Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiatalok családi támogatás...

Fiatalok családi támogatás nélkül: ti nem borultok ki néha azon, milyen nehéz elindulni az életben támogatás nélkül?

Figyelt kérdés
Mindig is jó gyerek voltam, alig lehetett panasz rám. Jól tanultam, szorgalmas voltam, bevallom, az egyetem alatt kicsit bele is fáradtam már a hajtásba, ugyanis rájöttem, hogy az én pedáns életem sem ér többet semmivel sem más szemében a drogozó, züllő, tanulatlan társaiménál, sőt a családom le is néz ezért, mert én ilyen vagyok. Hamarosan záróvizsgázom, de a szüleim pár hete közölték velem, hogy mennem kell innen. A vizsgáig még kihúzom valahogy, de utána költözni akarok a párommal. Messze kell innen mennünk a munka miatt, a páromnak lehet a munkáját is fel kell adnia. A diplomámmal az elhelyezkedést elfelejthetem, nem sokat ér. Az is lehet, hogy külföldre megyünk, ráadásul egy olyan országba, amit nem szeretek, így még nehezebb. Hogy éljük túl a következő hónapokat, éveket a családjaink támogatása nélkül, úgy, hogy a költözésre az összes félretett pénzünk elmehet?
2014. máj. 18. 10:15
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
Szerintem az olyan anyagi segítségnek (szülőktől, rokonoktól is- sőt leginkább tőlük), amit nem önként, szívből magától értetendően ajánlanak fel, hanem kérni kell annak mindig ára van. Kiszolgáltatott helyzetet teremt, általában feltételek járnak vele. Ha nem adják szívből ne fogadd el, bizonyítsd be, hogy megállsz a magad lábán.
2014. máj. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:

Egyáltalán miért nem berendezett albérletbe mentek aztán majd ha telik saját bútorokra vesztek akkor. Azért az, hogy a fiataloknak ballagásra kapnak egy kész lakást nagyon ritka, max ha a nagyszülők meghaltak és megörököltek egy üres lakást akkor, de ez sem túl gyakori.

Kérdező túl nagy elvárásaid vannak a szüleiddel szembe. Felnőtt ember vagy még jó, hogy nem házi cselédkedik neked meg a párodnak a szüleid.

2014. máj. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 A kérdező kommentje:
Már elnézést, de nagyon nagy tévedésben él az, aki azt hiszi, hogy a szüleim az egyetem alatt etettek, ruháztak. 18 éves korom óta dolgoznom kellett, hogy ruhát, tisztálkodószereket vagy pl. vonatbérletet tudjak magamnak venni, mert nem adtak a pénzt. A kocsit meg, amit vettek, már a testvéremnek adták. Ha pl. orvoshoz kell mennem, inkább megvárom, mikor nem dolgozik a párom és az ő kocsijával megyek. A tömegközlekedés nagyon rossz errefelé, és már diák sem vagyok március óta, abszolvált a státuszom. Egyébként pl. még a diplomához kellő nyelvvizsgát is magam fizettem a magántanárral, mindennel együtt. Pedig jól keresnek.
2014. máj. 18. 13:37
 34/51 A kérdező kommentje:
"Kedves" 27-es, én is többször diákmunkáztam, mellette ösztöndíjas voltam, nem utolsósorban pedig nem kis részben kivettem a részemet az itthoni teendőkből, így nem hiszem, hogy az eltartott, semmirekellő hülyegyerekek közé kellene sorolni. A kocsi pedig nem luxus, hanem alap, ha egy Isten háta mögötti kis faluból próbálsz elmenni dolgozni, vagy pl külföldre ingázol nap mint nap. Nem mindenki él nagyvárosban, ahol ötpercenként járnak a buszok. Vidéken a legtöbb középrétegbeli családnál nem ritka a több (2-3) kocsi. De amúgy nem, a szüleim nem vettek nekem kocsit, nekem kell a kevéske félretett pénzemből majd, ha el akarok járni dolgozni.
2014. máj. 18. 13:48
 35/51 anonim ***** válasza:
51%

Nézzük a szituációt más szemszögből.

Az egyetem alatt kaptál egy kocsit, amit ezek a "szemét" szülők még csak a nevedre se írattak, hogy ne kelljen a friss jogsid miatt háromszor annyit fizetni utána, az ők pénzükből. Gondolom, ők is tankolták?!

Van pár százezer forintod a számlán.Őszintén sajnállak, komolyan, más veled egykorúaknak egy fillérjük nincs az egyetem elvégzése után.

Szemetek, mert nem akarnak életed végéig eltartani, és mert látják-veled ellentétben, hogy már meg tudnál állni a saját lábadon is. Pofám nem lenne tovább maradni... A mai fiatalok rohadt követelőzőek, de komolyan! Mi is albérletben vagyunk, összespóroltuk egy év alatt az 1,2 milliós lagzink árát a férjemmel, és tudunk félretenni is az albi mellett. Mindezt két normál fizuból, még 200.000 sincs a kettők havi bevétele összesen. Lehet siránkozni, hogy szar az élet, de hogy jobb legyen, azért tenni is kellene... Hát meddig tartsák el a szülők a gyerekeiket?!!!

2014. máj. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 A kérdező kommentje:

Minden tiszteletem a tiétek, hogy ennyiből meg tudtok élni. Én így még a diplomaosztóval sem számolhatok, mint ünnepség, nemhogy esküvőre...

Még egyszer kihangsúlyozom, hogy NEM KAPTAM KOCSIT, ha mégis félreérthető voltam korábban, elnézést, de én nem kaptam semmiféle kocsit! Vettek egy autót, jól beetettek, hogy azért megy az ő nevükre, hogy olcsóbb legyen stb., aztán mikor vége lett a diákmunkának (külföldi munka, oda kellett a kocsi, ezért vették állítólag), fél évig használtam a kocsit, ÉN TANKOLTAM, én fizettem a gumicserét, az olajat bele stb. apróságok, majd 180 fokos fordulat, elkezdtek kötekedni, hogy miért megyek vele ide-oda (mikor én tankoltam), majd meglett a testvérem jogsija, aki 2 héten belül összetörte a kocsit (ott kezdődött, hogy nem szabályozhattam az iszákos, drogos testvéremet, hogy mikor viheti el a kocsit...). Mikor elsírtam magam az esettől, a törött kocsi láttán, a képembe röhögtek, hogy mit bőgök, az nem az én kocsim, mi a bajom... ekkor értette meg velem a párom egy alapos fejmosás során, hogy az nem az enyém. Aztán jött megint a miért viszem el, miért ülök bele stb. mizéria, most már a testvérem részéről is! Most meg már bele sem merek ülni, annyiszor megkaptam, hogy az nem az enyém, hogy ha költözöm, ne is álmodjak róla, hogy megkapom, orvoshoz sem akarták odaadni stb., hogy letettem róla. Veszek majd magamnak egyet, bár hogy hogyan és miből, azt nem tudom. A párom ajánlotta fel, hogy majd ő ad bele, de nem merem elfogadni, mert így is ő vesz nekem mindent, még a kaját is 1.5-2 éve. Már nagyon szégyellem magam, alig várom, hogy legyen saját fizetésem és ne függjek mindenkitől. De addig még sok víz folyik le a Dunán.

2014. máj. 18. 15:17
 37/51 A kérdező kommentje:
Egyébként a kocsiért vagy egy évig könyörögtem, mert innen sehova nem tudtam elmenni dolgozni nélküle, főleg nem külföldre. Felajánlottam nekik, hogy kifizetem a nagy részét, csak segítsenek megvenni, de nem mentek bele. Egyik nap egyszer csak az udvaron állt egy kocsi, anyám nevére íratva. Esélyt sem adtak rá, hogy saját kocsim legyen, hisz mint kiderült, az nem az enyém és már nem is használom. A párom, sokkal szegényebb körülmények közül jőve kapott egy csomó pénzt a kocsijához, ahogy a testvére is,, legfőképp ezért érzem magam olyan szerencsétlennek. Nem tudom, mivel érdemeltem ki ezt a családot, egy nemtörődöm apát, egy beteges anyát és egy elzüllött, agresszív testvért.
2014. máj. 18. 15:24
 38/51 anonim ***** válasza:
82%
Kérdező ha már abszolváltál akkor minimum fél évvel csúsztál. Én sem lennék elájulva ha gyerekemnek se iskolába sehova nem kellene járni és egy ebéd főzést tőlem várná el. Szakdoga sem kifogás mert más iskola mellett megírja, neked meg már iskola nincs is.
2014. máj. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
48%

Luxusproblema ne panaszkodj gyerekes vagy es tul jo a dolgod.

Orulj annak amit eddig kaptal.

Gondolj arra mas fiatal nem tanulhat mert munkaba kell allnia a kozepiskola utan.

Az en alkoholista szuleimnel etelre nem volt penz 18 evessen utcara tettek.

De tanultam nem panaszkodtam napi 40 km bicigliztem buszra nem jutott.

Nem hogy kocsit adtak meg jogsit meg a penzem is elloptak tolem

De tudod mind mind nem szamit mert en igazan megdolgoztam azert amit elertem a putribol indulva.

2014. máj. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:

na várj. az isten háta mögött meló nincs, ami neked megfelelne, de egyetem az van? én is faluról jövök, egyetemre is jártam, de ahhoz hogy ez megvalósulhasson be kellett költöznöm a koleszba. ha 2 éve nem használhatod a kocsit, akkor hogyan jársz el az egyetemre? én a szüleidet értem meg, nem téged, annak ellenére, hogy nekem is kijutott az elején a nehézségekből, sőt még csak azt sem mondhatom, hogy a párom nélkül álltam talpra, mert nélküle még mindig abban a faluban élnék valami nyamvadt tanári fizuból hallgatnám anyám baromságait. ne értsd félre nincs bajom az anyámmal (meg a tanárokkal se, de sokkal jobban jártam a külföldre költözéssel), de megértem, hogy felnőttem, el KELL hagynom a szülői házat. nekik is van még pár jó évük, had élvezzék, ahogy akarják meg tudják.


a kérdésre a válasz: nem, nem borultam ki

2014. máj. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!