Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vállaljuk 2. babát szerintetek?

Vállaljuk 2. babát szerintetek?

Figyelt kérdés

Van egy 1 éves kislányom, nagyon szeretnék neki testvért, és azon elmélkedem, hogy most kellenne, nem 1-2 év múlva.

Szeretném, ha együtt nőnéne fel, és úgy érzem, hogy most még 1x végigtudnám simán csinálni a terhességet, + ami a szülés után jön.

De ha 2-3 évet kellenne várnom, akkor nem biztos, hogy vállalnám.

Az a gond, hogy 2. baba után csak gyest kapnék, ami ugye 28.500.-Ft körül van + a 2 csp. Kb. összesen 55.000.-Ft


A párom hol dolgozik, hol nem. Viszont ő is most szeretne babát. Azt kérte tőlem gondoljam át, mert ő vagy most szeretne vagy már 2-3 év múlva nem.

Nem akarom, hogy kislányom egyke legyen.


Anyagilag nagyon rossz lenne.

A párom ígérte, hogy majd ő hoz több pénzt haza. De valahogy úgy érzem ez csak ígéret marad. Nincs bejelentett munkaviszonya.


A szíven szakad meg, már több napja sírdogálok emiatt.

Szívem szerint vállalnám, eszem szerint nem. Gyes mellett már lehet 8 órában dolgozni, nem tudom mit tegyek.


Más anyuka ezt hogy látja? Ki volt már ilyen helyzetben.


Már arra is gondoltam, hogy belevágunk, aztán lesz, ami lesz, de ez feleleőtlenség lenne tőlem.

Pl: mi lesz, ha nem lesz pénz pelenkára?


Segítséget kérek, ki hogy gondolja? Ki vállalt így babát?


Köszönöm!


2009. nov. 18. 16:14
 61/112 A kérdező kommentje:

Nem írhatom ide az egész életem, de összegzem.

A párom nem áldott jó ember, hibái vannak. DE! Amint írtam nem iszik, nem dohányzik, nem szórakozik, nem csajozik, munka után jön haza, és a gyerekkel nagyon sokat foglalkozik.

A kérdésem: vállajuk-e másik babát, ha az anyagi helyzetünk nem lenne rózsás. Monduk a páromnak nem lenne munkája rosszabb esetben?

Jobb esetben van munkája.

Van itt olyan anyuka, háziasszony, akinek a férje nem dolgozik bejelentve, csak maszek melói vannak???

Tapasztalatokat kérek.

Még egy kérdés!

Ha valakinek a férje dolgozik rendesen, mégis kirúgják,megszűnik a munkahelye, és gyerekek vannak, akkor a férj rossz ember? Vagy ha bármi baja lenne a férjnek egészségügyileg, akkor hány nő tudná eltartani a gyerekeit a férj fizetése nélkül?

Vagy ha a férj nem dolgozik önhibáján kívül, vagy önhibájából akkor már nem szeretitek?

Én szeretem a párom, ezért kitartok mellette, ha van munkája, ha nincs.

Ha mondjuk több évig itthon lenne, akkor elgondolkodnék, vagy ha nem fog dolgozni, akkor természetesen nem hagyom szó nélkül.

2009. nov. 19. 12:29
 62/112 A kérdező kommentje:

Nem generáltam balhét. Igazából azt gondoltam, hogy érkezik majd 3 válasz:-)

Tapasztalat van valakinek???

Vagy mindenki férje dolgozik bejelentve? És kedves válaszolók, komolyan érdekelne, hogy ti mire költitek a pénzt, és hogy nincsenek anyagi gondjaitok?

Vagy itt mindenki gazag?

2009. nov. 19. 12:32
 63/112 A kérdező kommentje:

Akkor átírom a kérdést. Talán így érthetőbb lesz:


- Vállalnátok 2. babát, ha a férjetek/párotok nincs bejelentve és nem biztos a munkája, és ti kevés pénzt kaptok a gyerekek után?

2009. nov. 19. 12:37
 64/112 anonim ***** válasza:
100%

"Anyagilag nagyon rossz lenne.

A párom ígérte, hogy majd ő hoz több pénzt haza. De valahogy úgy érzem ez csak ígéret marad"

Akkor talán nem így kellet volna megfogalmaznod

2009. nov. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/112 anonim ***** válasza:
100%

Senki munkahelye nem biztos!

Ha most nincs megélhetési gondom, és akarnánk gyereket akkor vállalnám, de csak akkor ha ez eredeti kérdésben leírtak nem valósak

2009. nov. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/112 anonim ***** válasza:
100%

„Meg kell, hogy védjem a párom, most is dolgozik, havi 200.000.-hoz haza

Most 74.000.-Ft-ot kapok”


Szerintem, ha ez tényleg így van akkor 274 000 -44 000 (törl részlet) forint 2 felnőttnek és egy gyereknek nem kevés. Ergo neked igazándiból nincsenek is anyagi gondjaid :D

2009. nov. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/112 A kérdező kommentje:

Akkor számoljunk egy kicsit:


200.000.- + 74.000.-

- 44.000.- törlesztő

- 17.500.- személyi kölcsön

- 15.000.- a rezsi

- 25.000.- tankolás

- 10.000.- pelenka + tápszer

- most kocsit is törlesztünk: heti 25.000.- 10 héten át.


255.500.- ft

Marad 18.500.- kajára

2009. nov. 19. 12:57
 68/112 A kérdező kommentje:

De szerintem hagyjuk most már ezt a kérdést, nem lettem okosabb. Tapasztalatot igazából nem sokan írtak.

Csak letoltak, hogy így meg úgy.

Mindegy, akkor nem lesz baba.

2009. nov. 19. 12:58
 69/112 anonim ***** válasza:
100%

Az előbb csak a 44 ezer törlesztőt írtad.

No, mostmár aztán tényleg nem értelek.

Ha 18 500 forint jut kajára az hármatoknak se elég.Miből gondolod hogy négyen megtudtok élni ennyi pénzből?

Úgy érzem össze-vissza beszélsz :S

Nem tudlak követni

2009. nov. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/112 anonim ***** válasza:
100%

Ne az alapján dönts úgy hogy szülsz vagy nem hogy mi mit mondunk!

felnőtt nő vagy, elvileg eltudod dönteni mit akarsz mi jó Nektek, és mennyi pénzből tudsz megélni

2009. nov. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!