Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A ferjem lanya elviselhetetlen...

A ferjem lanya elviselhetetlen. Mit tehetnek?

Figyelt kérdés

A ferjem,es a volt felesege mar regen elvaltak,de szuletett egy kislanyuk. Aztan jottem en a kepbe. Osszejottunk a ferjemmel, 2 ev utan osszekoltoztunk,majd fel ev mulva ossze is hazasodtunk. Ekkorra volt a kislanya 5 eves. Azota eltelt 2 ev,de fel eve a ferjemmel szuletett egy kislanyunk.

Az o lanyaval soha semmi baj nem volt,amig meg nem szuletett a kislanyunk. Imadtam a lanyat,szinte sajatomnak tekintettem. Ferjemek ugy egyeztek meg a volt felelseggel,hogy egy het itt nalunk,egy het az anyjanal. Na most,miota megszuletett a kislanyunk,azota ez az egy het emberprobalo.

A kislany bantja a kicsit,karmolja,csipi,harapja,uti-vagja,ahol eri. Mindezek mellett zsarolja az apjat,es csak ugy arad belole a feltekenyseg,a rosszindulat,a bosszusag. Olyanokat vag a fejunkhoz 7 eves letere,hogy csak lesunk. Pl. Megollek titeket,utallak(engem utal itt eppen),utal engem az apukam(honnan veszi? Imadja ot az apja!),megolom a szornyeteget(ez a kislanyunk legujabb neve.....),utallak titeket stbstbstb. Az apjat azzal zsarolja,hogy vegyen meg neki xy-t,mert kulonben megoli a kislanyunkat. Azt mondta a ferjemnek a legutobb,hogy ot szeresse jobban,mert neki nem lehet masik lanya(marmint a ferjemnek),stbstbstb.

MI A TEENDO? Mit lehet csinalni egy ilyen kislannyal?

Bocsanat,ha hosszu lett.

30/N


2014. márc. 28. 14:55
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim ***** válasza:
45%
Ugyan már,más gyerekeknek is van testvére még ha fél is.7éves,nem olyan picike ne tudná kisbabát nem bántunk.Terrorizál mindenkit azt hiszi királylány.Normális az a gyerek,csak nem volt még igazából nyakon vágva.Merné mondani megöl nézegethetne.Én nem hagynám vele a kicsit 1percre se.Vigye az apja ahová akarja.Elmondom neked egy ismim lánya ugyan ezt csinálta.Majdnem kinyirta a kis öcsit.Az utolsó pillanatba lépett be anyuka a gyerek szobába.Na akkor apuka megfogta a lányát vissza vitte az anyjának és soha többet nem kereste.
2014. márc. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 anonim ***** válasza:
39%

Gondolkodó szék, ez igen, ti aztán értetek a gyerekneveléshez.

Ha az én gyerekemre mondaná egy 7 éves hogy megöli, a kisbabám, lerúgnám a fejét a francba nemérdekel hogy 7 éves.

2014. márc. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 anonim ***** válasza:
65%

nem régiben volt egy hasonlo kérdés, ott a gyerek kapott a fenekére...akkor meg azzal jött mindenki, hogy milyen barbár megoldás ez.. a gyereket félre kell hivni, sokat kell vele beszélgetni, büntetni kell, h nem állhat fel a székröl..bla bla..bla..

akkor most hogy is van ez???

2014. márc. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 anonim ***** válasza:
51%

A valóságtól ne rugaszkodjuk el annyira. mert születik egy kisebb gyermek, még nem szokott egy családi élet felborulni.

Főleg nem ennyire szélsőségesen. Ami sok, az sok.

Azért az sem elhanyagolandó, hogy nem hajlandó a kisbabával semennyire együttérezni, az ő fájdalmaiba belegondolni.

Egy normális 7 évesnek eszébe sem jutna hogy kárt tegyen a kisgyermekben. Akár kikarmolja, akár utálja,, stb.

2014. márc. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 A kérdező kommentje:

Nos. En ugy dontottem,hogy ezt a kislanyt teljesen kivulallokent fogom kezelni. Az en kislanyomhoz nem nyulhat. Ha az apja(aki ezesetben a ferjem) es az anyja nem kepes megnevelni,az nem az en problemam. Igaz,ez eleg drasztikusan hangzik,hiszen mielott megszuletett volna a baba,azelott az anyjanak tekintett. Peldaerteku gyerek volt. Nem ertem miert haragszik a kicsire. Semmirol nem tehet,es nem ot kene buntetni. Javasolni fogom a ferjemnek,hogy kethetente hetvegen johet a kislany. Mit gondoltok?

(Nem iskolas meg,mert az ovonok javasoltak,hogy maradjon meg egy evet az ovodaba,mert kicsit keson ero tipus.)

2014. márc. 28. 22:43
 36/59 anonim ***** válasza:
36%
Ennek a kislánynak elváltak a szülei, érte őt egy trauma.Hetenként ide- oda van költöztetve, nincs egy biztos pont az életében.Hol érezheti igazán otthon magát?Ne egy felnőtt fejével gondolkodjunk!Valahol elveszítette a családját (anyu-apu külön költözött).Szeretik, de nincs egység. Aztán jön egy harmadik ember apuhoz, aki nem anyu és azt látja, hogy apu már tényleg nem anyut szereti, hanem egy "idegent". De ezen is túl lesz valahogy vagy nem), mert szeretik. Valahogy tisztázódik benne a kép, hogy a család már nem apu, anyu, és én, hanem valami más.Aztán jön egy kisbaba és úgy érzi, hogy a családról alkotott kép még jobban összekuszálódik, mert hiába szeretik, az anyu, apu, és én hármas már nem róla szól, hanem az új anyu, apu és a kisbabáról.Ő már kívülállónak érzi magát.Ez nála nem tudatos persze és minden gyerek máshogy reagálja le, de az új jövevényre mindig kellő figyelemmel kel felkészíteni a tesót, pláne ha féltesó.Már a terhesség ideje alatt foglalkozni kell ezzel ,hogy szeretettel várja ő is a testvért.Nehéz, de semmiképpen ne hozzunk olyan döntést, amiből a kislány úgy érzi, hogy kirekesztik, mert azzal nem oldódik meg semmi.Sőt dacot és még több féltékenységet generálunk. Ez a felnőttekre váró feladat és ne várjuk el a gyerektől, hogy ő majd megoldja magában és megváltozik.
2014. márc. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 anonim ***** válasza:
53%
egy igazi nő akkor is a saját gyerekét védi mikor az veszélyben van. Respect kérdező én is ilyen feleséget szeretnék mint te!
2014. márc. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 anonim ***** válasza:
55%
36 ez mind igaz az olyan tesóra, aki elveszi a kisebb játékát vagy csokiját. De aki meg akarja ölni, hát ott ez korántsem elég.
2014. márc. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 anonim ***** válasza:
38%
a gyereknek valszeg valami súlyos pszichés betegsége van aminek eddig nem voltak mivel ő állt a középpontban. Amint kikerült onnan előjöttek a tünetek. Ha nem most, később jött volna elő. Lehet nem szimplán egy pszichológus hanem már egy pszichiáter fog neki kelleni..
2014. márc. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 anonim ***** válasza:
24%

3 pszichológusnál jártatok már??? És azok hol szerezték a diplomájukat, az ecserin???


mekkora kamu vagy!!

2014. márc. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!