Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vállaljuk 2. babát szerintetek?

Vállaljuk 2. babát szerintetek?

Figyelt kérdés

Van egy 1 éves kislányom, nagyon szeretnék neki testvért, és azon elmélkedem, hogy most kellenne, nem 1-2 év múlva.

Szeretném, ha együtt nőnéne fel, és úgy érzem, hogy most még 1x végigtudnám simán csinálni a terhességet, + ami a szülés után jön.

De ha 2-3 évet kellenne várnom, akkor nem biztos, hogy vállalnám.

Az a gond, hogy 2. baba után csak gyest kapnék, ami ugye 28.500.-Ft körül van + a 2 csp. Kb. összesen 55.000.-Ft


A párom hol dolgozik, hol nem. Viszont ő is most szeretne babát. Azt kérte tőlem gondoljam át, mert ő vagy most szeretne vagy már 2-3 év múlva nem.

Nem akarom, hogy kislányom egyke legyen.


Anyagilag nagyon rossz lenne.

A párom ígérte, hogy majd ő hoz több pénzt haza. De valahogy úgy érzem ez csak ígéret marad. Nincs bejelentett munkaviszonya.


A szíven szakad meg, már több napja sírdogálok emiatt.

Szívem szerint vállalnám, eszem szerint nem. Gyes mellett már lehet 8 órában dolgozni, nem tudom mit tegyek.


Más anyuka ezt hogy látja? Ki volt már ilyen helyzetben.


Már arra is gondoltam, hogy belevágunk, aztán lesz, ami lesz, de ez feleleőtlenség lenne tőlem.

Pl: mi lesz, ha nem lesz pénz pelenkára?


Segítséget kérek, ki hogy gondolja? Ki vállalt így babát?


Köszönöm!


2009. nov. 18. 16:14
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/112 anonim ***** válasza:
71%
Egy valamit nem értek: elmondom a véleményem, erre lepontoznak. Nem ír senki, hogy miért, vagy hogy te xy, aki ekkor írt, szerintem nem így van, mert... Az a probléma, hogy sokan rózsaszín szemüvegen keresztül nézik a dolgokat és nem néznek szembe a valósággal: szeretetből nem lehet megélni... Teszem hozz: azért mert valaki lepontoz, akkor is ez marad a szomorú valóság!
2009. nov. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/112 anonim ***** válasza:
76%
És igen: van gyerekem, tudom miről van szó!
2009. nov. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/112 anonim ***** válasza:
90%
Egyértelműen ne! Nyomorba akarod dönteni a családodat? Szegény gyerekek sínylenék meg, elég szűkösen élnétek. Akkor vállaljatok babát ha a férjed bejelentetten dolgozik valahol nem csak van a nagyvilágba, mert így nagy felelőtlenség.
2009. nov. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/112 anonim ***** válasza:
77%
Ha a mindennapi megélhetéseteket veszélyezteti a 2.baba akkor semmi képp ne vállalj!Ha az internetröl kell lemondani akkor mindenképp vállalj!De ezt én sem értem,hogy 2-3 év múlva mért nem lehet már szülnöd!?Mivan akkor ha addig anyagilag eljuttok odáig,hogy akár még 2 gyerek is beleférne.Akkor azért nem lesz 2. mert letelt a 2-3 év?
2009. nov. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/112 anonim ***** válasza:
80%

17:28-as

Úgy látszik a jó válasz az ha azt mondod.Igen, vállaljátok,tenködj segélyből,mostanában az a menő

2009. nov. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/112 anonim ***** válasza:
39%

Szóval akinek nincs bejelentett munkahelye,az ne szüljön.

Aki elveszti a munkahelyét,az meg dobja el a gyerekét?

Érdekes nekem nincs munkahelyem,sőt nem is akarok sehova elmenni dolgozni,mégis vannak gyerekeim.Négy is.

Segély?Az mi?Érdekes megvagyunk az nélkül is.

Akartunk ennyi gyereket,le tudtunk mondani dolgokról cserébe,átalakítottuk az életünket.Nem nélkülözünk,nem senyvednek a gyerekek,nem irigylik az osztálytársaikat.

Persze nem pénz nélkül élünk.Az itt van,csak le kell hajolni érte.Igaz én a zöldségesbe levegőztetem a kicsiket az utca helyett és a tyúkudvarba lesegetjük az állatokat az állatkert helyett...

2009. nov. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/112 anonim ***** válasza:
74%

Én nem pontozok le senkit annak ellenére, hogy az a véleményem, akkor sem a pénz számít. Igen számít, amennyiben úgy gondolod nem tudnátok az alapvető ellátást megoldani, de amint már az új ruhákról van szó, nem, nem számít. Barátnőm 8 testvér mellett nőtt fel, még a legkisebb is hordta a legnagyobb gyerek pár ruha darabját. Gimnazista korunk óta ismerem. Nem éltek nagy luxusban, használt ruhában járt, és ha elmentünk valahova szórakozni, 200 Ft-tal jött. Nem nevettük ki, nem gúnyolódtunk, próbáltunk neki ott segíteni, ahol tudunk. Már nem hordtam egy felsőm vagy gatyám? Odaadtam neki, nézzék meg nem jó-e valamelyik gyereknek a családban... A gyerekek úgy tekintettek rá, mintha teljesen új lenne! Én sem jártam soha új ruhákban tini koromban, még sem éreztem magam rosszul. Most sem öltözködöm kirívóan, nem tudom miért baj ez...

Arról nem is beszélve, ha valakinek most jó az anyagi helyzete, megszüli a gyereket, és 5 év múlva mindkét szülőt kirakják a munkahelyéről akkor mi történik?? Azt is át kell vészelni valahogy, ahogy ezt is át lehet, csak minél hamarabb munkába kell sajna neked is állnod.

Én azt mondom, azon próbáljatok agyalni, hogy az alapvető dolgokat megtudjátok-e oldani a következő egy-két évben, amíg mindenképpen otthon kell maradnod!

Ha a férjed többször hoz haza fizut, mint ahányszor nem (bár nem mondtad ő mennyit keres), akkor a teljes összegből letudod vonni a rezsit, hitelt ha van, albérlet, ha abban laktok, aztán próbáld összeszedni, hogy a kis lurkódra mennyit költötök havonta, illetve kettőtökre mennyi az, ami elengedhetetlen... ezeket is vond ki, és nézd meg mennyi marad. Ha úgy gondolod ez még elég lenne egy következő csemetéhez én azt mondom ne törődj azzal, hogy nektek esetleg egy darabig nélkülöznötök kell.

2009. nov. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/112 anonim ***** válasza:
74%
Én nem vállalnám, ha ilyen lenne az anyagi helyzetem. Arra nem gondoltál, hogy rossz lesz majd nekik, ha kevesebbet kapnak meg? Inkább legyen egy, de annak adjatok meg mindent. Nem értem, hogy ha már van egy kislányod, akkor miért akarsz egy másik gyereket..talán nem nyújt elég boldogságot egyedül?
2009. nov. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/112 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem ráér még a második baba. Köztem a húgom között 3 év van, és mégis együtt nőttünk fel, nem lehetett érezni, hogy 3 év a korkülönbség, mindig együtt játszottunk, és most is sok mindent megbeszélünk.
2009. nov. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/112 anonim ***** válasza:
42%

Elég nagy baj van ott, ahol már attól függ, hogy vállalunk-e gyereket, hogy nem tudunk neki új ruhát venni, és mi lesz majd az iskolában... :S Rohadt anyagias a világ. És erről mi is tehetünk.

Aki nem szül testvért a gyerekének, annak maximum anyagilag lehet jó, de hogy érzelmileg nem jó a gyereknek az biztos. És ha a szülők meghalnak, akkor kire számíthat az a gyerek? Senkire, ha nincs testvére. Nem csak 10-15 év távlatában kellene gondolkodni, hiszen a testvér születése a gyerekünk egész életét befolyásolja, és maximum ideiglenesen, és csak anyagilag negatív irányba.

Én 3 testvérrel nőttem fel, szegénységben. Nem volt csak 1 nadrágom, újat soha nem kaptam, (20 éves voltam, amikor az első ruhadarabomat meg tudtam venni) amiben iskolába jártam, hetekig csak levest ettünk, nem mehettem osztálykirándulásra, nem tudták állni, hogy tanuljak, saját erőből kellett megoldanom, és még sorolhatnám. De ha megtehetném se változtatnám meg a gyerekkoromat, mert ott volt a 3 testvérem, (akik közül egy már sajnos meghalt),megvédtek az iskolában, és még ma is számíthatok rájuk, minden téren. De tényleg minden téren.

Én nem azt mondom, hogy ész nélkül szüljünk, nekem is "csak" két gyerekem van, de ennél alább én soha nem adtam volna!

Ha valaki akarja, akkor igenis meg tudja oldani anyagilag, hogy testvére legyen a gyermekének.

2009. nov. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!