Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiatalok családi támogatás...

Fiatalok családi támogatás nélkül: ti nem borultok ki néha azon, milyen nehéz elindulni az életben támogatás nélkül?

Figyelt kérdés
Mindig is jó gyerek voltam, alig lehetett panasz rám. Jól tanultam, szorgalmas voltam, bevallom, az egyetem alatt kicsit bele is fáradtam már a hajtásba, ugyanis rájöttem, hogy az én pedáns életem sem ér többet semmivel sem más szemében a drogozó, züllő, tanulatlan társaiménál, sőt a családom le is néz ezért, mert én ilyen vagyok. Hamarosan záróvizsgázom, de a szüleim pár hete közölték velem, hogy mennem kell innen. A vizsgáig még kihúzom valahogy, de utána költözni akarok a párommal. Messze kell innen mennünk a munka miatt, a páromnak lehet a munkáját is fel kell adnia. A diplomámmal az elhelyezkedést elfelejthetem, nem sokat ér. Az is lehet, hogy külföldre megyünk, ráadásul egy olyan országba, amit nem szeretek, így még nehezebb. Hogy éljük túl a következő hónapokat, éveket a családjaink támogatása nélkül, úgy, hogy a költözésre az összes félretett pénzünk elmehet?
2014. máj. 18. 10:15
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
nem értem, mit vársz hogy együtt szidjuk a családodat? eddig segitettek, ha menned kell valami oka csak van, nem hiszem hogy a semmiért raknak ki.
2014. máj. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
Azért belegondolhatnàl: etettek ruhàztak eltartottak elég sokáig ha epp a az egyetemet fejezed be.és mivel most panaszkodsz eddig jo dolgod volt. párod szülei "csak" annyit tudnak segiteni.. mi az hogy csak arra elég? mit vártál őszintén?
2014. máj. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, szerintem nagyon el vagy tévedve. A párod szülei segítenének teljesen berendezni a lakást, de te még ezt is kevésnek tartod? Nem tudom, te hol élsz, de másnak ennyit sem segítenek...
2014. máj. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
Én csak szeretném, ha értelmeznéd a nyitódat, mert nem vili, mi a helyzeted. A 3. vagyok.
2014. máj. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 A kérdező kommentje:
Kedves harmadik, azért kell messzebb mennünk, mert valószínűleg én nem fogok itt munkát találni. Így a páromnak is át kellene mennie máshova, egy olyan városba, ahol mindketten el tudunk helyezkedni hosszabb távon is. A félretett pénzt pedig nagyon sajnálom, hisz ki kell dobnunk kaucióra és egy vadidegen lakására. Nem ezért spóroltunk ennyi ideig, hanem egy saját lakásra akartunk gyűjteni.
2014. máj. 18. 11:28
 16/51 anonim ***** válasza:
34%

"Kedves harmadik, azért kell messzebb mennünk, mert valószínűleg én nem fogok itt munkát találni. Így a páromnak is át kellene mennie máshova, egy olyan városba, ahol mindketten el tudunk helyezkedni hosszabb távon is."


Én azt a mondatot nem értem, hogy egy munkavállalás miatt kell elveszteni a munkát.



A szüleitek milyen anyagi helyzetben vannak?


Arra sem válaszoltál, milyen jogon tesznek ki a lakasból, nem tehetnek ki, legalábbis októberig biztos nem, mert addig kötelesek eltartani.

A birtokviszony miatt a későbbiekben is kétlem. Egy lakcímről, ahova be vagy jelentve, ahol jogosan és életvitelszerűen élsz, nem tehet ki senki, kérdezd meg az önkormányzatnál az okmányirodában!


"A félretett pénzt pedig nagyon sajnálom, hisz ki kell dobnunk kaucióra és egy vadidegen lakására. Nem ezért spóroltunk ennyi ideig, hanem egy saját lakásra akartunk gyűjteni."


Honnan van ez a pénz?

És a szüleid hogyhogy nem sajnálják, hogy ki kell dobni kvázi?

2014. máj. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
Ja, és arra sem írtál semmi választ, hogy kinek a nevén van a családi vagyon. Nálunk - ahol én vagyok a gyerek - mindent az én nevemre vettek egész életükben.
2014. máj. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
22%
Engem kicsit felhaborit.....Kicsit el vagy kenyeztetve...
2014. máj. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 A kérdező kommentje:
Nem fizikai kényszerrel tesznek ki, hanem közölték, hogy menjek innen. Ellehetetlenítik az életem, nem tudok a vizsgámra koncentrálni, teljesen kivagyok tőlük idegileg, ami lassan az egészségemre megy. Anyám hetek óta sem hozzám, sem a páromhoz nem szól, mert ki mertem állni magamért, amikor nekiállt bántani engem. Rám nem főz hetek óta, de a testvérem párját és a kutyáját eltartja itt, neki süti a kilós csirkéket stb. De a saját lányának még a léte is zavarja. Ezért muszáj mennem innen, minél messzebbre, mert már teljesen kikészültem, lassan belebetegszem. Pénzt meg így nem kérhetek semmire, pedig néhány hónapja nem dolgozom a szakdoga meg a záróvizsga miatt (bár ezt már bánom).
2014. máj. 18. 11:47
 20/51 A kérdező kommentje:
Nekem még a kocsi, amit az én munkábajárásomhoz vettek, sincs az én nevemen. Semmim nincs, minden az övék. Nagyszüleim rég meghaltak, utánuk sem maradt rám egy fillér sem. Van egy bankszámlám párszázezer forinttal, az egyetemi évek alatt őriztem meg, ennyi. De hogy el tudjak járni dolgozni, valószínűleg ez el fog menni kocsira.
2014. máj. 18. 11:51
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!