Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vállaljuk 2. babát szerintetek?

Vállaljuk 2. babát szerintetek?

Figyelt kérdés

Van egy 1 éves kislányom, nagyon szeretnék neki testvért, és azon elmélkedem, hogy most kellenne, nem 1-2 év múlva.

Szeretném, ha együtt nőnéne fel, és úgy érzem, hogy most még 1x végigtudnám simán csinálni a terhességet, + ami a szülés után jön.

De ha 2-3 évet kellenne várnom, akkor nem biztos, hogy vállalnám.

Az a gond, hogy 2. baba után csak gyest kapnék, ami ugye 28.500.-Ft körül van + a 2 csp. Kb. összesen 55.000.-Ft


A párom hol dolgozik, hol nem. Viszont ő is most szeretne babát. Azt kérte tőlem gondoljam át, mert ő vagy most szeretne vagy már 2-3 év múlva nem.

Nem akarom, hogy kislányom egyke legyen.


Anyagilag nagyon rossz lenne.

A párom ígérte, hogy majd ő hoz több pénzt haza. De valahogy úgy érzem ez csak ígéret marad. Nincs bejelentett munkaviszonya.


A szíven szakad meg, már több napja sírdogálok emiatt.

Szívem szerint vállalnám, eszem szerint nem. Gyes mellett már lehet 8 órában dolgozni, nem tudom mit tegyek.


Más anyuka ezt hogy látja? Ki volt már ilyen helyzetben.


Már arra is gondoltam, hogy belevágunk, aztán lesz, ami lesz, de ez feleleőtlenség lenne tőlem.

Pl: mi lesz, ha nem lesz pénz pelenkára?


Segítséget kérek, ki hogy gondolja? Ki vállalt így babát?


Köszönöm!


2009. nov. 18. 16:14
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/112 anonim ***** válasza:
85%
persze, képesek lesznek, segélyből, amit persze nem azok a "rendes férjek "fizetnek be az államkasszába akik otthon verik a f.tyijüket és gyártják a ygerekeket ész nélkül
2009. nov. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/112 anonim ***** válasza:
34%
10.29:És a te minimálbérre bejelentett férjed mennyit tesz be az államkasszába?És te otthonról?-
2009. nov. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/112 anonim ***** válasza:
65%

Szeretnél te annyit keresni mint én.

És ha hiszed ha nem rendesen be voltam mindig jelentve

2009. nov. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/112 anonim ***** válasza:
82%
10:32-es miért kell bunkóskodni?
2009. nov. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/112 anonim ***** válasza:
100%
Az a férfi aki nem képes eltartani a családját mert lusta, nem nevezhető férfinak, éppen ezért azt hiszem gyereket sem kell és nem is kellet volna neki.
2009. nov. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/112 anonim ***** válasza:
80%

"ő férje,igen,hol dolgozik,hol nem,viszont hol nem ,inkább otthon van,ÉL,csupa nagybetűvel,nem párezer forinért,amiből új ruhát vehet a feleségének ,cserébe a hatvanas éveire roncs lehet mind idegileg,mind lelkileg is. "

Szerinted ez a normális? Komolyan mondom Neked elment az eszed.

2009. nov. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/112 A kérdező kommentje:

Húú...nem akartam ekkora port kavarni.

A párom rendes ember, vannak hibái, mint mindenkinek.

Évente hazahozza a pénzt, ami kell, de ettől függetlenül nem biztos semmi sem. Egy nyár alatt 1.000.000.-is hoz. Valamikor kevesebbet. Ebből eddig csak a lakásba vettünk meg mindent. Hozzáteszem 2,5 éve vagyunk együtt. Azóta van házunk (két kezével építette), vettünk kocsit, gyereket vállaltunk. Ennyi idő alatt talán ez haladás.

Meg kell, hogy védjem a párom, most is dolgozik, havi 200.000.-hoz haza.

Viszont néa nincs munka. Próbálom őt terelgetni, de olyan önbizalomhiányos munka téren is. Ő kizárólag azt végzi, amihez ért.

Jó lenne ha pár válaszoló velünk élne egy hónapot, sok mindent másképp látna.

A párom nem iszik, nem dohányzik, keveset eszik, nem jár sehova szórakozni, csak velem kirándulni. Az internet pedig havi 2.500.-Ft. Ennyi szerintem nekünk is jár.

Így már gondolom más a leányzó fekvése mindenki számára.

Most 74.000.-Ft-ot kapok.

A gyereknek mindene megvan, meg tudom venni.

44.000.-Ft a lakástörlesztő.

És a szüleimmel élünk egy telken, ők adták a telket, tehát ha valami gond lenne, akkor rájuk számíthatok.


Viszont szt nem szeretném, ha itt mindenki mindenkit lehordana. Igazából úgy gondolom, hogy ha mindenki az anyagi oldalát nézné, akkor nem szülne senki sem.

Egy biztos nem könnyű.


Bárcsak gazdag lennék, akkor szülnék szívesen 5 gyereket is.

De hát így elég húzós...

2009. nov. 19. 12:00
 58/112 A kérdező kommentje:

Még annyit hozzáteszek, hogy ha a párom eltartana, elsüllyednék.

Csak a gyereknek kell, hogy adjon..

Nem függök a páromtól...hála égnek, nem is akarok.

Talpon lennék egyedül is.

Nem értem azokat a nőket, akiket a férj tart el.

Amúgy nem a férjem a párom. Így kicsit kötetlenebb.

De én sok helyzetben megállom a helyem. Nem félek attól hogy éhen halok.

A kérdésem valóban anyagi jellegű. Anyukám is felnevelt két gyereket. Ő elmondta a véleményét. Nehezen éltünk, de én nem érzem hogy bármiben hiányt szenvedtem volna. Mindig volt mindenünk, ami kell. És őszintén köszönöm a szüleimnek, hogy (főleg anyunak), hogy nem lettem, és nem vagyok irigy senkinek semmijére.

Fiatalon is csak röhögtem azokon az osztálytársaimon, akik drága cipőben jártak, én meg kínaisban. Nem érdekelt. És szerintem a szüleim nevelési elvei sokat segítettek ebbe.

A másik dolog ami még ide tartozik, hogy páromelőző házasságából is van gyerek. 3 is.

Ők sem szegények, se nem gazdagok.

Ott a feleség inkább magára költött, a kinézetén is látszik, én nem vagyok nagy igényű.

2009. nov. 19. 12:08
 59/112 anonim ***** válasza:
100%

kérdező

A kérdés feltevéséből egyáltalán nem az jön le hogy Ti havi 300 ezerből tengődtök.

és az sem hogy a férjed egy áldott jó ember

És ha jól álltok anyagilag és akartok is gyereket akkor miért is tetted fel a kérdést?

séntít nekem ez az egész, de mindegy

2009. nov. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/112 anonim ***** válasza:
100%

Direkt generáltad a "balhét"? :S

A kérdésben tök másképp írtál az anyagi helyzetetekről, a férjedről

2009. nov. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!