Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vállaljuk 2. babát szerintetek?

Vállaljuk 2. babát szerintetek?

Figyelt kérdés

Van egy 1 éves kislányom, nagyon szeretnék neki testvért, és azon elmélkedem, hogy most kellenne, nem 1-2 év múlva.

Szeretném, ha együtt nőnéne fel, és úgy érzem, hogy most még 1x végigtudnám simán csinálni a terhességet, + ami a szülés után jön.

De ha 2-3 évet kellenne várnom, akkor nem biztos, hogy vállalnám.

Az a gond, hogy 2. baba után csak gyest kapnék, ami ugye 28.500.-Ft körül van + a 2 csp. Kb. összesen 55.000.-Ft


A párom hol dolgozik, hol nem. Viszont ő is most szeretne babát. Azt kérte tőlem gondoljam át, mert ő vagy most szeretne vagy már 2-3 év múlva nem.

Nem akarom, hogy kislányom egyke legyen.


Anyagilag nagyon rossz lenne.

A párom ígérte, hogy majd ő hoz több pénzt haza. De valahogy úgy érzem ez csak ígéret marad. Nincs bejelentett munkaviszonya.


A szíven szakad meg, már több napja sírdogálok emiatt.

Szívem szerint vállalnám, eszem szerint nem. Gyes mellett már lehet 8 órában dolgozni, nem tudom mit tegyek.


Más anyuka ezt hogy látja? Ki volt már ilyen helyzetben.


Már arra is gondoltam, hogy belevágunk, aztán lesz, ami lesz, de ez feleleőtlenség lenne tőlem.

Pl: mi lesz, ha nem lesz pénz pelenkára?


Segítséget kérek, ki hogy gondolja? Ki vállalt így babát?


Köszönöm!


2009. nov. 18. 16:14
 71/112 anonim ***** válasza:
100%
Túl zavaros, és túl gyakran változik annak a lényege az amit írsz :(
2009. nov. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/112 A kérdező kommentje:

12:59

Ha nem írom le, hogy tankolni is kell a pénz, meg pelenkára, akkor te nem is gondolsz erre?

Mert ugye 1 éves a kislányom. Pelenkázom.

Vagy pl. rezsit is fizetek, nem csak törlesztőt.

Nem akartam az anyagi részét ennyire vesézni, mert ugye most kocsit is vettünk, de az lejár 10 hét múlva, azaz, már csak 4 hét.

De nem csak a törleztő van.

2009. nov. 19. 13:06
 73/112 anonim ***** válasza:
100%

A személyi kölcsön, a kocsi törlesztő részlet egyáltalán nem káézenfekvő!

Sőt még a tankolás se, mert nem mindenkinek van autója, akinek meg van nem mindeki utazik havi 100 kilóméter


ha értelmesen írtad volna első pillanattól kezdve a hozzászólásaidat akkor ne lennének ilyen félreértések :S

2009. nov. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/112 anonim ***** válasza:
100%
A kocsira se providentnél szoktak hitelt felvenni, és akkor nem heti 25(havi 100) a részlet
2009. nov. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/112 A kérdező kommentje:

Bocs, igaz.

Most már mindegy.

2009. nov. 19. 13:11
 76/112 A kérdező kommentje:

Nem providentől vettük föl a kocsira.

Hanem ismerős fizette ki az autót, neki dolgozik a párom, és heti 25.000.-ad oda neki.

Így érthető?

2009. nov. 19. 13:12
 77/112 A kérdező kommentje:

Tényleg hagyjuk, én kérek elnézést.

csak gondoltam, hogy vannak itt olyan anyukák, aki 2 vagy több gyereket nevelnek, úgy hogy nem éppen rózsás az anyagi helyzetük.

Bocsánat...

2009. nov. 19. 13:14
 78/112 anonim ***** válasza:
73%

De te nem azt kérdezted hogy tudjátok beosztani 1-2 gyerekkel a havi maradék 19 ezer forintot, henem azt kérdezted hogy vállalj e második babát, a leyírt feltételekkel :S

Azért kaptál csak a gyerkvállalással kapcsolatos kérdéseket

2009. nov. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/112 anonim ***** válasza:
80%

Tegyél fel egy másik kérdést, ami a pénz beosztására vonatkozik, ott talán fogsz használható válaszokat kapni a rossz anyagi helyzet enyhítésre,kiküszöbölésre.

de abban biztos vagyok hogy senki se fogja azt írni hogy szülj még egy gyereket

2009. nov. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/112 A kérdező kommentje:

Idézek:


"Más anyuka ezt hogy látja? Ki volt már ilyen helyzetben?"

"Ki vállalt így babát?"

2009. nov. 19. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!