Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ítélik el azt a nőt,...

Miért ítélik el azt a nőt, aki a hagyományos családmodell híve?

Figyelt kérdés
Tehát aki ugy gondolja, hogy a férfi dolga az anyagiak előteremtése, a nőé pedig az otthonteremtés - házimunka, gyermeknevelés. Miért degradálják elnyomottnak, ha ő választotta ezt az êletformát és így boldog?
2014. ápr. 19. 08:18
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/141 A kérdező kommentje:

"mert ha apucinak unalmas lesz, hogy csak a wc tisztásról meg pelenkáról lehet anyucival beszélni, akkor szerető, anyuka meg ott marad, és sír. "

Ez mennyiben függ ossze a haztartasbeliseggel? Kizárólag inteligencia kérdése. Egy hulye el igen nehez barmibol is beszélgetni, értelmes emberrel pedig nincs olyan téma, amit ne lehetne kivesezni,



"mindenki úgy szolgáltatja ki magát, ahogy akarja, de azokat meg te ne nézd le, akiknek több van az életükben mint a takarítás/gyereknevelés, mert ezeket anyák millió is megteszik munka mellett! mert ha a gyereke mennek fősulira, otthon ülsz és nyalhatod a piszkot egész nap, tartalmas élet."


Hol láttad, hogy elnéztem bárkit is, kedves kommentelő? Idézed, kérlek.

2014. ápr. 19. 09:27
 32/141 anonim ***** válasza:
64%

ez ilyen nők úgy állítják be mintha egy 4 szintes 5hektáros farmon kéne minden nap 8 órát takarítani :) ja és laknak kb 60 nm2-en, amit max 1óra alatt ki lehet takarítani, aztán lehet leülni ide szidni a dolgozó nőket :)

meg a gyereknevelés is 0-24es meló ha már óvodás/iskolás ugye?!

mit csinálnak ezek egész nap???

2014. ápr. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/141 anonim ***** válasza:
69%

30: Akkor meg ne MÁS KULTÚRÁBAN élő nőktől kérdezd, hogy ahol Te élsz, ott vajon miért ítélnek el. KÉRDEZD ŐKET!

Hát honnét a fészkes fenéből tudhatjuk más gondolatait? Csak azt tudjuk, ha ITT élnél, mi lenne az oka annak, ha elítélést élnél meg!

Meg egyáltalán is mi a fészkesnek érdekel téged, hogy elfogadtasd a saját életmódodat olyanokkal, akik máshogy akarnak élni? Mi a lfaszt akarsz kicsiholni ebből a topicból?? Mi a célod? Mit vársz? Mivel lennél elégedett? Mit akarsz az olvasóktól?? Mert úgy látom, NEM az, hogy megadjuk a választ a feltett kérdésre!!!

2014. ápr. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/141 anonim ***** válasza:
97%
17 évesen férjhez mentem, szültem két gyermeket, otthon voltam velük kétszer három évet. Nagyon jó volt, élveztem, a férjem is elégedett volt a "munkamegosztással". Később dolgozni akartam, de nem sok munka akadt ott ahol éltünk, pedig érettségim van és kétkezi szakmám. Szóval leginkább a férjem keresetéből éltünk, és vittem a háztartást, gyerekeket rendeztem, a hátfelújítást irányítottam, pénzt beosztottam. Szép és jó volt, de 16 év után válás lett. Én akartam. Most 40 éves vagyok, és már másképp látom a dolgokat. Már nem szeretnék soha senkinek kiszolgáltatott lenni, függni bárkitől. Dolgozom, eltartom a gyerekem aki velem él, van barátom, de anyagilag független vagyok. Ez ad egy tartást, amire szerintem szüksége van egy egészséges felnőtt lelkületű embernek. Az érdekes a dologban, hogy a házasságomban nem fejlődtem, pedig sokat olvastam, értekeztem értelmes emberekkel, soha nem voltam beszűkülve csak azért mert háztartásbeli vagyok. De a mostani párom mellett érzem igazán a fejlődést, amire véleményem szerint mindenkinek szüksége van, és itt utalnék arra a kommentelőre, aki ezt fontosnak tartja. Én is annak tartom, de nem feltétlenül kötném össze a napi tevékenység mibenlétével. Az megint új kérdés lehetne, hogy ha nincs rákényszerítve az ember hogy maga keresse meg a betevőjét, akkor könnyen elkényelmesedik a biztonságban és nincs olyan hajtóerő ami a fejlődést inspirálná. Summa summarum, nem ítélem el egyik oldalt sem, mert mindenki azt tegye ami neki jó, ami az ő életére nézve működik. 40/nő
2014. ápr. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/141 anonim ***** válasza:
67%
31: És az intelligencia ott kezdődik, hogy le tudjuk írni helyesen az intelligencia szót!
2014. ápr. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/141 anonim ***** válasza:
69%
nononono. 32-es!!! azért vissza lehet venni! nem mondom, hogy nincs ilyen, de azért képzeld, van olyan anyuka is, aki mondjuk nem csak takarít, hanem tortákat sütöget (mondjuk rendelésre is) meg varrogat, hímez, köt az egész családnak, ami meg nem kell, kiviszik a piacra. Ilyen is van!
2014. ápr. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/141 A kérdező kommentje:

"ez ilyen nők úgy állítják be mintha egy 4 szintes 5hektáros farmon kéne minden nap 8 órát takarítani :) ja és laknak kb 60 nm2-en, amit max 1óra alatt ki lehet takarítani, aztán lehet leülni ide szidni a dolgozó nőket :)

meg a gyereknevelés is 0-24es meló ha már óvodás/iskolás ugye?!

mit csinálnak ezek egész nap???"


Nos, en személy szerint egy háromszintes házban elek es nem kell napi 8 órát takarítani. Max napi 2 ora szukseges a rendfenntartáshoz. A maradék időben -a tobbi háztartási munka es főzés mellett, ami max plusz 2-3 ora mindennap- lefoglalom magam. Nyelvet tanulok, kotok, horgolok, önkéntes könyvtáros vagyok a gyerekem iskolájában, intéztem a számlákat, olvasok, ellatom a házi állatokat, rendben tartom a kertet. Nem szoktam unatkozni. Szidni meg nem szoktam senkit, pláne olyat nem, akit nem is ismerek.

2014. ápr. 19. 09:36
 38/141 anonim ***** válasza:
27%

Nyelvet tanulok, kotok, horgolok, önkéntes könyvtáros vagyok a gyerekem iskolájában, intéztem a számlákat, olvasok, ellatom a házi állatokat, rendben tartom a kertet.


Na én is otthon maradnék kötögetni, de még nem vagyok nagymama :D Hasznosan töltöd az időd, ez a lényeg.

2014. ápr. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/141 A kérdező kommentje:

"31: És az intelligencia ott kezdődik, hogy le tudjuk írni helyesen az intelligencia szót!"

Az nem inteligencia, hanem helyesírás, okoska, a problema pedig annyi, hogy az eszköz, amin írok Szotarprogramot használ es időnként jobban tudja, hogy mit akarok írni. Igy aztán bizony van helyesírási hiba, nincs ékezet, sot olyan is van, hogy egész mas szót ir, mint amit en akartam. Mivel gyorsan írok, nem mindig nézem, jphogy helyes e. De ez legyen a legnagyobb problémád.

2014. ápr. 19. 09:39
 40/141 A kérdező kommentje:

"Na én is otthon maradnék kötögetni, de még nem vagyok nagymama :D Hasznosan töltöd az időd, ez a lényeg."


En sem vagyok meg nagymama, eleg sokáig nem is leszek, de ne zavarjon. Viszont igazad van, valoban hasznosan töltöm az időmet.

2014. ápr. 19. 09:40
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!