Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyereket szeretne, de elvenni...

Gyereket szeretne, de elvenni nem akar. Vajon miért?

Figyelt kérdés

Több, mint 2 éve vagyunk együtt, másfél éve élünk együtt. Én 28N ő 29F.

Már a kapcsolatunk elején megbeszéltük, hogy mindketten 30 éves korunk körül szeretnénk gyereket. Én még akkor elmondtam, hogy mindenképpen házasságba szeretnék szülni. Ő elmondta, hogy nem akart soha nősülni, nem házasságpárti (a szülei 32 éve vannak együtt,nem házasok). Én elmondtam, hogy ebből nem engedek, ez nálam elvi kérdés. Tervezett gyerek előtt házasság. Ha ezt nem szeretné, sajnos különbözőek a céljaink, s el kell váljanak útjaink. Szerintem ha egy kapcsolat érett a gyermekvállalásra, akkor a házasságra is. Azt mondta, ebben igazam van, legyen, tud engedni... ( Természetesen azt is elmondtam, ha véletlen terhességtől lenne szó, akkor nem akarnék esküvőt. Csak a gyerek miatt nem kell és nem is akarom.)

Néhány hónapja nem nagyon tud másról beszélni, minthogy most már gyereket szeretne, de nem kért meg. Elmondtam újra, előbb esküvő. Azt is, hogy nem kell, hogy most elvegyen, nem sürgős, fiatalok vagyunk, viszont akkor várunk a bébivel is.

Ő ezt zsarolásként éli meg, holott én soha egyszer sem nyaggattam még csak az eljegyzéssel sem. Azt mondja, el akar venni, majd... De gyereket most szeretne. Szerintem pedig ez csak kifogás, és azt fog találni mindig. Én azt gondolom, korrekt voltam, nyílt lapokkal játszottam, és kicsit átverve érzem magam. Ha a kapcsolatunkban nem bízik, akkor miért is kellene szülnöm? Nem tudom, mi más oka lehet...

Természetesen tudom,hogy ez nem mindenkinek fontos, elfogadom és megértem azokat, akik nem házasodnak. De nekem igenis ez fontos.

Elnézést, amiért hosszú lett...


2014. márc. 31. 15:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/86 anonim ***** válasza:
4%

Szerintem inkább neked kéne engedni, házasodni lehet 40 évesen, a gyerekszülés viszont egyre több kockázattal jár az idő múlásával.

Egyébként én sem vagyok házasságpárti, felesleges egy papírt íratni. Ha szeret, akkor így is szereret, nem kell ahhoz esküvő. Eleve egy rakás pénzbe kerül, nem ez a legfontosabb az életben.

2014. márc. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/86 anonim ***** válasza:
16%

annyira tipikus női gondolkodás ez ......


ha szeret akkor feldobja az elveit miattam ...

és mi lenne ha te szeretnéd annyira h feldobod az elveidet miatta???


ugye milyen más ???

2014. márc. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/86 anonim ***** válasza:
80%
Mert ha feleségül vesz, akkor az apaság vélelme miatt automatikusan az ő nevére kerül a gyerek.
2014. márc. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/86 anonim ***** válasza:
95%
Próbáljátok megbeszélni, mik a konkrét kifogásai. Ha a házasságban nem is, a módjában lehet kompromisszumokat találni. Például ha az aggasztja, hogy nagy kiadás lenne, amit feleslegesnek tart, lehet szolid, akár kéttanús esküvőtök is, ha van valamije, ami most különvagyon (lakás, stb.), utánanézhettek együtt, hogy az mindenképp az övé marad. Ha fél az elkötelezettségtől, akkor érdemes rávilágítani, hogy egy gyerek egy életen át összeköt benneteket, házasság ide vagy oda... Beszélgessetek!
2014. márc. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/86 anonim ***** válasza:
65%
Ne engedj semmiképpen sem. Ha neked ez fontos, ráadásul ő is azt modnta belemenne, akkor szépen tegye is meg.
2014. márc. 31. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/86 anonim ***** válasza:
14%
el tudnád mondani pár érvvel, hogy miért fontos neked a házasság? (az hogy 'elvi kérdés' / 'mert így illik' / 'mert egy gyerek szülei legyenek házasok' nem számít érvnek)
2014. márc. 31. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/86 anonim ***** válasza:
21%

"Mert ha feleségül vesz, akkor az apaság vélelme miatt automatikusan az ő nevére kerül a gyerek."


ha meg nem akkor kb 10perces dolog az apasági - és a nevére kerül a gyerek

ja én ingyenes :-)


egy esküvő max akkor ha hétköznap két tanúval :-P

2014. márc. 31. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/86 A kérdező kommentje:

Sosem voltam az a típus, aki mindenáron férjhez akar menni. Úgy gondoltam mindig is, csak akkor, ha megtalálom az "igazit". Viszont azt tudtam, ha eljön ez az ember az életembe, akkor szeretnék jogilag is összetartozni vele. Miért? Talán régimódi vagyok. Vagyonközösség nem érdekel, most is külön kasszán vagyunk, egyedül is boldogulnék. Akár egyedülálló anyaként is.

És nem állítottam fal mellé. Sem a házasságot sem a gyereket nem erőltetem.

Egyszerűen szeretném, hogy ha tényleg velem tervez,akkor azt ily módon is kinyilvánítaná.

Az pedig, őszintén szólva nem hat meg, hogy el fog hagyni, ha nem engedek. Előbb hagyom el én őt, amiért átvágott egy ilyen fontos kérdésben. Mert én elmondtam őszintén az elképzeléseimet, ő pedig hazudott valamit.

2014. márc. 31. 16:12
 19/86 anonim ***** válasza:
10%

te nem is szereted őt !!!!


hát szerintem jobb is ha elhagyod, egy ilyen szívtelen nőt mint te ......


csak szegény pasit sajnálom

2014. márc. 31. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/86 anonim ***** válasza:
12%

am megadhatnád a számát....

hagynám, hogy a vállamon sírja el, miután dobod szegényt

2014. márc. 31. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!