Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyereket szeretne, de elvenni...

Gyereket szeretne, de elvenni nem akar. Vajon miért?

Figyelt kérdés

Több, mint 2 éve vagyunk együtt, másfél éve élünk együtt. Én 28N ő 29F.

Már a kapcsolatunk elején megbeszéltük, hogy mindketten 30 éves korunk körül szeretnénk gyereket. Én még akkor elmondtam, hogy mindenképpen házasságba szeretnék szülni. Ő elmondta, hogy nem akart soha nősülni, nem házasságpárti (a szülei 32 éve vannak együtt,nem házasok). Én elmondtam, hogy ebből nem engedek, ez nálam elvi kérdés. Tervezett gyerek előtt házasság. Ha ezt nem szeretné, sajnos különbözőek a céljaink, s el kell váljanak útjaink. Szerintem ha egy kapcsolat érett a gyermekvállalásra, akkor a házasságra is. Azt mondta, ebben igazam van, legyen, tud engedni... ( Természetesen azt is elmondtam, ha véletlen terhességtől lenne szó, akkor nem akarnék esküvőt. Csak a gyerek miatt nem kell és nem is akarom.)

Néhány hónapja nem nagyon tud másról beszélni, minthogy most már gyereket szeretne, de nem kért meg. Elmondtam újra, előbb esküvő. Azt is, hogy nem kell, hogy most elvegyen, nem sürgős, fiatalok vagyunk, viszont akkor várunk a bébivel is.

Ő ezt zsarolásként éli meg, holott én soha egyszer sem nyaggattam még csak az eljegyzéssel sem. Azt mondja, el akar venni, majd... De gyereket most szeretne. Szerintem pedig ez csak kifogás, és azt fog találni mindig. Én azt gondolom, korrekt voltam, nyílt lapokkal játszottam, és kicsit átverve érzem magam. Ha a kapcsolatunkban nem bízik, akkor miért is kellene szülnöm? Nem tudom, mi más oka lehet...

Természetesen tudom,hogy ez nem mindenkinek fontos, elfogadom és megértem azokat, akik nem házasodnak. De nekem igenis ez fontos.

Elnézést, amiért hosszú lett...


2014. márc. 31. 15:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/86 A kérdező kommentje:
És szerinted ez így korrekt, és most tök alaptalanul "rinyálok" itt... Veled is megeshetett volna ugyanez. Ezek szerint csak szerencséd volt, hogy a párod nem gondolta meg magát, és valóban elvett. Mert ugye akko is rendben lenne ez, te nem rinyálnál...
2014. ápr. 1. 18:35
 62/86 A kérdező kommentje:
Egyébként így szerintem téged sokan elvennének, hogy te nem akadsz ki azon, ha átvernek, ez már csak természetes. Na ilyen hozzáállásom sosem lesz. Én kerestem magamnak a bajt, mert mertem hinni a páromnak. Remek lehet az élet ilyen mentalitással.
2014. ápr. 1. 18:40
 63/86 anonim ***** válasza:
77%

Az én férjemnél nem lehetett olyan hogy meggondolja magát, mert soha nem mondott olyat, hogy ő nem akart soha nősülni.


Nem mindegy, hogy valaki alapból elutasítja a házasságot, (ahogy a te párod is) vagy nyitott , és boldogan feleségül vesz amikor szerelmes lesz. De ha az adott nő pl nem akar házasodni, azt is elfogadja. pl az én férjem.


Nem tudom érzed e a különbséget. Bár hülye kérdés volt, mert látom nem fogod fel ezt az egészet...


Nem azzal van a probléma, hogy te házasságot szeretnél, hanem azzal, hogy a párod nem. Hiába akartál még még beszélgetni róla annak idején....szerintem akkor is úgy érezte hogy falhoz van szorítva, és nehogy mást merjen mondani, csak azt amit te hallani akarsz. Ezért mondta hogy jó akkor belemegy.

2014. ápr. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/86 A kérdező kommentje:
Tehát szerinted teljesen rendben van, hogy hazudott, ez így volt korrekt. Ráadásul nekem ezt tudnom kellett volna. Oké. Én idéztem elő a szituációt, mert bíztam egy olyan ember szavában, aki egyébként sosem vágott át... Hát legyen igazad, nem vitatkozom tovább.
2014. ápr. 1. 19:50
 65/86 A kérdező kommentje:
Tudod, én korrekt ember blvagyok, tartom a szavam, és ugyanezt el is várom. Te nem várod el, ennek is biztosan megvan az oka...
2014. ápr. 1. 19:53
 66/86 anonim ***** válasza:
11%

"Ő elmondta, hogy nem akart soha nősülni, nem házasságpárti (a szülei 32 éve vannak együtt,nem házasok). Én elmondtam, hogy ebből nem engedek, ez nálam elvi kérdés."


Kár volt a 3.-as hozzászólót leugatni, és lepontozni (én felpontoztam, természetesen, hiszen abszolúte igaza van).


Szóval, a pasid közölte, hogy soha nem vesz el, mert nem házasságpárti. Te közölted, hogy soha nem szülsz házasságon kívül és ezt elvi kérdésként szögezted le.


Nos, ez két, egymással szögesen eltérő vélmény és akarat. Vannak olyan párkapcsolatok, amelyek semmi másról, mint színtiszta akarathartcról szólnak (jelzem, a legaljasabb házasságok és párkapcsolatok szoktak lenni ezek). Ki tudja a másikat lenyomni, legyőzni, ki az első, kinek van igaza stb.


"Ha a kapcsolatunkban nem bízik, akkor miért is kellene szülnöm? Nem tudom, mi más oka lehet..."


Semmi más, mint az akaratharc: a te elveidet, akaratodat megtörni, hogy neki legyen igaza és ő legyen a "győztes".

Ha nem akarsz ilyen kapcsolatot, akkor rúgd ki a pasit - mert ez a típus soha nem fog megnősülni -, keress egy másikat és lépj vele házasságra, aztán szülj.

2014. ápr. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/86 anonim ***** válasza:
84%

"Előbb hagyom el én őt"

"sajnos különbözőek a céljaink, s el kell váljanak útjaink"


Te nagyon nem szereted ezt a pasit, hiszen már állandóan az elhagyásának a gondolatával játszadozol.


Miért nem mész??

2014. ápr. 4. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/86 anonim ***** válasza:
90%

Szia!


Nem olvastam el mindent hozzászólást, csak nagyjából az első két oldalon lévőket, de annyi is elég volt... Látom, nagyon sok itt a korlátolt ember. Szerintem igazad van, Téged valóban becsaptak. Ha a barátodnak soha sem állt szándékában elvenni Téged, akkor azt már az elején közölnie kellett volna, és nem eljátszani, hogy hajlandó a kompromisszumra.

Ha 1. nem házasságellenes, 2. szeret Téged és 3. Veled képzeli el a jövőt, akkor valójában semmi sem indokolja, hogy ne tegye meg ezt a fontos lépést, amiről pontosan tudja, hogy Neked nagyon sokat jelent. De mivel nem teszi meg, nyilvánvaló, hogy a háromból legalább egy (de inkább több :S) feltétel nem teljesül...

Azt írtad, hogy ha megmondja előre, hogy BIZTOS, hogy soha nem fog elvenni, elhagyod azonnal (és mintha utaltál volna arra is, hogy ezt akár most is megtennéd)... Szerintem innen már nincsen visszaút.:(

Ha ezek után elvenne, akkor is ott lenne a háttérben, hogy nem önszántából tette, hanem a gyerek miatt és vszínűleg azt se tudnád elfelejteni, hogy hazudott Neked.

Én nem tudok jó tanácsot adni, de egy biztos: ha nekem ilyen körülmények között valaki mégis megkérné a kezemet, ötmilliószor meggondolnám, hogy igent mondjak-e...

2014. ápr. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/86 anonim ***** válasza:
80%

Te tudod, mit akarsz, ő beadta a derekét, pedig belül érzi, nem tud megfelelni Neked.

De szeretne.

Én különmennék tőle mondjuk fél évre, hogy addig derítse ki és oldja meg magában ezt a kérdést (terápiával pl.), és utána beszéljetek újra, mi a helyzet, változott-e az ellenérzése, mert Te nem akarsz rá többet várni.

Valami ilyesmi, ami Nektek megfelel, csak egy verziót mondtam tippnek, de valami ilyesmire van szükség.

2014. ápr. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/86 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, szerintem, ha szülsz neki egy gyereket, utána már nem fog elvenni. Ezt onnan tudom, hogy én úgy voltam vele, hogy szerettem volna esküvőt, párom szerint csak egy papír. Párom szintén nagy gyerekbarát. Aztán véletlen terhes lettem, persze megtartottuk, minden feltétel megvolt. Akkor jött az, hogy ugye házfelújítás, arra kell a pénz, pedig én mondtam, nem kell nagy esküvő, nem csinadrattát akarok, kis családias, vagy csak mi, meg a 2 tanú az önkormányzatnál, még esküvői ruhát is felajánlotta az ismerős. De nem, majd lesz rendes lagzi.

Na, azóta 3 gyereket szültem neki, de még mindig nem vett el, pedig hétköznap állítólag ingyen is összeadnak, csak a pezsgőt kell kifizetned. A házasság nem papír szerintem, hanem 2 fél így fejezi ki azt, hogy egy életre összetartoznak, együtt vannak!

Nem erőltetem, szerintem nem is fog soha elvenni. Én most 33 éves vagyok, a párom 32 éves. Szerintem még kereshetsz egy olyan férfit, amilyet te is szeretnél, mert gyerekkel már nehezebb lesz.

2014. ápr. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!