Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiatalok családi támogatás...

Fiatalok családi támogatás nélkül: ti nem borultok ki néha azon, milyen nehéz elindulni az életben támogatás nélkül?

Figyelt kérdés
Mindig is jó gyerek voltam, alig lehetett panasz rám. Jól tanultam, szorgalmas voltam, bevallom, az egyetem alatt kicsit bele is fáradtam már a hajtásba, ugyanis rájöttem, hogy az én pedáns életem sem ér többet semmivel sem más szemében a drogozó, züllő, tanulatlan társaiménál, sőt a családom le is néz ezért, mert én ilyen vagyok. Hamarosan záróvizsgázom, de a szüleim pár hete közölték velem, hogy mennem kell innen. A vizsgáig még kihúzom valahogy, de utána költözni akarok a párommal. Messze kell innen mennünk a munka miatt, a páromnak lehet a munkáját is fel kell adnia. A diplomámmal az elhelyezkedést elfelejthetem, nem sokat ér. Az is lehet, hogy külföldre megyünk, ráadásul egy olyan országba, amit nem szeretek, így még nehezebb. Hogy éljük túl a következő hónapokat, éveket a családjaink támogatása nélkül, úgy, hogy a költözésre az összes félretett pénzünk elmehet?
2014. máj. 18. 10:15
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:

Te valamiért luxuskiadásokban gondolkodsz, és azért vagy kétségbeesve, hogy az miből jön majd ki családi támogatás nélkül. Az emberek 60%-a ebben az országban nem ilyen kiadásokban gondolkodik, nem saját maga által fenntartott autóval oldja meg az utazást és nem egyedül bérelt drága lakással. Mindenből létezik más, sokkal olcsóbb megoldás, mint amik eszedbe jutottak eddig.

aki hozzád hasonló, és gyengébb anyagi háttérrel jött fel Budapestre ismerőseim közt, azok közül senki sem lakik Egyedül például, hanem lakótársakkal. Ketten egy szobában.

Ha bérelnek, így a lakhatás rezsivel együtt 40-50E Ft alatt marad.

Aki hitelre saját lakást vett, az is olyan beosztásút vett olyan helyen, ahol a két félszobát ki tudja adni másoknak - ami fedezi a hitelt.

Ha van 1-2 millió tőke, akkor már érdemes hozzáspórolni és 3-4 millióért saját lakást nézni, olyat, aminek kis alapterülete van és a rezsije is alacsony.

Utazás: olyan helyre kell költözni, ahol jó a közlekedés a munkahelyhez, iskolához.


volt egy riport egy családről, akik 60 milliós hitelt vettek fel, hogy felépítsenek egy 240 nm-es házat olyan helyre, ahova kocsi is kell - természetesen a kocsi is itelből -, hogy MAJD a férj be tudjon járni Pestre dolgozni. Mondták is, hogy az ÖŰrsön talált munkát, és valahol Bp.-n kívül, 35 perces autóútra vettek telket és kezdtek el építkezni.

But WWHHYY??

Nem tudott volna például a HÉV mellé építkezni, ahonnan 20 perc, 6 megálló bejutni havi 10 E Ft-ért, amit a munkahely fizet? Muszáj hatmilliós hitel és havi 60e Ft-os rezsi az autó fenntartására, miközben nincs miből?


Szóval a GONDOLKODÁST kell megváltoztatni.

2014. máj. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 A kérdező kommentje:
Azért kell a kocsi, hogy külföldre tudjak menni dolgozni. Itthon én is megoldanám valahogy, sőt ha kint egy nagyvárosba költöznénk külföldön, akkor sem vennék. Egyedül abban az esetben kell, márpedig úgy tűnik, ez az eset valósul meg, hogy Magyarországon bérlünk lakást és kijárunk dolgozni. Ehhez viszont kell a kocsi, enélkül a legtöbb helyre fel sem vesznek. Párom pl. sokszor éjfélig, éjjel 1-ig dolgozik, akkor hogy járna haza kocsi nélkül az 50 km-re lévő munkahelyéről, ahonnan csak 2 átszállással jutna haza?
2014. máj. 20. 11:03
 43/51 anonim ***** válasza:

Nem érted.

Úgy, hogy oda költözik, ahol dolgozik! És te is oda, ahol dolgozol!


De mivel te nem dolgozol, egyértelmű kellene legyen, hogy ott éltek, ahol a párod tud!

2014. máj. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 A kérdező kommentje:
Ezt értem, de ő egy nagyon kicsi városban dolgozik egy olyan multinál, ahol viszonylag könnyű az átjelentkezés másik városba. Én meg abban a városban keresek munkát közel fél éve, és nem találok.
2014. máj. 20. 11:21
 45/51 anonim ***** válasza:

42: Vonattal, busszal, stoppal, telekocsival.

Oszkar.com

2014. máj. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:

42: "Azért kell a kocsi, hogy külföldre tudjak menni dolgozni. "


Ezt légyszi magyarázd el, mert én nem jövök rá az összefüggésre.

2014. máj. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
100%

42: Mért akarsz mindent egy csapásra megoldani?

a kérdésed az volt, hogyan élj meg a család támogatása nélkül. És ezt valamilyen módon most összekötötted avval, hogy a pároddal is összeköltözz és abban a városban is dolgozz, ahol ő.

Egy is elég nagy feladat ezek közül!

Először tartsd fenn Magad, oldd meg, hogy egyedül megélj minél kevesebből, utána jöhet a következő terv.

Addig meg ugyanúgy tartjátok a kapcsolatot a pároddal, mint eddig!

Ha saját közlekedési eszköz kell feltétlenül, válaszd a robógót!

2014. máj. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
ha ingázásról van szó, akkor gondolom Ausztria. miért nem költözöl egyenest ki? bár ha a "saját" élettől így be vagy rezelve, akkor mihez kezdenél vajon külföldön? mert az aztán tényleg csak az életképeseknek jön be igazán.....kettőtöknek bőven elég egy szobát bérelni és egy csomót spóroltok azon, hogy nem kell ingázni. még kocsit se kell venni. bár egy kapcsolat erős próbája az összeköltözés, de talán ugyanilyen erős az az egymásrautaltság is, amikor az ember külföldre megy a párjával. nem biztos, hogy kifizetődő ezt összevonni.
2014. máj. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
Most tényleg nem értem, az egyetemi évek alatt is kijártál külföldre dolgozni, tehát ha akkor belefért időben és anyagilag megérte, akkor miért nem tudsz még otthon lakni és gyűjteni egy kicsit, míg el nem tudtok indulni?
2014. máj. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 A kérdező kommentje:
Azért nem maradok, mert anyám ki akar paterolni innen, így sem, úgy sem maradhatok sokáig. Kiköltözni pedig azért nem szeretnénk, mert amíg itthon,a határ mellett kb. 100ezer egy albérlet, addig kint 200. Ráadásul ott sincs biztosíték rá, hogy elérhető lesz a munkahelyünk kocsi nélkül.
2014. máj. 20. 21:04
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!