Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért esik zokon a nőknek,...

Miért esik zokon a nőknek, hogy a férfi elvárja, hogy minden nap ételt rakjanak eléjük, miután hazaérnek a melóból?

Figyelt kérdés

Mostanában egyre több olyan kérdést olvasok,hogy jogos-e az,hogy a férj azt kéri,hogy napi 8 óra munka után(vagy akár még annyi sem,mert van,hogy munkanélküli a nő) a nő főzzön,és rakjon elé vacsorát/ebédet.

És általában jön a válasz,hogy "Mi vagy te? Rabszolga? Hát nem! Nem vagy köteles teljesíteni,én sem főzök mindig,csak ha kedvem van,ő is tud főzni! Én egy ilyen pasit már rég otthagytam volna!"

Lehet,hogy én vagyok régimódi,de szerintem az lenne a normális,ha a nő minden nap,vagy legalább 2 naponta(de akkor úgy,hogy másnapra is maradjon) főzne. Hiszen ha mi elvárjuk a pasiktól,hogy dolgozzanak és csinálják meg a kerti -és udvari munkát,illetve a nehezebb fizikai dolgokat,és a pasi meg is csinálja,akkor ne panaszkodjunk,ha ő is elvárja,hogy főzzünk,mossunk,takarítsunk.

Ezt most én látom rosszul,vagy csak egyre több a furi felfogású ember?


17/L



2013. júl. 13. 19:42
 21/100 anonim ***** válasza:
94%

Inkább miért van csomó kis tinédzser akik jobban tudják milyen a házasélet mint a házasok? Gondolom te otthon megcsinálsz szinte minden házimunkát. :D


Amúgy meg azóta esik zokon a nőnek,amióta ő is dolgozik,csak mikor ő hazaér egy tvző férjet talál a kanapén mintsem egy füvet nyíró embert.

2013. júl. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/100 A kérdező kommentje:

16-os:

Képzeld,nem csak gondoltam,hanem meg is csinálom -.-"

Reggel felkelek,felöltözök,megreggelizek,ezután rendet rakok,ha kell megyek bevásárolni vagy elugrok a postára és ha nincs otthon kaja,akkor megpróbálok főzni valamit. Nem mondom,hogy hű de nagy lakomát,mivel nem vagyok még valami jó szakács,de egy spagettit bárki megtud csinálni. És jééé,még nem szakadt le a kicsi kacsóm a helyéről -.-"

2013. júl. 13. 20:16
 23/100 anonim ***** válasza:
95%
Leszel te még 30,40 éves. :)
2013. júl. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/100 anonim ***** válasza:
95%
Kérdező? Ez mind szép és jó, de hol van az a rész, hogy "elmegyek dolgozni, lehúzok egy gyárban 8 órát, hazavánszorgok, és nekiállok főzni, rendet tenni'???
2013. júl. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/100 A kérdező kommentje:
Jó,én ezt megértem és igazat adok abban,hogy ha a férj semmit nem csinál,akkor nem jogos a kérés a férfi részéről. de ha ő megcsinálja a munka felét,akkor miért kell panaszkodni,hogy a munka másik fele a miénk?
2013. júl. 13. 20:20
 26/100 A kérdező kommentje:
*jah és persze ha kb ugyan annyit dolgoznak és ugyan olyan szintű munkát
2013. júl. 13. 20:21
 27/100 anonim ***** válasza:
94%
Igazad adok neked abban az esetben ha a férfi tényleg megcsinálja a felét. Az én exem 2 fűszálat nem tett egymásba. Amíg nem volt munkám addig azért (1 hónapig nem dolgoztam), miután már én is dolgoztam akkor más kifogást gyártott. Örülök, hogy kiléptem a kapcsolatból.
2013. júl. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/100 anonim ***** válasza:
96%

10-11 órát dolgozom, a férjem 8-10 órát. Este örülök, hogy lyuk van a seg.gemen, esetleg elmosogatok, de ennyi.

Hétvégén ketten kitakarítunk, mert a 3 nm-es teraszon a férjem nehezen tudna kertészkedni (oké, van két fűszernövényünk, amit néha ollóval megvagdos és megöntözi), javítanivaló meg az évi három égőcsere.

Mondjuk ő nem is várja el, hogy bármit csak azért én csináljak, mert nő vagyok. Fordítva szintúgy. Női munka az, amihez vagina kell, férfimunka az, amihez pénisz.


Lakást nemrég ketten festettük ki, övé volt a felső 20 centi, mert én nem értem fel normálisan.

De gyakran ő főz, mert korábban ér haza. Ha egyikünknek sincs kedve, ereje, akkor meg rendelünk.


Nagyon pipa lennék, ha az utazással együtt 12 órás nap után még itthon kellene szobalányt játszanom.

2013. júl. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/100 anonim ***** válasza:
91%

Sziasztok én még csak gyerek vagyok de:


anyukám és az akkori élettársa elmentek nagy bevásárlásra,vagyis minden szükséges élelmiszert megvettek többszörösen(vagy vettek vagy 12 lisztet meg sok üveg ásvány vízet stb..szóval ilyen nehéz dolgokat)

és miután hazaértek anyukám élettársa felment a lakásba és lefeküdt pihenni mert azt mondta nagyon elfáradt szóval relaxálnia kell..


szóval anyukámnak kellett minden dolgot fellcipelnie egyedül,nagyon nehéz dolgokat.


(nem tudom ez mennyire tartozik ide,de jól esett leírni:)

2013. júl. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/100 anonim ***** válasza:
99%

"Jó,én ezt megértem és igazat adok abban,hogy ha a férj semmit nem csinál,akkor nem jogos a kérés a férfi részéről. de ha ő megcsinálja a munka felét,akkor miért kell panaszkodni,hogy a munka másik fele a miénk?"


Azok a nők nem szoktak panaszkodni.

2013. júl. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!