Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiatalok családi támogatás...

Fiatalok családi támogatás nélkül: ti nem borultok ki néha azon, milyen nehéz elindulni az életben támogatás nélkül?

Figyelt kérdés
Mindig is jó gyerek voltam, alig lehetett panasz rám. Jól tanultam, szorgalmas voltam, bevallom, az egyetem alatt kicsit bele is fáradtam már a hajtásba, ugyanis rájöttem, hogy az én pedáns életem sem ér többet semmivel sem más szemében a drogozó, züllő, tanulatlan társaiménál, sőt a családom le is néz ezért, mert én ilyen vagyok. Hamarosan záróvizsgázom, de a szüleim pár hete közölték velem, hogy mennem kell innen. A vizsgáig még kihúzom valahogy, de utána költözni akarok a párommal. Messze kell innen mennünk a munka miatt, a páromnak lehet a munkáját is fel kell adnia. A diplomámmal az elhelyezkedést elfelejthetem, nem sokat ér. Az is lehet, hogy külföldre megyünk, ráadásul egy olyan országba, amit nem szeretek, így még nehezebb. Hogy éljük túl a következő hónapokat, éveket a családjaink támogatása nélkül, úgy, hogy a költözésre az összes félretett pénzünk elmehet?
2014. máj. 18. 10:15
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
41%

Menj inkább Hellinger-féle családállításra, hogy feloldódjon az irántad való rosszindulata anyukádnak.

Az, hogy nem szól hozzád meg nem főz rád, még nem ellehetetlenítés, még sokkal kevesebb terhed van így, mint ha egyedül laknál. Így csak az ennivalót kell beszerezned, vagy csak elkészítened.

A testvéred pedig nyilván megosztaná veled a "neki" elkészített ételt. Vagy megmondják, hogy Te abból nem ehetsz, és elveszik Tőled?

2014. máj. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
41%

Ha közölték, hogy menj innen, akkor Te meg közöld, hogy biztosítsanak hozzá lakás vagy a lakhatás anyagi fedezetét.

Kocsit venni, hogy munkába járj?! Nem vagy ép.

2014. máj. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
41%
Szép szülő.Amikor elköltöztök a SIM kártyát is kidobnám a helyetekben a telefonomból és vennék egy másikat.
2014. máj. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 A kérdező kommentje:
Nem csak az ennivaló van, anyám évek óta a főzésen kívül semmit nem csinál meg rám, épp ellenkezőleg, még a testvéremék meg őutánuk is én végzek egy csomó házimunkát. Szóval max. anyagilag könnyebb itt.
2014. máj. 18. 11:54
 25/51 A kérdező kommentje:
Kértem, hogy ha ne bír megtűrni itt, akkor segítsen elmenni, de kigúnyolt, hogy elég idős vagyok, kezdjek magammal, amit akarok. Miattuk végeztem el ezt a semmirevaló egyetemet, most meg hátatfordít.
2014. máj. 18. 11:56
 26/51 anonim ***** válasza:
41%
Már ne haragudj, de finanszírozták, hogy egyetemre járhass, kocsit kaptál, sírdogálsz, hogy a végzettségednek megfelelő munkát nem kapsz, ezért még támogassanak abban, hogy szerencsét próbáljál máshol. Hát lehet én is megmosnám a fejed. Ha nem érted mi a probléma, akkor sajnállak.
2014. máj. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
0%

"az állam október végéig tart tanuló státuszban és fizeti utánad a TB-t és biztosítja a kedvezményeket, akkor a szüleiteknek is addig kell eltartania Titeket a törvény szerint."


68 %, ezt a kisujjadból szoptad? Nincs ilyen törvény! Nem is volt!

Egy kb. 23 éves felnőttről beszélünk, akit a szülei az egyetem alatt végig etettek-ruháztak.


Egy felnőttről aki csak MOST jön rá, hogy nem ér semmit, amit tanult és még neki áll feljebb, hogy ennyi idősen a szülei "kiraknák a szűrét".


Mást 18 évesen billentenek fenékbe, vagy pedig már az egyetem alatt is csak "névleg" tartják el a szülei, mert végig diákmunkázza azt az 5 évet!


Kérdező! Nagy el vagy te kényeztetve! Hálásnak kellene lenned, hogy a szüleid végig támogattak. Még kocsit is tettek a kis hátsód alá!


Most ne nyígj, hanem vedd elő a maradék eszedet!

Miért is kéne feladnia a párodnak a munkáját?! TE nem találsz állást, nem ő!


Pályázz, keress munkát, s ha majd máshol találsz, akkor szépen ő is utánad mehet, ha majd ő is talál ott.


Kocsit is mi a frásznak vennél? Fogd fel kiskirálylány, hogy mostantól a magad lábán kell megállnod, így az ilyen luxust szépen el kell felejtened, míg nincs rá pénzed!

Tömegközlekedésről hallottál már? Buszoztál már valaha?

2014. máj. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:

azt elárulod amúgy, hogy milyen szakon vagy? csak kíváncsi vagyok, lehet nem olyan rossz ám a helyzet, ahogy te azt gondolod.


amúgy szerintem ha a párodnak van munkája ő semmiképp ne mondjon fel, hanem próbálj te is ott keresni valamit.

2014. máj. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
0%

Ki az a hülye az adócsalókon kívül aki a gyerek nevére vesz bármit is, hogy utána a gyámügy belepofázzon?


Tudom, hogy divat siránkozni de azért magadba nézhetnél.

2014. máj. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
0%
Csak azt sorolod kitol,mit nem kaptal....Szanalmas
2014. máj. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!