Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vállaljuk 2. babát szerintetek?

Vállaljuk 2. babát szerintetek?

Figyelt kérdés

Van egy 1 éves kislányom, nagyon szeretnék neki testvért, és azon elmélkedem, hogy most kellenne, nem 1-2 év múlva.

Szeretném, ha együtt nőnéne fel, és úgy érzem, hogy most még 1x végigtudnám simán csinálni a terhességet, + ami a szülés után jön.

De ha 2-3 évet kellenne várnom, akkor nem biztos, hogy vállalnám.

Az a gond, hogy 2. baba után csak gyest kapnék, ami ugye 28.500.-Ft körül van + a 2 csp. Kb. összesen 55.000.-Ft


A párom hol dolgozik, hol nem. Viszont ő is most szeretne babát. Azt kérte tőlem gondoljam át, mert ő vagy most szeretne vagy már 2-3 év múlva nem.

Nem akarom, hogy kislányom egyke legyen.


Anyagilag nagyon rossz lenne.

A párom ígérte, hogy majd ő hoz több pénzt haza. De valahogy úgy érzem ez csak ígéret marad. Nincs bejelentett munkaviszonya.


A szíven szakad meg, már több napja sírdogálok emiatt.

Szívem szerint vállalnám, eszem szerint nem. Gyes mellett már lehet 8 órában dolgozni, nem tudom mit tegyek.


Más anyuka ezt hogy látja? Ki volt már ilyen helyzetben.


Már arra is gondoltam, hogy belevágunk, aztán lesz, ami lesz, de ez feleleőtlenség lenne tőlem.

Pl: mi lesz, ha nem lesz pénz pelenkára?


Segítséget kérek, ki hogy gondolja? Ki vállalt így babát?


Köszönöm!


2009. nov. 18. 16:14
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/112 anonim ***** válasza:
100%

Nekem most végzett a kisebb fiam az egyetemen. Iszonyú teher gördült le a vállamról. Amikor a gyerekek kicsit nem a pénz az elsődleges gond, hiszen nem kell rájuk még sokat költeni. Ahogy nőnek, sokasodnak a kiadások és a gondok. Jobban szeretem őket bárminél mielőtt csak az anyagiakkal törődőnek mondanátok. A napi 10-16 órás munkától a férjem szívbeteg lett, most műtik. Az én egészségem is belerokkant a sok munkába, mégis azt mondom megérte. Amikor rájuk nézek boldog vagyok. Tudom, hogy jó úton haladnak az életben, mindegyik dolgozik , jó végzettségük van.

Ennek azonban nagy ára van. Ha ezt átgondoltad, csak akkor dönts egy második vállalása mellett.


Régi igazság: Kis gyerek kis gond, nagy gyerek, nagy gond.

2009. nov. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/112 anonim válasza:
100%
Inkább egy gyereknek tudjatok mindent megadni, mint hogy legyen kettő és kaja gondok legyenek.
2009. nov. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/112 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem most is anyagi gondjaitok vannak, nem ertem, hova szeretned a masodik gyereket bevallalni? Semmibol nem lehet rezsit fizetni es semmit sem.

Ne legyel felelotlen, inkabb orulj, ha nem kell nelkuloznotok nektek harmotoknak.

Szerinem inkabb ne a masodik babara gondoljatok, hanem arra, hogy a ferjed mindennap normalisan dolgozzon! Mit jelent, hogy hol dolgozik, hol nem? Es akkor hova akarja o a gyereket? Mibol tartjatok el?

2009. nov. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/112 anonim ***** válasza:
85%
Miért csak gyest kapnál? Miért nem kapnál tgyás-t és gyedet?
2009. nov. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/112 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen körülmények közé semmiképpen sem vállalnék második gyereket. Az 55 ezer forint még hármótoknak is kevés, nemhogy még négy embernek... Nem írtad meg, Kérdező, hogy hány éves vagy. Lehet, pár év múlva jobbak lennének az anyagi lehetőségeitek... Nem baj az sem, ha nagyobb a gyerekek között a korkülönbség. Igazad van abban, hogy felelőtlenség lenne az egész...
2009. nov. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/112 anonim ***** válasza:
100%

Mit lovagoltok itt az új ruhán?Nem azon van a hangsúly!

"Az a gond, hogy 2. baba után csak gyest kapnék, ami ugye 28.500.-Ft körül van + a 2 csp. Kb. összesen 55.000.-Ft.A párom hol dolgozik, hol nem.

"

Ennyi pénzből nem lehet megélni még két embernek sem! Rezsire kajára se nagyon elég.

Nem az a baj hogy majd ezt meg azt nem tudnak megvenni a gyerekeknek, hanem az hogy alapvető élelmiszerek megvásárlása is gondot fog okozni

2009. nov. 19. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/112 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy hogy a család mennyire szegény(nincs pénz új ruhákra, nyaralásra stb) vagy nincs pénz kajára, rezsire

"A párom hol dolgozik hol nem "

"A párom igérte hogy majd Ő hoz több pénzt haza"

Erre vállaljon még egy gyereket?!

Most miért nem dolgozik? Mi a biztosíták hogy tényleg el fog menni dolgozni?

2009. nov. 19. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/112 A kérdező kommentje:

Sziasztok, nagyon szépen köszönöm a válaszokat, nem én pontoztam le-fel!

Húú...hol kezdjem. Azt hiszem mindenkinek egy kicsit igaza van.

Párom 40 éves, én 25. Ezért egy kicsit szorít az idő, h értitek mire gondolok.

A munkahelyem a gyerek születésével megszűnt, passzív gyeden vagyok. Ezért járna csak gyes.

Szomorú vagyok, meg boldog is egyben. Kislányom boldoggá tesz, de a gondolat, hogy nem biztos, hogy lesz kistesó elszomorít.

Rohadt anyagias világ.


A párom nem a munka embere. Volt hogy 6 hónapot itthon volt, mondván nincs munka. Inkább ő nem vállalt kis összegű munkákat.


Az, hogy egyke valaki, nem bűn, viszont én pl. nem tudnám elképzelni testvér nélkül.


Nagyon rossz ez így. Az ész és a szív játéka.


Köszönöm még egyszer.


Várom még a válaszokat, hozzászólásokat.

2009. nov. 19. 08:06
 39/112 anonim ***** válasza:
89%
A személyen is múlnak a szegénység okai, amelyeket meg lehetne szüntetni idővel, így később lehetne gyereket vállalni. Te még fiatal vagy, férfinél meg annyira nem számít, hogy hány éves lesz a 40-es éveiben a gyerekvállalásnál. Beszélj a pároddal, mert rajta múlik most leginkább, hogy ti milyen anyagi helyzetben vagytok. "Nem a munka embere" - ne próbáld magadnak így indokolni a lustaságot. Én nőként kis gyerekkel is utálom, hogy nem dolgozok éppen, egy férfi meg ne legyen csak úgy otthon 6 hónapot, ha egyébként lenne valamilyen munkára lehetőség. Azokból a kisebb összegekből is lehetett volna félre tenni, talán most nem ebben a helyzetben lennétek. Ez nagy felelőtlenség a részéről meg a tiédről is, hogy ilyet simán megengedsz. És nemcsak a pénz miatt kell dolgozni, hanem, hogy az életnek legyen egy ritmusa, ne lustuljon el az ember. Egy férfi ne tengjen-lengjen. Itt úgy látom, hogy a hozzáállással is vannak problémák. Ha ezt sikerülne megoldani a pároddal, máris több pénz maradna és jöhetne a baba pár év múlva.
2009. nov. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/112 anonim ***** válasza:
11%

én a szívemre hallgatnék. Nem a munkáért élünk, örömet a család, gyerekek adnak. Úgy sejtem, hogy egy 3 fős és egy 4 fős család kiadásai közt már nincs akkora különbség (főleg, hogy ruhákat, eszközöket már nem kell vennetek, vagy legalábbis nem annyit).


Pláne, hogy Párod már 40 éves, az idő a legfontosabb szempont. Képzeld el magatokat 10-20 év múlva mind2 verzióban. Melyik tetszik jobban?


(mi még csak várjuk az 1.babát, de szeretnénk utána még legalább 2-t, és igyekszem kizárni az állam felől érkező pofonokat.)

2009. nov. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!