Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyereket szeretne, de elvenni...

Gyereket szeretne, de elvenni nem akar. Vajon miért?

Figyelt kérdés

Több, mint 2 éve vagyunk együtt, másfél éve élünk együtt. Én 28N ő 29F.

Már a kapcsolatunk elején megbeszéltük, hogy mindketten 30 éves korunk körül szeretnénk gyereket. Én még akkor elmondtam, hogy mindenképpen házasságba szeretnék szülni. Ő elmondta, hogy nem akart soha nősülni, nem házasságpárti (a szülei 32 éve vannak együtt,nem házasok). Én elmondtam, hogy ebből nem engedek, ez nálam elvi kérdés. Tervezett gyerek előtt házasság. Ha ezt nem szeretné, sajnos különbözőek a céljaink, s el kell váljanak útjaink. Szerintem ha egy kapcsolat érett a gyermekvállalásra, akkor a házasságra is. Azt mondta, ebben igazam van, legyen, tud engedni... ( Természetesen azt is elmondtam, ha véletlen terhességtől lenne szó, akkor nem akarnék esküvőt. Csak a gyerek miatt nem kell és nem is akarom.)

Néhány hónapja nem nagyon tud másról beszélni, minthogy most már gyereket szeretne, de nem kért meg. Elmondtam újra, előbb esküvő. Azt is, hogy nem kell, hogy most elvegyen, nem sürgős, fiatalok vagyunk, viszont akkor várunk a bébivel is.

Ő ezt zsarolásként éli meg, holott én soha egyszer sem nyaggattam még csak az eljegyzéssel sem. Azt mondja, el akar venni, majd... De gyereket most szeretne. Szerintem pedig ez csak kifogás, és azt fog találni mindig. Én azt gondolom, korrekt voltam, nyílt lapokkal játszottam, és kicsit átverve érzem magam. Ha a kapcsolatunkban nem bízik, akkor miért is kellene szülnöm? Nem tudom, mi más oka lehet...

Természetesen tudom,hogy ez nem mindenkinek fontos, elfogadom és megértem azokat, akik nem házasodnak. De nekem igenis ez fontos.

Elnézést, amiért hosszú lett...


2014. márc. 31. 15:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/86 anonim ***** válasza:
80%

van, akinek fontos a házasság, és ezt illik tiszteletben tartani. a házasság egy kapcsolat legmagasabb foka, amikor a felek jogilag is fel vállalják, hogy egymás társai, érzelmi-gazdasági egységet képeznek. Ennek megünneplése az esküvő, ami kinek milyen, igények szerint. Persze, sokaknak nem fontos, hanem elegendő az együttélési forma, hiszen gyakorlatilag ugyanaz papír nélkül, mégis teljesen más érzelmi síkot jelent. De ezt az úgysem érti, akinek megfelel az együttélés is, és nem akar valaki x+1-ik barátnője lenni. nyilván felesége is lehet több egy embernek (időben egymást követve), mégse jellemző, hogy olyan sok lenne,azért még a házasságpártiak is megválogatják, hogy kivel házasodnak. Én biztos nem szülnék ilyen kapcsolatba. A büdös életben nem fog elvenni, aztán majd sírhatnál, hogy itt van a gyerek, megígérte, és nem vesz el, mit csinálj (van itt pár ilyen kérdés...)Szerintem ez szimplán gyávaság, fél a felelősségtől: házasságból nehezebb kilépni, nagyobb horderejű döntés, mint élettársi kapcsolatból, hiába van esetleg közös vagyon és gyerek is. Miért? Mert sokkal komolyabb elköteleződés. Ha nem jön be a gyerekezés, simán otthagy, és még válni sem kell, sőt vannak olyan buta férfiak, akik azt hiszik, hogy ha nincs házasság, akkor gyerektartást se kell fizetni a saját gyerekük után...

Sajnos nem azonosak az elképzelések, és nem, nem zsarolod: az elején tisztáztátok.

2014. márc. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/86 anonim ***** válasza:
93%

Mi ebben a szívtelenség?

Teljesen igaza van. Tarts tiszteletben előző, hogy valakinek még igenis fontos a házasság. A kérdező már az elején közölte ezt. A férfi is belement.

Akkor most mi is a probléma? A férfi az aki idióta a jelen helyzetben, hazudott és becsapta a kérdezőt.

2014. márc. 31. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/86 A kérdező kommentje:

Ha szívtelen vagyok, amiért nem hagyom, hogy hülyének nézzen, és hitegessen, ám legyen, vállalom. Megbeszéltük 2 évvel ezelőtt, hogy összeházasodunk, mielőtt teherbe esek. Most azt mondja, hogy elvesz pár év múlva. De akkor meg majd inkább várjunk, elvesz a második gyerek után. Aztn meg hallgathatom, hogy most már minek, eddig is megvoltunk.

Nincs egyébként konkrét érve a házasság ellen, legalábbis nem mondja.

2014. márc. 31. 16:44
 24/86 anonim ***** válasza:
11%

neked sincs konkrét érved a házasság mellett.

akkor hagyd el, ha neked ez ennyire fontos, majd más elvesz..

2014. márc. 31. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/86 A kérdező kommentje:
Más lenne a helyzet talán, ha ez most került volna először szóba köztünk, s meglepve tapasztalnánk, hogy mennyire mást akarunk. De azt nem tartom korrektnek, hogy MEGEGYEZÜNK, hagy álmodozni a közös jövőnkről 2 éven át, aztán egy mondattal lerombol mindent.
2014. márc. 31. 16:52
 26/86 anonim ***** válasza:
82%

Én már ha megkérne sem mennék bele, gyereket meg főleg nem szülnék neki. A leírtak alapján egyáltalán nem vagy fontos neki, sem a közös jövőtök.

Sokat kéne bizonyítania, hogy családot alapítsak vele...

2014. márc. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/86 anonim ***** válasza:
97%

Nem értem a válaszolók zömét. A kérdező világosan leírta, s ő maga is látja, hogy ő tiszta lapokkal játszott, a másik ígért, most pedig trükközik. Tökmindegy, miért akar házasságot a nő, mondta, hogy neki az a gyerekvállalás feltétele, régen is ezt mondta, most is ezt mondja, nehogy már a fickó legyen az ártatlan áldozat.

Én sosem kötnék házasságot, de attól még nem akadok fönn azon, hogy másoknak ez fontos. Nem az a lényeg, hogy miért. Az és kész, saját élete, minden joga megvan, hogy NE szüljön nem házasságba, főleg, hogy sosem hitegette a másikat. Semmi zsarolás nincs benne a nő részéről, nem erőltet semmit, de ha nincs házasság, nincs gyerek, mert neki így logikus, de ezt rég sem titkolta. Ennyi. A másik erősködik, semmibe véve a nő érzéseit, vágyait, elvárásait a témában. Miért adja fel a nő azt, ami neki alapvetően fontos? Megbeszélték már az elején, hogy mi van.


No nem ragozom tovább.

2014. márc. 31. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/86 anonim ***** válasza:
66%

Adj ultimatumot.

Ha elvesz,lesz gyerek,ha nem vesz el,akkor nem lesz gyerek,de lehet,hogy kapcsolat SE,hiszen te hazassagot akarsz,o meg nem.

2014. márc. 31. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/86 anonim ***** válasza:
4%
de miért, a 'közös jövő' csak házassággal létezhet? most nem vagytok együtt, nem élitek KÖZÖSEN az életetek?...
2014. márc. 31. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/86 anonim ***** válasza:
19%
Minek akarsz valakit meggyőzni olyanról, amit nem úgy lát mint te? Van akinek fontos a házasság, van akinek nem. Senki sem hülye, mindenki olvasta, hogy te ellenzed, nem kell tovább bizonygatni. Nagyszerű. És? Attól még annak akinek fontos, nem kell ezzel egyetérteni. A házasság már egy más minőség. Ha te boldog vagy így, akkor minek szólsz bele? Nem erről szól a kérdés.
2014. márc. 31. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!