Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A ferjem lanya elviselhetetlen...

A ferjem lanya elviselhetetlen. Mit tehetnek?

Figyelt kérdés

A ferjem,es a volt felesege mar regen elvaltak,de szuletett egy kislanyuk. Aztan jottem en a kepbe. Osszejottunk a ferjemmel, 2 ev utan osszekoltoztunk,majd fel ev mulva ossze is hazasodtunk. Ekkorra volt a kislanya 5 eves. Azota eltelt 2 ev,de fel eve a ferjemmel szuletett egy kislanyunk.

Az o lanyaval soha semmi baj nem volt,amig meg nem szuletett a kislanyunk. Imadtam a lanyat,szinte sajatomnak tekintettem. Ferjemek ugy egyeztek meg a volt felelseggel,hogy egy het itt nalunk,egy het az anyjanal. Na most,miota megszuletett a kislanyunk,azota ez az egy het emberprobalo.

A kislany bantja a kicsit,karmolja,csipi,harapja,uti-vagja,ahol eri. Mindezek mellett zsarolja az apjat,es csak ugy arad belole a feltekenyseg,a rosszindulat,a bosszusag. Olyanokat vag a fejunkhoz 7 eves letere,hogy csak lesunk. Pl. Megollek titeket,utallak(engem utal itt eppen),utal engem az apukam(honnan veszi? Imadja ot az apja!),megolom a szornyeteget(ez a kislanyunk legujabb neve.....),utallak titeket stbstbstb. Az apjat azzal zsarolja,hogy vegyen meg neki xy-t,mert kulonben megoli a kislanyunkat. Azt mondta a ferjemnek a legutobb,hogy ot szeresse jobban,mert neki nem lehet masik lanya(marmint a ferjemnek),stbstbstb.

MI A TEENDO? Mit lehet csinalni egy ilyen kislannyal?

Bocsanat,ha hosszu lett.

30/N


2014. márc. 28. 14:55
1 2 3 4 5 6
 51/59 anonim ***** válasza:
33%

Kérdező, olvasd vissza a 8-as, és a 13-as hozzászólásodat, -

- a pszichológusokon már rég tul vagyunk,


- a pszichológusok nem tudnak vele mit kezdeni, meg sem szólal, még makacskodik.


Ezek szerint még sem tudnak a pszichológusok mit kezdeni az iskolai végzettségükkel, mert kifog rajtuk egy 7 éves kislány. Nincs szövegértési problémám, :) .

2014. márc. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/59 anonim ***** válasza:
76%
Mondjuk érdekes hogy beengedett titeket a pszichológus mert unokahugomnál még a küszöbön se engedte át a szülőket, pedig ott csak szimplán a tanulással voltak gondjai a gyereknek. (születésnél a nyakára tekeredett a köldökzsinór, és ez miatt diszlexia és diszkalkulia alakult ki nála, amit az iskolai tanárok nemtörödömségnek hittek, így a gyerek gyomorgörccsel ment suliba.
2014. márc. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/59 anonim ***** válasza:
81%

Menjetek vissza pszihológushoz, és hagyjatok kettesben a gyerekkel!!!

Persze, hogy nem oldódik fel a gyerek, ha ketten ott tornyosultok mellette, tíz perc múlva meg kirangatjatok.

Nekem is volt komoly testvérféltékenységem, csak nem volt olyan nyitott a kapcsolatom a szüleimmel, hogy kimondjam. Mikor két éves volt a húgom, elcibáltak pszihológushoz. Bejött anyukám, végigmondta a mondandóját, aztán a pszichológus kiküldte

2014. márc. 31. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/59 anonim ***** válasza:
82%

Pardon, valamiért elküldte...

Kb fél év pszihológushoz járás után összegezte a helyzetet a szüleimnek.

Anyukám évekkel később mesélte el mi volt a baj, amit nem tudtam feldolgozni.

Csak egyet említek: a húgom neve.

Hülyén hangzik, tudom. A sztori lényege az, hogy apukám azt akarta hogy Lilla legyek, anyukám pedig azt hogy vera.

Végül vera lettem, de apukám mindig lillanak hívott.

A hugomat pedig elneveztek lillának. Úgy éreztem, mintha ellopta volna a nevem.

Mint anya, lenne egy kérdésem: miaz, hogy veled van egy hétig a lanyzo, de te nem neveled?

Felelősséged van, tekintélyed nincs. Szerinted ez normális?

Olyab lehetsz a szemében, mint egy ovis csoporttárs, aki szalad a felnőtthöz, ha ő rosszat csinál.

Üljetek le az édesanyával közösen, beszeljetek meg az alapvető nevelési taktikáját.

És állj neki tekintélyt szerezni!

2014. márc. 31. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 anonim ***** válasza:
69%
Privátban kaptam üzenetet kérdezőtől, amire válaszoltam. Úgy vélem, jelen üzenet tartalma mindent megmagyaráz, aki olyan indulatos mint kérdező ne csodálkozzon hogy a gyermekkel probéma aódik. Válasz az üzenetemre kérdezőtől :
2014. márc. 31. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/59 anonim ***** válasza:
66%
Kérdező ülj le te is a gondolkodó székre. Mert ti vastagon benne vagytok abban, hogy a kislány közveszélyes.
2014. márc. 31. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/59 anonim ***** válasza:
75%

jesszus


5-10 perc alat miért hiszed h tudnak segíteni

sok esetben hónapok kellenem némi eredményhez

válassz egyet és járjon a gyerek rendszeresen hozzá heti 2-3 alkalommal


másik keményen mond meg a kislánynak h nem tűröd ezt a viselkedést tőle - világosan érthetően mond el neki többször is h ezt nem teheti meg !

ne fenyegesd ne mond neki h ha ezt teszed akkor ez lesz stb....

hangsúlyozd ki h ö a testvére

pl : Katika nem bánthatod a húgodat mert fáj neki ! nem tűröm el h fájdalmat okozz neki !


minden esetben mond el neki hogy nagyon szereted és mutasd is ki !

2014. márc. 31. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 anonim ***** válasza:
57%

Nekem az tűnt fel, hogy a kérdező mennyire hagyta eddig, hogy a kislány bántsa a testvérét. Annak ürügyén, hogy nem ő neveli a kislányt - pedig az a válás óta a fél életét náluk töltötte, tehát nem lehet kivonnia magát a neveléséből -, nem tesz semmit, nem állítja le a gyereket. Meg ez a pszichológus történet is: látszólag keresünk pszichológust, de aztán egy adandó ürüggyel jó gyorsan el is jövünk - ezt háromszor megismételve.


Szóval nekem az a benyomásom, hogy mintha a kérdező direkt hagyta volna a kislányt dühöngeni, testvérféltékenykedni, hogy legyen indoka arra, hogy miért ne engedje magukhoz többet a lányt. Mert valahogy errefelé fut ki a dolog.

2014. márc. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 anonim ***** válasza:
7%
vitsed el az UFOkkal
2014. ápr. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!