Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek segítenünk kellett...

Szerintetek segítenünk kellett volna? Joggal sértődtek meg?

Figyelt kérdés

Barátnőmék költöztek, már előtte megkérték a férjemet, hogy segítsen. Nem volt sok holmijuk, de azért pár bútor nehezebb... Mondtam barátnőmnek, hogy majd szóljon, hogy mikor kell menni. Ezután felhívott, hogy akkor szombat reggel 9. Kérdeztem tőle, hogy nem lehetne-e picivel később, mert a férjem minden hétvégén reggel edzeni megy, ez neki fontos. Oké, akkor megegyeztünk, hogy fél 11-kor ott lesz. Erre előtte való nap, pénteken, felhív, igazából beszélgettünk... Festőket is hívtak kifesteni a lakást, erre egyszer csak mondja, hogy nem kell jönnie a férjemnek, mert akiket a barátja hívott, azok segítenek. De mindezt elég bántón mondta, olyan megsértődve, de mégis nagyképűen. Még valamit arról is hozzátett, hogy a barátja azt mondta, hogy "nehogy a férjem kihagyjon egy edzést". (neki szemmel láthatóan nem fontos a testmozgás).


Így mivel lemondták az egészet, szombatra átjöttek ismerősök, a kislányuknak volt szülinapja. Én délelőtt már nekiálltam főzni, sütni, férjem edzeni ment. Aztán még dél előtt felhívott a barátnőm, hogy nem tudnánk-e mégis segíteni. Nagyon meglepett, mert hiszen lemondták, de aztán valamit haboogott, hogy a festők mégsem segítenek...


Én úgy érzem, mi helyesen cselekedtünk, de tudom, hogy kicsit megsértődtek. A barátja igazából nem érdekel, csak a barátnőm...


2014. jún. 3. 12:14
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
56%
Nem , hiszen lemondtak. Ennyi
2014. jún. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
51%

szerintem jol tettetek hogy nem mentetek at...

egyik nap menjetek masik nap nem es harmadnap de gyere mar megis?...Jo segitettem volna de nem az utolso pillanatban kell szolni! az edzes meg fontos de lehetett volna delutan is edzeni nem? :)

2014. jún. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
64%

Mondjuk ha esetleg egyszer a férjed kihagyja az edzést vagy később megy, talán nem lett volna tragédia. Egy költözés iszonyat sok munka, és szinte délben kezdeni sok időveszteség.

Ha jó barátok vagytok, ennyit megtehettetek volna értük.

Nem a testmozgással van a baj, hogy kinek fontos, vagy kinek nem, hanem arról, hogy ha egy barátomnak szüksége van rám, nem helyezem előbbre a súlyzózást.

Érthetően sértődött meg a barátnőd.

2014. jún. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
42%
Nincs itt szerintem semmi gond, nyugi.
2014. jún. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem korrektek voltatok..

Nem viselkedtetek sértőn.

Abban sem vagyok viszont biztos, hogy a barátnőd bántani akart olna a hangnemével.

Ne vitázzatok ilyenen!

2014. jún. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:
80%
A barátaim kedvéért kihagynám az edzést. Viszont azt nem tudom, hogy a férjednek Ők mennyire barátai.
2014. jún. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem nem joggal sértődtek meg. Tudják már kitalálni, hogy akkor kell-e a segítség, vagy sem. Még egy barátnő sem várhatja el, hogy egész nap fél fenékkel ülj a kanapé szélén, hogy mikor kell ugrani segíteni. Én szép lassan leépítettem az ilyen embereket, még akkor is, ha a párjuk tette ilyenné őket. Hidd el, még ő fogja úgy emlegetni, hogy a "költözés, amiben nem segítettetek, pedig kétszer is megkértek."
2014. jún. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 A kérdező kommentje:
Az én barátnőmről van szó. Két szekrény nem nagy dolog, de ha egyszer megkér valakire, akkor legyen már oké, ha én szólok, hogy a férjem mikor ér rá. Nem, hogy ő mondja meg, hogycsakis ekkor és ekkor. És nem tud délután edzeni, mert akkor már fullon van a terem, direkt megy reggel.
2014. jún. 3. 12:20
 9/60 anonim ***** válasza:
58%
Lehet, hogy most le leszek hurrogva, de szerinte, ha egy napot kihagy a férjed, nem fog belehalni, illetve később is lehet menni edzeni. A barátnőd pedig azért sértődött meg, mert úgy érzi, még ebben sem számíthat rátok.
2014. jún. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 A kérdező kommentje:
Jóban vagyunk azóta, de nem beszéltünk róla. És a baj, hogy szerintem is még haragszik miatta. Azért rosszul esik, hogy olyan emberek ítélkeznek az én férjemen, akik állítólag lezsírozták a pakolást. akkor fizessen x forinttal többet a festőnek, de ne csináljon ...-t a szájából...
2014. jún. 3. 12:23
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!