Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyereket szeretne, de elvenni...

Gyereket szeretne, de elvenni nem akar. Vajon miért?

Figyelt kérdés

Több, mint 2 éve vagyunk együtt, másfél éve élünk együtt. Én 28N ő 29F.

Már a kapcsolatunk elején megbeszéltük, hogy mindketten 30 éves korunk körül szeretnénk gyereket. Én még akkor elmondtam, hogy mindenképpen házasságba szeretnék szülni. Ő elmondta, hogy nem akart soha nősülni, nem házasságpárti (a szülei 32 éve vannak együtt,nem házasok). Én elmondtam, hogy ebből nem engedek, ez nálam elvi kérdés. Tervezett gyerek előtt házasság. Ha ezt nem szeretné, sajnos különbözőek a céljaink, s el kell váljanak útjaink. Szerintem ha egy kapcsolat érett a gyermekvállalásra, akkor a házasságra is. Azt mondta, ebben igazam van, legyen, tud engedni... ( Természetesen azt is elmondtam, ha véletlen terhességtől lenne szó, akkor nem akarnék esküvőt. Csak a gyerek miatt nem kell és nem is akarom.)

Néhány hónapja nem nagyon tud másról beszélni, minthogy most már gyereket szeretne, de nem kért meg. Elmondtam újra, előbb esküvő. Azt is, hogy nem kell, hogy most elvegyen, nem sürgős, fiatalok vagyunk, viszont akkor várunk a bébivel is.

Ő ezt zsarolásként éli meg, holott én soha egyszer sem nyaggattam még csak az eljegyzéssel sem. Azt mondja, el akar venni, majd... De gyereket most szeretne. Szerintem pedig ez csak kifogás, és azt fog találni mindig. Én azt gondolom, korrekt voltam, nyílt lapokkal játszottam, és kicsit átverve érzem magam. Ha a kapcsolatunkban nem bízik, akkor miért is kellene szülnöm? Nem tudom, mi más oka lehet...

Természetesen tudom,hogy ez nem mindenkinek fontos, elfogadom és megértem azokat, akik nem házasodnak. De nekem igenis ez fontos.

Elnézést, amiért hosszú lett...


2014. márc. 31. 15:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/86 anonim ***** válasza:
15%

"Ő elmondta, hogy nem akart soha nősülni, nem házasságpárti "


Tehát nem akart soha nősülni. Te meg csak mondtad a magadét amíg nem engedett... hogy végül ne nyaggasd, nagy nehezen kibökte hogy enged hogy békén hagyd.


Ez nagyon szánalmas...remélem te se gondoltad komolyan hogy őszinte. Ha igen, kicsit se ismered a saját pasidat.

2014. ápr. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/86 anonim ***** válasza:
9%
Egyébként meg. A közös gyerek nem elköteleződés a másik felé. Úgy is lehet közös gyereketek ha nem vagytok együtt. Elköteleződni a másik felé házassággal lehet. Kinyilvánítod, hogy őt választottad társadul örökre.
2014. ápr. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/86 A kérdező kommentje:

51-es válaszoló figyelmébe ajánlanám a négyes számú kommentemet:

"Azt mondta megért, elvesz majd, tud engedni, mert nem házasság ellenes, csak nem feltétlenül házasság párti, a kettő nem ugyanaz."


"hogy végül ne nyaggasd, nagy nehezen kibökte hogy enged hogy békén hagyd."

Hol áll, hogy nyaggattam? Ez egy beszélgetés volt kettönk között,ahol mindketten elmondtuk az álláspontjainkat, majd közös nevezöre jutottunk. Nem addig mondogattam neki, hogy márpedig el kell vegyél, amíg elege lett,és csak úgy mondott valamit, hogy békén hagyjam. Az exével egyébként 7 évig voltak együtt, kerek perec közölte a lánnyal, hogy bármi történjék, nem lesz esküvö. Ezt velem is megtehette volna, és mivel egyenes embernek ismerem, úgy gondoltam, ezt a választ kapnám én is, ha valóban ezt akarná. Tehát ne magyarázza már meg nekem senki, hogy én kényszerítettem, hogy hazudjon, mert ILYEN NINCS!!!


"Ne is haragudj de itt te hibáztál amiért vele maradtál. Most már ne zsarold ki a házasságot."

Zsarolásról akkor lehetne szó, ha én változtattam volna most hirtelen az álláspontomon. Akkor az lenne, ha anno azt mondtam volna, oké, elleszek enélkül is, most meg neki állnék hisztizni. az nem lenne fair, és akkor érteném is az effajta válaszokat, na de így?!

De hogy tiszta legyen, játszuk le a beszélgetést:


èn: Mi a véleményed a házasságról? Nekem fontos, én szeretném, gyerekvállalás elött mindenképp.

Ö: Sosem értettem ezt a felfogást, sosem akartam nösülni, nem tartom igazán fontosnak.

én: Nekem pedig fontos, és nem tudok enélkül elképzelni egy hosszútávú kapcsolatot.

ö: rendben, lehet róla szó, hiszen bár nekem annyira nem számít, de ha neked ez ilyen fontos,és úgyis együtt tervezzük az életünket, föleg, ha már gyereket is vállalnánk, akkor legyen!

Mire èn válaszolok: Nem, hazudsz, biztos csak azért mondod, mert ezt akarom hallani! Tíz perce mondtad, hogy sosem akartál nösülni. Mindennek vége köztünk!


Azért valljuk be, ez elég nevetséges lett volna! Vagy nem? Javítsatok ki, ha tévedek! Ez lett volna a normális reakció???


"sajnálom, hogy akinek megvan, az kész eldobni, mert nem kap MÉG többet"

"telhetetlen vagy..."

Nem feltétlenül gondolom, hogy jellemhiba lenne, ha nem érem be mindig azzal, amim van. Szerintem mindig van hová fejlödni, maximalista vagyok munkában, magánéletben egyaránt. Más talán nem. èn ilyen vagyok, és ilyen maradok.


Azért pedig külön elnézést kérek, hogy egy jól müködö kapcsolatot szeretnék házasságra váltani. Ha nem lenne minden ilyen "hiperszuper", akkor nem akarnék hozzámenni. Tehát ez hülyeség.

2014. ápr. 1. 14:50
 54/86 anonim ***** válasza:
28%

És te komolyan benyelted hogy hirtelen miután tovább beszélgettetek egyből megváltozott az évek óta tartó meggyőződése, hogy nem nősül? Ugyan már? Nem volt furcsa? Nyilvánvaló hogy nem mondta komolyan...egy értelmes ember egyből levágta volna a dolgot... Vagy neked csak az volt fontos, hogy kiragadtad a mondataiból azt amit te hallani akartál... De amit legelőször mondott, hogy nem akart soha nősülni, nem vetted figyelembe. Csak azt, hogy hirtelen rábólintott a dologra.


Én személy szerint az első nem akarok nősülni kijelentésnél tovább nem is mentem volna, mert semmi értelme. Látszik is, hiszen azóta sem kért meg. Vagyis nem akar elvenni. Nem akar elköteleződni.

2014. ápr. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/86 A kérdező kommentje:

54. Gratulálok,ha te bármilyen jellegű kommunikáció nélkül kilépst azonnal egy kapcsolatból, ha valami olyasmit hallasz, ami neked nem tetszik. Igazad lehet, a véleménykülönbségeket nem kell megbeszélni, le kell egyből lépni. Ma megint tanultam valamit.

kérlek nyugtass meg, hogy ezt te sem gondoltad komolyan, mert ne is haragudj, de rég olvastam ekkora baromságot...

2014. ápr. 1. 15:56
 56/86 A kérdező kommentje:
És igen, én tényleg "benyeltem" a válaszát, mert alapvetően korrekt emberekkel kezdek csak. Nem abból indulok ki egy beszélgetésnél, hogy szelektálnom kell mi igaz és mi nem.
2014. ápr. 1. 16:06
 57/86 anonim ***** válasza:
15%

Tudod ha valaki azt mondja nekem, hogy ő sosem akart nősülni, akkor elsőre felfogom és nem firtatom tovább. Illetve ebben az esetben elválnak útjaink, mert ezen nincs mit tovább beszélni. Ugyanis én házasságban akartam élni. Szerencsére olyan párt is választottam aki partner volt ebben.

Ha tovább beszélünk, csak megunja, és benyög egy olyasmit amit neked a te pasid. Hogy jó hát akkor enged... micsoda kegy:D nekem aztán így nem kéne....de látom még mindig nem érted lényeget....

2014. ápr. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/86 A kérdező kommentje:
De értem a lényeget. Kompromisszumot kötni a párkapcsolat érdekében számodra ismeretlen fogalom. Szerinted csak azok a párom illenek össze,akik a megismerkedésük pillanatában ugyanazokat a nézeteket vallják minden tekintetben. Beszélgetni egy esetleges ellentétről pedig hiába való, mert a végén valaki úgyis hazudni fog, és teljességgel elképzelhetetlen, hogy az egyik fél őszintén változtat az elképzelésein. Jobb azonnal lelépni... Értem én, csak ez szerintem hülyeség...
2014. ápr. 1. 17:14
 59/86 A kérdező kommentje:
Nyilvánvalóan velem van egyébként a baj, amiért én soha nem hazudok a páromnak csak azért, hogy velem maradjon, és én ebből indultam ki. Sokak szerint itt ez teljesen normális. Pedig elhihetitek, hogy nem az...
2014. ápr. 1. 17:29
 60/86 anonim ***** válasza:
3%

" Beszélgetni egy esetleges ellentétről pedig hiába való, mert a végén valaki úgyis hazudni fog, és teljességgel elképzelhetetlen, hogy az egyik fél őszintén változtat az elképzelésein"


Nem veszed észre hogy veletek is ez történt? Te beszélgetni akartál, végül a párod azt mondta amit hallani akartál, de nem gondolta komolyan. Ha úgy lett volna, nem rinyálnál itt, hanem már a felesége lennél.

2014. ápr. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!