Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Találjátok ki hány éves a...

Találjátok ki hány éves a párom a sztori alapján! Mit tehetnék szakításon kívül, hogy ne így viselkedjen?

Figyelt kérdés
Szombaton megyünk le vidékre az én rokonom esküvőjére, majd mivel apám és a barátnője elmennek nyaralni, ezért lent akartam maradni pár napot a házban, évente párszor megyünk csak haza, a párom többnyire nem is jön velem. Kiderült, hogy apámék nem is most mennek el nyaralni, rosszul mondták nekem, a párom pedig kiakadt, hogy most fölöslegesen vett ki hétfőre szabadnapot, már nem tudja visszacsinálni, most a drága pihenőidejét pazarolhatja az apámékra. Illetve szerinte én teljesen mást magyaráztam neki, ő úgy értelmezte, hogy már vasárnap (esküvő után egyből) elmennek nyaralni, ha tudta volna, hogy csak hétfőn mennek el (én végig hétfőt mondtam neki), akkor lent se maradt volna esküvő után, azt hitte kettesben leszünk, csak azért egyezett bele az egészbe. Nincs túl jó kapcsolatom az apámmal, megtartjuk a pár lépés távolságot, de attól még az apám és én pedig szerettem volna kicsit a környéken kirándulni, bemenni a közeli nagyobb városba, sétálni egyet, enni valami finomat és hazajönni. Tegnap kitakarítottam a lakásunkat, majd estére gondoltam egyet és kisétáltunk kajáért, majd ettünk egy fagyit - én ötletem volt, a barátomat erről is meg kellett győzni. A párom végig morgott, hogy így is az idióta családomat kell majd 3 napig szórakoztatnia, minden perc számít előtte, minek kellett eljönni otthonról, minél többet akar játszani, mielőtt lemegyünk szombaton, mert így is 3 napig nem fog tudni játszani. Próbáltam beláttatni vele, hogy normális, átlagos embereket nem ez élteti, hogy játszhassanak a számítógépen, de szerinte ő teljesen normálisan áll a témához. Most az egész az én nyakamba lett varrva, hogy félretájékoztattam, miattam elpazarol egy szabadnapot, idióta emberekkel kell jópofiznia, ismeretlen emberek esküvőjére visz pénzt (ha járna velem haza, akkor ismerné ezeket az embereket..), 3 napig nem fog tudni játszani és még ő vár engesztelésre. Ugye nem én reagálom túl?

2013. júl. 19. 10:49
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 anonim válasza:
68%
50# vagyok! A párom 45 éves, ebből kiindulva ne várd, hogy kinövi ezt a szenvedélyét...
2013. júl. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/63 anonim ***** válasza:
Én férjem is 30 éves neki is mindene a gép. Haza jön a munkából fürdés a gyerekkel puszi puszi és ül ide. De azért nem kell ki magából ha néhány napig nem játszhat és nem is hisztizik. S csak egy két órát ül itt.
2013. júl. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/63 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat! Legbelül tudom, hogy igazatok van, ha másnak kéne tanácsot adni én is bátrabb lennék, de sajnos nekem kell dönteni. 50-es, az nagyon nem túl biztató, hogy később sem történik változás.. most a párom nagyon viccesnek találja, hogy megint, ma is találtam valamit, amit nem jól csinál és ha szakítani akarok akkor áll készséggel elébe. Blöffölni mindig tudott.. Én mindenképp megyek az esküvőre holnap, majd meglátjuk ma este hazaérve mire fogunk jutni végül. Köszi mindenkinek még egyszer, írhattok még, ha nagyon nem tudjátok magatokban tartani a véleményeteket! :)
2013. júl. 19. 17:21
 54/63 anonim válasza:
79%

Kedves Kérdező!


Két opciót tudok javasolni neked. Az én párom is szeret játszani, és ő is hisztis jellem, de azért jobb a helyzet, mint ahogy te leírtad. Nálunk pl nem kérdés, hogy bizonyos dolgok fontosabbak, mint a játék, emiatt még sosem kellett könyörögnöm, vagy veszekednem vele. Az más kérdés, hogy sajnos a játék kihozza a hisztis énjét.. és sokszor rám zúdít mindent, miután felállt a géptől. Szerencsére más probléma nincs vele.

Szóval azt tanácsolnám neked, hogy ha kiábrándultál már, akkor hagyd el. Lesz aki sokkal jobban fog tisztelni nála.

A másik opció, hogy ha szereted nagyon, próbálj neki valami alternatívát keresni. Esetleg már próbáltad rávenni valamilyen közös sportra, vagy valami kézügyességet igénylő barkácsolós hobbira? Sokszor a férfiakban erős teljesítménykényszer működik, és van aki ezt egy játékon vezeti le. Ha látsz rá reményt, hogy hajlandó érted új dolgokat kipróbálni, akkor próbáld rávenni azokra a dolgokra, amiket előbb említettem. Pl a sport vagy a nagy fegyelmet/koncentrációt igénylő tevékenységek kellően lefárasztják ahhoz, hogy ne legyen energiája hisztizni, és még jól is érezze magát, mert valamit alkotott. Ezekre a dolgokra talán kevésbé tud hivatkozni, ha ki akar kerülni valamit. Egy kis biciklizés, vagy barkácsolás igazán várhat..... Talán kiegyensúlyozottabb ember lehetne belőle. Ezt viszont neked kell eldöntened, hogy ér e ennyi fáradtságot, vagy javíthatatlan...

2013. júl. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/63 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötletet, kedves utolsó. Még pont nem telt be a pohár nálam, illetve igyekszik ő is megfelelni az elvárásaimnak, ilyenkor én is kezdek megnyugodni, de aztán történik egy ilyen - számomra - semmiség és máris megint áll a bál. Mikor összejöttünk focizott hetente 1-2x, de a cipője leszedte mindkét körmét a nagylábujjáról és azóta nincs kedve focizni. Barkácsolni meg nem nagyon szeret, én szólok arról is neki, ha lötyög például egy kilincs, amit mondjuk meghúzhatna, ilyeneket eddig senki se mondott neki, se anyja, se előző barátnők. De ennél az esetnél is megkérdezte, hogy biztos vagyok-e abban, hogy ő meg tudja csinálni a kilincset, majdnem én mutattam meg neki, hogy hogy kell. Amiket mondtam neki, azokra már figyel, de baromian fárasztó nevelgetni és türelmesnek lenni. Próbáltam már javasolni neki, hogy valamit mozogjon már megint, jót tenne neki, de annyival elintézte, hogy talán ha többet bújnék össze vele, akkor az lenne a legjobb mozgás. De jó az ötlet, gondolkodom rajta..
2013. júl. 19. 19:16
 56/63 anonim ***** válasza:
11%
Vegyél neki egy nagyobb csukát akkor.
2013. júl. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/63 anonim válasza:
58%

Először azt hittem az a baja, hogy veled nem tud a vendégségben játszani. De nem.

Párod egy játékszenvedélyes beteg.


Amíg ő a PöCével játszik, Te inkább játsz mással: velem;-)

2013. júl. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 A kérdező kommentje:
Elég gyorsan megoldódott a történet: eljöttünk ketten az esküvőre, úgy nézett ki, hogy minden rendben lesz. Ittam egy pálinkát, majd a másodiknál rámszólt a barátom, hogy ugye emlékszem, hogy amikor iszok, akkor - kizárólag szerinte - felelőtlenül viselkedek. Én próbáltam megvédeni magam, hogy este 8 van és ez a második pálinkám lesz, különben is esküvőn vagyunk, mire ő felállt és eltűnt egy jó órára a környéken. Mikor visszajött a szememre hányta, hogy leszartam őt és már órák óta engem keres, szégyelljem magam, "retardált vagyok" - ezt a rokonok előtt. Én erre otthagytam, egy szót se szóltunk utána egymáshoz. Visszajöttünk apámékhoz, különszedte a csomagját és az első vonathoz kiment az állomásra. Mindenkitől elköszönt, tőlem nem. Senki sem mondta neki, hogy maradjon, bár gondolom ebbe ő nem fog belegondolni. Szóval "megoldódott" a helyzet... :(
2013. júl. 21. 05:11
 59/63 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, kedves kérdező. :(

Talán jobb is így. Nemsokára találsz majd egy normális férfit, aki mellett boldog lehetsz, akivel kisbabát vállalhattok, és végre lesz egy normális felnőtt párkapcsolatod. Ő pedig hadd merüljön bele a kis számítógépébe, ha már csak erre van szüksége, és zsebhokizgasson teljes nyugalomban.

Kívánom, hogy ne sírj egy ilyen pökhendi kisherceg után, hanem inkább vágj bele egy normális kapcsolatba. :) Szerelemre fel!

2013. júl. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/63 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se bánkódj, jobbat érdemelsz egy ilyen kínmajomnál! Szerintem pakolj össze, és ne maradj vele, ő már nem fog változni...
2013. júl. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!