Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek segítenünk kellett...

Szerintetek segítenünk kellett volna? Joggal sértődtek meg?

Figyelt kérdés

Barátnőmék költöztek, már előtte megkérték a férjemet, hogy segítsen. Nem volt sok holmijuk, de azért pár bútor nehezebb... Mondtam barátnőmnek, hogy majd szóljon, hogy mikor kell menni. Ezután felhívott, hogy akkor szombat reggel 9. Kérdeztem tőle, hogy nem lehetne-e picivel később, mert a férjem minden hétvégén reggel edzeni megy, ez neki fontos. Oké, akkor megegyeztünk, hogy fél 11-kor ott lesz. Erre előtte való nap, pénteken, felhív, igazából beszélgettünk... Festőket is hívtak kifesteni a lakást, erre egyszer csak mondja, hogy nem kell jönnie a férjemnek, mert akiket a barátja hívott, azok segítenek. De mindezt elég bántón mondta, olyan megsértődve, de mégis nagyképűen. Még valamit arról is hozzátett, hogy a barátja azt mondta, hogy "nehogy a férjem kihagyjon egy edzést". (neki szemmel láthatóan nem fontos a testmozgás).


Így mivel lemondták az egészet, szombatra átjöttek ismerősök, a kislányuknak volt szülinapja. Én délelőtt már nekiálltam főzni, sütni, férjem edzeni ment. Aztán még dél előtt felhívott a barátnőm, hogy nem tudnánk-e mégis segíteni. Nagyon meglepett, mert hiszen lemondták, de aztán valamit haboogott, hogy a festők mégsem segítenek...


Én úgy érzem, mi helyesen cselekedtünk, de tudom, hogy kicsit megsértődtek. A barátja igazából nem érdekel, csak a barátnőm...


2014. jún. 3. 12:14
1 2 3 4 5 6
 21/60 anonim ***** válasza:
48%
nem kéne olyan barát, mint te
2014. jún. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/60 anonim ***** válasza:
100%

Abban igazad volt, hogy ha már lemondták, akkor ti joggal szerveztetek más programot.

Viszont egy költözést nem 11-kor kezdtünk, hanem minék korábban reggel. Ha segíteni akartatok volna, akkor a férjed elmehetett volna segíteni reggel és utána pedig edzeni. Nálunk legalábbis egész nap nyitva vannak a konditermek hétvégén is. Vagy nem tudom, hova jár, mi volt az akadálya, hogy később nem mehetett.

Nekem is rosszul esett volna. Költözés nem minden héten.

2014. jún. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/60 anonim ***** válasza:
83%
Senki sem utálkozott, a véleményünket mondtuk el.
2014. jún. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/60 anonim ***** válasza:
53%

megkértek

mondtam h később tud menni

beleegyeztek

majd felszívták és mást kértek meg

majd szólnak előtte kevéssel, hogy mégis csak ugorjatok, ha füttyentenek

erre ti mondjátok, hogy sajnos nem tudtok menni, mert más a program

erre megint besértődnek

2014. jún. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/60 anonim ***** válasza:
93%

" segítőhöz alkalmazkodtunk, ha azt mondta volna, hogy vasárnap reggel hatkor, vagy szerda éjfélkor tud segíteni, akkor akkor lett volna"


Hát zavartalan költözést kívánok neked az életed során minden alkalommal.

Szükséged lesz erre a kívánsággal, mert ezzel a hozzáállással csontig koptathatod az ujjaid a telefonon, mert költöztető embereket és autót nem fogsz találni mondván, hogy a barátodnak akkor felel meg.


Kérdező.

Nem utálkozunk, egyszerűen véleményt nyilvánítottunk. A véleményünk meg megvan az ilyen barátokról.

Amúgy az én barátom a férjemé is, és fordítva. Ha a férjem barátja kér tőlem valamit, ugyanolyan súllyal bír, mintha az én barátom kér valamit, valamint ez fordítva is igaz.


Vannak helyzetek amikor tud az ember alkalmazkodni ahhoz akitől szívességet kér, és van amikor nem.


pl. Megkértem férjem barátját, hogy vigyen el autóval, a saját autómhoz kb 200 km-re, mert onnan kellett a mi autónkat tovább vinni, mentem a férjemért.

Nyilván én alkalmazkodok, mert ugye akkor utazok amikor a férjem barátja nem dolgozik már.


Viszont a költözés egy szervezett dolog, ott annak kell alkalmazkodnia aki segít, hiszen egy folyamatról van szó, nem egy szekrény arrébb tolásáról lakáson belül.

2014. jún. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/60 anonim ***** válasza:
51%
Nekem se kéne kéne olyan barát mint te. Meg se kérdezted a férjed, vagy majd utána és ő se mondta azt hogy de,hát akkor kihagyom azt az edzést.... Rémes.
2014. jún. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/60 anonim ***** válasza:
46%

ja menjünk már neki a kérdező férjének

ha a kedves barátnőnek nem volt jó a f11, akkor mondta volna, hogy "köszönjünk hogy segítenétek, de az nekünk sajnos késő, keresünk mást, de köszönjük"

minek mondta, hogy jó, ha aztán mégsem és mást hív?

azért az meg hol megy, hogy szól, hogy mégis ugorjon át MOST?! nekik nem lehet programjuk?!


ha elején mondta volna, hogy nem jó a f11 akkor nem lenne dráma!

2014. jún. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/60 anonim ***** válasza:
29%

3 szor költöztem..2 éven belül

A költöztetők akkor jöttek, amikorra rendeltem őket.. Természetesen előbb lebeszéltem a segítőinkkel, hogy nekik hánytól lehet jó, van annyi barátom, hogy 2-3 embert össze tudok hozni azonos időpontra


Én vagyok a megrendelő, a költöztető akkor jön, amikor én akarom, ha nem, akkor jön más, kismillio szolgáltató van, nem csak drágán

2014. jún. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/60 anonim ***** válasza:
37%
Nézd a Te barátnőd, nem a férjedé, mégis a férjed tett volna nekik szívességet. Megmondta, mikor tud menni. Teljesen mindegy, hogy miért nem ért rá korábban, aki szívességet tesz, annak megköszönjük, és nem beszólogatunk, hogy miért nem fontosabb a mi programunk, mint a sajátja...Ha nem tetszik, hogy alkalmazkodni kell (nem is mondták, hogy nem jó a fél 11, csak később), az megfizet két hórukk embert, és kész, majd azok pattognak akkor és úgy, ahogyan ő akarja, vagy még azok sem, ha időbeosztással dolgoznak.
2014. jún. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/60 anonim ***** válasza:
62%

Az ilyen segítség nem segítség.

Gondolom, a barátnőd azért mondta, hogy jó a későbbi időpont is, mert úgy gondolta, hogy inkább jöjjön később a férjed, mint hogy egyáltalán ne jöjjön, de aztán rájöttek, hogy akkor már nem mennek vele semmire. De közben meg kiderült, hogy mások sem segítenek nekik.

A segítséget nem lehet ilyen feltételekhez kötni. Ilyenkor azt kell mondani, hogy nem segítünk, mert férjemnek annyira fontos az edzés.

És ez nem az edzés ellen szól, én is járok edzeni, én is tapasztalom, hogy nem mindig ugyanannyian vannak a teremben, de azért ettől még nem áll meg az élet. Mondjuk vasárnap is elmehetett volna edzeni. De azt sem hiszem, hogy déltől estig folyamatosan tele van. Kifogások!

Ez a nem akarásnak nyögés a vége tipikus esete.

A barátnőd joggal sértődött meg.

2014. jún. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!