Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A ferjem lanya elviselhetetlen...

A ferjem lanya elviselhetetlen. Mit tehetnek?

Figyelt kérdés

A ferjem,es a volt felesege mar regen elvaltak,de szuletett egy kislanyuk. Aztan jottem en a kepbe. Osszejottunk a ferjemmel, 2 ev utan osszekoltoztunk,majd fel ev mulva ossze is hazasodtunk. Ekkorra volt a kislanya 5 eves. Azota eltelt 2 ev,de fel eve a ferjemmel szuletett egy kislanyunk.

Az o lanyaval soha semmi baj nem volt,amig meg nem szuletett a kislanyunk. Imadtam a lanyat,szinte sajatomnak tekintettem. Ferjemek ugy egyeztek meg a volt felelseggel,hogy egy het itt nalunk,egy het az anyjanal. Na most,miota megszuletett a kislanyunk,azota ez az egy het emberprobalo.

A kislany bantja a kicsit,karmolja,csipi,harapja,uti-vagja,ahol eri. Mindezek mellett zsarolja az apjat,es csak ugy arad belole a feltekenyseg,a rosszindulat,a bosszusag. Olyanokat vag a fejunkhoz 7 eves letere,hogy csak lesunk. Pl. Megollek titeket,utallak(engem utal itt eppen),utal engem az apukam(honnan veszi? Imadja ot az apja!),megolom a szornyeteget(ez a kislanyunk legujabb neve.....),utallak titeket stbstbstb. Az apjat azzal zsarolja,hogy vegyen meg neki xy-t,mert kulonben megoli a kislanyunkat. Azt mondta a ferjemnek a legutobb,hogy ot szeresse jobban,mert neki nem lehet masik lanya(marmint a ferjemnek),stbstbstb.

MI A TEENDO? Mit lehet csinalni egy ilyen kislannyal?

Bocsanat,ha hosszu lett.

30/N


2014. márc. 28. 14:55
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:
13%

itt nem a kislány a szociopata, hanem a kérdés feltevője, aki azon szórakozik, hogy a sok idióta egyből ráugrik egy ilyen "érdekes" témára!


további jó szórakozást s@ggfej!

2014. márc. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 A kérdező kommentje:

Utolso!

Ugyan,miert olyan hihetetlen,hogy harom pszichologusnal jartunk? Es kerlek ne szidd oket,mert biztosan jok a munkajukban,csak a ferjem lanya NEM(erts: egyaltalan nem) beszelt a pszichologusokkal. Ha kerdeztek nem valaszolt,ha mutattak neki kepet elfordult. Igy egyiknel sem maradtunk 5-10 percnel tovabb,hiszen idopazarlas lett volna......

2014. márc. 29. 18:27
 43/59 anonim ***** válasza:
49%

Már bocsi de egy pszichológus nem adja olyan könnyen fel. Amennyiben problémát észlel a kislánynál, biztosan meg is találta volna a nyitját. nem azért tanulnak évekig, hogy 5-10 perc után "nesze semmi fogd meg jól" és mehetsz.


Nem kételkedek abban hogy voltatok pszichológusnál, abban igen, hogy hárman is olyan egykönnyen 5-10 per alatt letudnak egy gyermeket, akivel annyi de annyi a panasz.

2014. márc. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 A kérdező kommentje:
Nem ok mondtak,hogy "jo,mehetunk,nem tudok vele semmit kezdeni",hanem mi mindenkepp be akartunk menni vele,es mi ugy gondoltuk,hogy idopazarlas tovabb itt ulni negyesben,ugy sem fog semmit kinogni,ergo felkaptuk a gyereket es mentunk is.
2014. márc. 29. 19:31
 45/59 anonim ***** válasza:
60%
akkor menjetek szépen vissza az egyikhez és ti ne menjetek be... jó hogy nenm fog beszélni ha ti is bent vagytok..
2014. márc. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 anonim ***** válasza:
45%

Ajánlom figyelmedbe akár a google segítségét (alábbi részlet is onnan van).Egyszerűen beírod, hogy testvéri agresszió és kidob egy csomó mindent. Itt elég nehéz megfogadni tanácsokat, főleg, ha olyanok, hogy "...hát én biztos agyon vertem volna..." Tehát:"A 4 évnél nagyobb különbség a testvérféltékenységet növelheti. Ez igen gyakori jelenség, még ott is előfordul, ahol az elsőszülöttet felkészítették az új jövevény érkezésére, és ő várja is a kicsit. Érthető ez az érzés, hiszen addigi kizárólagos jogait és a felnőttek idejét is meg kell osztania a picivel. Az érzést fokozhatja, ha a szülők nem elég figyelmesek, és az újszülött ágyát a nagyobb gyerek szobájában helyezik el (oda a félrevonulás lehetősége), s ha nem vonják be a kistestvér körüli tennivalókba. Kíváncsisága természetes: a szakemberek szerint akkor járunk el leghelyesebben, ha éreztetjük az újdonsült báttyal vagy nővérrel, hogy számítunk a segítségére. Ha már elég nagy, akkor engedjük meg, hogy kézbe vegye (szülői felügyelettel) a picit, hogy segítsen az etetésnél és a pelenkázásnál.

A testvérféltékenység néha komoly problémává fajulhat. Megnyilvánulhat a csecsemő elleni agresszióban vagy mogorvává, szótlanná válásban is. Ha a nagyobb testvér bántja, bántani próbálja a fiatalabbat, akkor figyelmeztessük: nem engedjük, hogy a kicsinek baja essék. Ugyanakkor biztosítsuk arról a gyereket, hogy semmivel sem szeretjük kevésbé, mint azelőtt.

Vannak azonban olyan helyzetek, amikor elkerülhetetlen a szakember segítsége. Hogy mikor forduljunk gyermekpszichológushoz? Nos, a testvér születése előtti időben elutasítóan viselkedő gyerek hozzáállása megváltozhat, ha meglátja a bébit. Ha az ellenszenv a pici fejlődésével nő, ha tartósan fennáll az erős féltékenység vagy ez az érzés visszatartja az idősebb gyereket a fejlődés bizonyos területein (akadályozza szociális alkalmazkodó képességét), akkor ne habozzunk segítséget kérni. A féltékenység kialakulásának többféle oka is lehet. Gyakoribb, ha eltérő nemű testvér érkezik, ha a szülő-gyermek kapcsolat az új terhesség előtt sem volt ideális, vagy ha az anya és az apa kapcsolata sínyli meg a második gyermek érkezését."

2014. márc. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 anonim ***** válasza:
60%

ves kérde. Annyi mindent összezagyváltál már itt, hogy magad sem vagy tisztában azzal, mit is akarsz.

Azt irod, imádtad a kislányt, amig nem született testvére, példaértékű volt az ovodában. - anyjaként szeretett.

Aztán irod, hogy 7 évesen még ovodába jár, mert kissé visszamaradott. - mégis csak lehet vele valami gond.


Megollek titeket,utallak(engem utal itt eppen),utal engem az apukam(honnan veszi? Imadja ot az apja!),megolom a szornyeteget(ez a kislanyunk legujabb neve.....),utallak titeket stbstbstb - nézd meg hány helyen irod egybe a szöveget, nem hagysz szóközt , - lehethogyrajtadislennemitmeggyógyitani


Vagyis, türelmetlenül felkaptátok a gyereket, sort nem kivárva, és most letudatlanozod a pszichológusokat, a kislányt rettenetesnek kiáltod ki.


Feltétlen menjetek pszichológushoz, vagy családsegitőben IQ és EQ felmérésre, várjátok ki a sorotokat, ne idegbetegeskedj, a gyermek érdekében.

Hogy különálló személyként akarod tudni, éppen ideje, ugyanis egy teljesen különálló személy a gyermek, saját érzésekkel, tudással, akarással, még akkor is, ha szivesen látná egy-egy szülő a másolatát a gyermekében.


hogy hol itt, hol ott a gyerek, heti váltásban, - sok bába közt elvész a gyerek, nem tesz jót neki, minden felnőtt kívánsága ki van elégitve, ugyanakkor nincs egy stabil értékrendje a kislánynak. Amennyiben valóban veleszületett betegség lenne az empátia hiánya, olvass sokat neki mesét, és meglátod, kinek a pártján áll. Az agressziót elkövetőén, ( akkor baj van ) vagy a megbántottén, a gyengébbek pártján, tud-e sajnálni, tud-e őszintén örülni boldognak lenni egy - egy happy enden ? Tehetsz fel neki közben kérdéseket, ő mit tenne , ő hogy viselkene ?


Sok sikert.

2014. márc. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 anonim ***** válasza:
51%
Hát akkor ne csodálkozzatok,h nincs semmi javulás,ha 5-1O perc után kijöttetek és nem mentetek vissza. Ez a legrosszabb,amit tehettetek. Az első után egyértelmű,h a másik két dokinál se szólt egy szót se,amikor azt látta,h ha hallgat akkor haza mehet. Szépen irány vissza a dokihoz és ha kell hónapokig hordjátok oda,bent hagyni egyedül,majd ő tudja,h hogyan kell szórabirni a kis "szörnyeteget". Ő egy beteg kislány,ez egyértelmű és ha annyiban hagyjátok akkor örök életében lelki problémái lesznek,segitség kell neki.
2014. márc. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 anonim ***** válasza:
51%

47-es vagyok, várom a válaszodat kérdező, amivel megint megmagyarázod, mint eddig minden hozzászólásnál, hogy mit miért nem teszel, mi miért nincs jól a hozzászólásokban. Egyetlen hozzászólásra sem mondtál még részben sem elfogadhatót, jót, á tényleg köszi, stb.

Az olyan emberre fölösleges energiapocséklás minden szó, mint amilyen te vagy .

2014. márc. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 A kérdező kommentje:

Draga 47-es.

SZOVEGERTES!!!!

Hol mondtam en olyat,hogy a pszichologusok tudatlanok?

Aki nem segiteni akar,hanem csak hatraltat bennunket,az inkabb maradjon csondben. Itt semmi erdemleges valaszt nem kaptam toletek,kiveve 5-6 hozzaszolast,nekik igazan koszonom,halas vagyok erte.

Te utolso,ahelyett,hogy itt szidkozodsz,elmehetnel kezeltetni magad.

Befejeztem ezt a kerdest,a kislany tovabbi allapotarol nem nyilatkozom,ugyanugy ehhez a kerdeshez sem fogok tobb valaszt irni.

Lezartam.

2014. márc. 30. 15:11
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!