Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyereket szeretne, de elvenni...

Gyereket szeretne, de elvenni nem akar. Vajon miért?

Figyelt kérdés

Több, mint 2 éve vagyunk együtt, másfél éve élünk együtt. Én 28N ő 29F.

Már a kapcsolatunk elején megbeszéltük, hogy mindketten 30 éves korunk körül szeretnénk gyereket. Én még akkor elmondtam, hogy mindenképpen házasságba szeretnék szülni. Ő elmondta, hogy nem akart soha nősülni, nem házasságpárti (a szülei 32 éve vannak együtt,nem házasok). Én elmondtam, hogy ebből nem engedek, ez nálam elvi kérdés. Tervezett gyerek előtt házasság. Ha ezt nem szeretné, sajnos különbözőek a céljaink, s el kell váljanak útjaink. Szerintem ha egy kapcsolat érett a gyermekvállalásra, akkor a házasságra is. Azt mondta, ebben igazam van, legyen, tud engedni... ( Természetesen azt is elmondtam, ha véletlen terhességtől lenne szó, akkor nem akarnék esküvőt. Csak a gyerek miatt nem kell és nem is akarom.)

Néhány hónapja nem nagyon tud másról beszélni, minthogy most már gyereket szeretne, de nem kért meg. Elmondtam újra, előbb esküvő. Azt is, hogy nem kell, hogy most elvegyen, nem sürgős, fiatalok vagyunk, viszont akkor várunk a bébivel is.

Ő ezt zsarolásként éli meg, holott én soha egyszer sem nyaggattam még csak az eljegyzéssel sem. Azt mondja, el akar venni, majd... De gyereket most szeretne. Szerintem pedig ez csak kifogás, és azt fog találni mindig. Én azt gondolom, korrekt voltam, nyílt lapokkal játszottam, és kicsit átverve érzem magam. Ha a kapcsolatunkban nem bízik, akkor miért is kellene szülnöm? Nem tudom, mi más oka lehet...

Természetesen tudom,hogy ez nem mindenkinek fontos, elfogadom és megértem azokat, akik nem házasodnak. De nekem igenis ez fontos.

Elnézést, amiért hosszú lett...


2014. márc. 31. 15:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/86 A kérdező kommentje:
Van érvem: az én értékrendemben a kapcsolat legmagasabb foka a házasság. Szeretném ezt egyszer az életemben megélni. Szeretnék valakihez ilyen szorosan tartozni, ha egyébként is "tökéletes" párt alkotunk. Elfogadom, hogy másnak ez nem fontos, és negatív véleményem sincs erről. DE! A társammal ugyanazt kell akarjuk. Az pedig végképp nem fér bele, hogy hazudjon ilyesmiről.
2014. márc. 31. 17:07
 32/86 A kérdező kommentje:
27-es válaszoló tökéletesen megfogalmazta a lényeget... :)
2014. márc. 31. 17:41
 33/86 anonim ***** válasza:
3%

1reszt en is ugyanugy vok mint o, utalom a hazassag mizeriat.

2 ha 1 jo kapcsolatot el akarsz rontani, 1 nyamvadt papir miatt, jo uton haladsz! ez szamomra is zsarolas, tuti nekem nagyon rosszul esne.

2014. márc. 31. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/86 A kérdező kommentje:

Ez oda-vissza igaz, ennyi erővel akkor ő is lényegében egy papír miatt dobna oda mindent. Egyébként ha véget ér emiatt a kapcsolatunk, akkor az nem az esküvő miatt lesz, hanem mert ok nélkül felrúgta a megállapodásunkat. Ha ilyen szavahihető, akkor miért kellene bíznom benne?

Ráadásul eddig azt gondoltam, hogy tényleg elfogadta ezt a kívánságom, és már valahol vártam, hogy megkérjen, mert elhitette velem, hogy meg fog. Sosem nyaggattam ezzel, nem hoztam szóba, csak amikor ő a gyereket.

egyébként részéről miért nem zsarolás? Gyakorlatilag így hangzik a dolog: " Drágám, teljesen mindegy, mit ígértem neked, meggondoltam magam csak úgy. Tehát ha velem akarsz maradni, szülsz házasság nélkül is, vagy mehetsz..." Na kíváncsi vagyok, ki tudna ehhez asszisztálni...

2014. márc. 31. 17:58
 35/86 anonim ***** válasza:
86%

ezek a válaszadók vagy nem tudnak értelmezni, vagy teljesen sötétek... :O


MEGBESZÉLTÉK az elején, hogy lesz házasság is, lesz gyerek is...


Ha az lenne a kérdés, hogy megbeszélték, hogy lesz gyerek, de a pasi mégse akar, akkor is a nő mondjon le róla...


Mindig mindent a nőnek kell engedni??? Hát nem!!!


Nem értem, miért olyan nagy dolog aláírni egy ki.aszott papírt, ami neki semmit, a párjának viszont sokat jelent...

2014. márc. 31. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/86 A kérdező kommentje:
Vonatkoztassunk el kicsit a házasság témától. A párom hazudott nekem, átvert, ráadásulegy ilyen horderejű dologban. A válaszadók 70%-a szerint pedig én vagyok a hülye, hogy ezt nem tűröm. Meglepő...
2014. márc. 31. 18:24
 37/86 anonim ***** válasza:
10%

de ha te lennél a férfi, mindenki téged támogatna, abban is biztos lehetsz...


nem bírom az ilyen "alávetett" beállítású nőket...


(ezt az uccsó kommentedre reagáltam)

2014. márc. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/86 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem te is tudod,hogy ennek a kapcsolatnak nincs jovoje,hiszen teljesen mast akartok.... Megjegyzem nem TEMIATTAD ment tonkre ez a kapcsolat,hanem OMIATTA.

Jobb nem ragodni ezen az egeszen,tudni kell tovabblepni....

2014. márc. 31. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/86 anonim ***** válasza:
65%

Nagyrészt megértem a kérdezőt, bár nő létemre engem hidegen hagy ez a házasodási kérdés.

Viszont azt nem látom a kérdező mondataiból, hogy szeretné azt az embert, akivel együtt van. Valahogy ha haragszik is az egyik ember a másikra, látszani szokott az írásból, hogy de azért szereti.

Itt én csak annyit látok, hogy volt egy megállapodás, ezt megszegte az egyik fél, és a másik fél ezt sérelmezi. Olyan üzleties jellegű az egész szöveg.

2014. márc. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/86 anonim ***** válasza:
92%
Ebben a témában mindig úgy megy az ítélkezés, meg a pszichológiai elemezgetés ("nem látom az írásodból, hogy szeretnéd"). Szerintem teljesen igazad van, kérdező. A párod átvert téged. Nem hiszem, hogy nem akar elköteleződni veled, elvégre a gyerek sokkal nagyobb elköteleződés, na meg ha nem félne, hogy elveszít, akkor nem hazudott volna ekkorát, de mindenképpen gyerekes a viselkedése. Neked van igazad. Mondom ezt úgy, hogy én se vagyok házasságpárti.
2014. márc. 31. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!