim ***** válasza:
98%

Kérdező, szerintem az a baj, hogy nem látod be, hogy az élet nem abból áll, hogy a férjed eszi a főztöd, és mosolyogtok egymásra, hogy milyen boldogok vagytok.


Pár év múlva majd rájössz. Ez nem fenyegetés, ez az élet rendje. Ha majd visszaolvasod ezt a kérdést, a homlokon csapod magad, hogy milyen fiatal voltál.


Nekem is, ahogy szerintem mindenki másnak is, volt olyan szakasz tinédzser koromban, amikor azt hittem, az egész világot értem, mindenre tudom a megoldást, és nem értem, mások miért bonyolítják túl. És annyira, de annyira azt hittem, hogy igazam van. És persze durciztam, ha azt mondták, hogy "ha majd felnősz".


De felnőttem, és látom, hogy "gyerekként" nem láttam a világ gyakorlati működését. Elméletben minden szép és jó, de a kivitelezés már sokkal nehezebb.

2013. júl. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!