Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A ferjem lanya elviselhetetlen...

A ferjem lanya elviselhetetlen. Mit tehetnek?

Figyelt kérdés

A ferjem,es a volt felesege mar regen elvaltak,de szuletett egy kislanyuk. Aztan jottem en a kepbe. Osszejottunk a ferjemmel, 2 ev utan osszekoltoztunk,majd fel ev mulva ossze is hazasodtunk. Ekkorra volt a kislanya 5 eves. Azota eltelt 2 ev,de fel eve a ferjemmel szuletett egy kislanyunk.

Az o lanyaval soha semmi baj nem volt,amig meg nem szuletett a kislanyunk. Imadtam a lanyat,szinte sajatomnak tekintettem. Ferjemek ugy egyeztek meg a volt felelseggel,hogy egy het itt nalunk,egy het az anyjanal. Na most,miota megszuletett a kislanyunk,azota ez az egy het emberprobalo.

A kislany bantja a kicsit,karmolja,csipi,harapja,uti-vagja,ahol eri. Mindezek mellett zsarolja az apjat,es csak ugy arad belole a feltekenyseg,a rosszindulat,a bosszusag. Olyanokat vag a fejunkhoz 7 eves letere,hogy csak lesunk. Pl. Megollek titeket,utallak(engem utal itt eppen),utal engem az apukam(honnan veszi? Imadja ot az apja!),megolom a szornyeteget(ez a kislanyunk legujabb neve.....),utallak titeket stbstbstb. Az apjat azzal zsarolja,hogy vegyen meg neki xy-t,mert kulonben megoli a kislanyunkat. Azt mondta a ferjemnek a legutobb,hogy ot szeresse jobban,mert neki nem lehet masik lanya(marmint a ferjemnek),stbstbstb.

MI A TEENDO? Mit lehet csinalni egy ilyen kislannyal?

Bocsanat,ha hosszu lett.

30/N


2014. márc. 28. 14:55
1 2 3 4 5 6
 11/59 anonim ***** válasza:
84%

Én a következőt tenném:


Mikor nálatok van, szervezzen apuka a lányával olyan programot, amelyen csak ők ketten vesznek részt: állatkert, mozi, kirándulás - bármi, ami szórakoztató, érdekes, legalább 2-3 óra és kizárólag ők ketten vesznek rajta részt, és amikor a kistesó szóba sem kerül.


Egy-két ilyen apa-lánya program után a kislány szerintem látni fogja, hogy vele ugyanúgy szeret foglalkozni az apja, mint korábban tette.

2014. márc. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 anonim ***** válasza:
95%

Pszichológusok mint mondtak?


Egyébként nem sokszor javaslom, de itt szerintem nekem is ment volna reflexből a pofon.

2014. márc. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 A kérdező kommentje:

Szegeny pszichologusok nem tudtak mit mndani,ugyanis a kisholgy nem valaszolt,sot meg makacskodott is veluk. Nem ertem egyszeruen.

Ez a het olyan het,amikor itt van. Most az apjaval moziba mentek.

Remelem bejon az az otlet,hogy minel tobb idot legyen az apjaval.

De mar en szegyenlem magam,ma is pl. Jovunk haza,es a szomszed megkerdezi,hogy mi verjuk-e a kicsit,mert tiszta kek-zold. Hat en majdnem elsullyedtem.....

2014. márc. 28. 16:04
 14/59 anonim ***** válasza:
96%
De mit csináltok, amikor bántja a kicsit? Mert a nem szabad nyilván nem segít nála.
2014. márc. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 A kérdező kommentje:

En a legtobbszor csunyan nezek ra,hiszen nem az en gyerekem,nincs jogom a nevelesehez.

A ferjem elbeszelget vele+leultetei a gondolkodo szekere.

2014. márc. 28. 16:24
 16/59 anonim ***** válasza:
41%
Jaj, Istenem!!! Olyan szülőkkel kell beszélni, akik átmentek ezen és tudták kezelni. Mi ilyenek vagyunk és túl vagyunk rajta. Pedig, itt édestestvérekről volt szó.Nem kellett hordani a gyereket sehová. Az ismerőseink közt van egy nevelési tanácsadó hölgy, és szépen elmondott mindent, mit hogyan kezeljünk. Az okát is elmondta. Egy féltestvérnél még hatványozottabban érik az ingerek a gyerkőcöt és erről nem tehet. Nagyon fontos, hogy bármit tesz, mondd, nagy szeretettel, odafigyeléssel forduljunk felé és persze a baj megelőzése érdekében azért felügyeljük a gyereket finoman, míg meg nem nyugszik a kis lelke. Ez a kislány nem tehet semmiről. A felnőttek miatt került egy ilyen élethelyzetbe és nem tudja kezelni a dolgot. Privátban szívesen írok.
2014. márc. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/59 anonim ***** válasza:
96%

De akkor ne privátba írj a kérdezőnek, hanem publikusan, mert lehet másnak is jól jön a tanács.


Egyébként elsősorban szerintem nem a kis lelkecskéjét kell védeni, hanem a védtelen csecsemő testi épségét.

2014. márc. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 anonim ***** válasza:
70%
Màr ne haragudj meg, de ha az én gyerekem csipkedné, karmolnà, nem érdekelne, ki fia-borja, egy öblös fràsz kiséretében takaritanàm ki a hàzbol, soha többet nem jöhetne hozzànk!! Majd anyuka-apuka elintézi! A férjed miért hagyja ezt??
2014. márc. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 anonim ***** válasza:
20%

Egy hétig van most nálatok a kislány, és te csúnyán nézel rá, annyi a nevelési tényező. Apa leül vele beszélgeni. na ez egyenlő a semmivel.

A kislány olyan dolgokat mond, amit gyermek magától sosem tudna még fantáziálni sem. Vagy tv-ben lát agressziv filmeket, vagy felnőttől hallja, egy biztos ::: Az a kislány nem tud szeretni. Mert ha tudna, tudná szeretni az édesapját, a féltestvérét, és téged is. A picibabával tudna gyöngéd lenni, mert tudja hogy törékeny és egy pillanat alatt baja lehet, stb.


Azzal a kislánnyal szülői törődéssel lehet csak megismertetni hogy és mint kell szeretni. már azt sem értem, hogy egy kisgyermek hogyan utálhat egy felnőttet, aki őt szeretei, figyelmességgel, babusgatással, jókedéllyel, érthető és betartható szabályokkal , esti mesékkel, szülinapi stb ünepekkel látja el ? hogyan utálhatja azt a szülőt, akinek a karjaiba szaladhat amikor fél mert ott megnyugvást, biztonságot kap ?


hogyan teheti meg a kislány hogy egyelen egyszer is megütheti a kisbabát, mégpedig annyira, hogy a szomszéd látja a kisbabán hogy kék-zöld, és te majd el süllyedsz ? Honnan vette ő azt hogy azt a babát meg lehet ütni, hogyan engedhetitek meg a kislánynak azt, és utána hibáztatjátok őt ?

Miért nem veszed a karjaidba, és tanitod meg azzal az 5-6 éves kislánnyal, mi az hogy törődés ?


Szeretni. Korának megfelelően szeretni. Amennyiben betegségre utaló bármilyen tünetre figyelnétek fel, akkor doktorhoz vinni.


Kétlem hogy három pszihológus sem tudott mit kezdeni a kislánnyal, ne haragudj.

2014. márc. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 anonim ***** válasza:
48%

Vagy talan a kettot egyutt. Apukanak ugyan olyan kislanya mind a ketto. A nagylany lelke is fontos kell, h legyen. Most kaphat olyan sebeket, amik kihatnak egesz eletere.

Keress negyedik pszichologust, nevelesi tanacsadot, akarmit. Bantani ne bantsatok, az nem segit.

Amugy tenyleg ne privatban irjatok, valtoztasd meg a szereploket, de barki okulhasson belole.

2014. márc. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!