Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek segítenünk kellett...

Szerintetek segítenünk kellett volna? Joggal sértődtek meg?

Figyelt kérdés

Barátnőmék költöztek, már előtte megkérték a férjemet, hogy segítsen. Nem volt sok holmijuk, de azért pár bútor nehezebb... Mondtam barátnőmnek, hogy majd szóljon, hogy mikor kell menni. Ezután felhívott, hogy akkor szombat reggel 9. Kérdeztem tőle, hogy nem lehetne-e picivel később, mert a férjem minden hétvégén reggel edzeni megy, ez neki fontos. Oké, akkor megegyeztünk, hogy fél 11-kor ott lesz. Erre előtte való nap, pénteken, felhív, igazából beszélgettünk... Festőket is hívtak kifesteni a lakást, erre egyszer csak mondja, hogy nem kell jönnie a férjemnek, mert akiket a barátja hívott, azok segítenek. De mindezt elég bántón mondta, olyan megsértődve, de mégis nagyképűen. Még valamit arról is hozzátett, hogy a barátja azt mondta, hogy "nehogy a férjem kihagyjon egy edzést". (neki szemmel láthatóan nem fontos a testmozgás).


Így mivel lemondták az egészet, szombatra átjöttek ismerősök, a kislányuknak volt szülinapja. Én délelőtt már nekiálltam főzni, sütni, férjem edzeni ment. Aztán még dél előtt felhívott a barátnőm, hogy nem tudnánk-e mégis segíteni. Nagyon meglepett, mert hiszen lemondták, de aztán valamit haboogott, hogy a festők mégsem segítenek...


Én úgy érzem, mi helyesen cselekedtünk, de tudom, hogy kicsit megsértődtek. A barátja igazából nem érdekel, csak a barátnőm...


2014. jún. 3. 12:14
1 2 3 4 5 6
 11/60 anonim ***** válasza:
41%

Egyrészt a Kérdező kérdezte meg, hogy gond-e ha későmm, nem is a férje..

Beleegyeztek..

Gondolom, ha azt mondják, hogy esdigre ki kelll pakolni, akkor nem megy, vagy később megy edzeni.

Egyrészt a barátnőék kérnek szivességet, akkor még ne nekik álljon feljebb, ha nem tud az ember ugrani( tök mindegy mi miatt) nem visszautasította, hanem egy kisit csűsztatta mert úgy kevésbé kavarta volna meg a saját időbeosztásukat.


Szerintem ez a minimum, amit elfogad az ember, ha valakitől szivességet kér.


A plusz program pedig a lemondás után esett be, ezen már nincs mit sértődni

2014. jún. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/60 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem jogosan sértődtek meg.

Kibírt volna a férjed egy napot edzés nélkül, vagy ha később kezdi. Ti ajánlottátok fel (vagy legalábbis ígértétek) a segítséget.

Az ilyen segítségnek önzetlennek és feltétlennek kell lennie. Nem, amikor nektek épp megfelelő.

(Kivétel ez alól persze a tényleg érthető akadály: betegség, lemondhatatlan elfoglaltság... - de ez NEM ilyen helyzet volt!!)

A legnagyobb gond pedig az, hogy ezt te jelentetted ki (mármint, hogy a 9 nem jó), a férjedet meg sem kérdezted. Most mégis az ő fejére száll a dolog, mert ő "nem segített".

2014. jún. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/60 anonim ***** válasza:
70%

"akkor legyen már oké, ha én szólok, hogy a férjem mikor ér rá. Nem, hogy ő mondja meg, hogycsakis ekkor és ekkor."


Hát persze, mert szerinted úgy megy, hogy a költöztetők a férjed rutinja szerint ugráltathatók. Az autó is bármikor odarendelhető, és a festők is tudnak szíre-szóra ugrani, mert a férjed egy edzést nem tud áttenni délutánra ha annyira fontos.


Szerintem nincs igazad. Ha a barátomnak szüksége van segítségre, főleg ilyen formában, akkor az fontos számomra, és nem szabok feltételeket.

Nem akkor segítek ha átszervezi a költözését, hanem akkor segítek amikor költözik.


Szó érheti a ház elejét, de én is zokon vettem volna ezt a barátomtól. Már bocs. Én is bántóan beszéltem volna.


Az egy más dolog, hogy ha így cserbenhagy a barátom, akkor leírom a kettőnk közti kapcsolatot, és ha egyedül kell levinnem a bútort akkor egyedül viszem. Tuti nem szóltam volna ismét. Ők itt hibáztak.

2014. jún. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/60 anonim ***** válasza:
71%

Először ezt írod:

"Mondtam barátnőmnek, hogy majd szóljon, hogy mikor kell menni."



Aztán ezt:

"ha egyszer megkér valakire, akkor legyen már oké, ha én szólok, hogy a férjem mikor ér rá. Nem, hogy ő mondja meg, hogycsakis ekkor és ekkor"



Egyik mondatoddal ütöd a másikat.

2014. jún. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/60 anonim ***** válasza:
83%
A férjem többször ment már segíteni költöztetni a barátainak. Ott sem hozzá alkalmazkodtak, hanem megmondták, hogy reggel 8-ra van a találkozó, akkorra lett oda rendelve a költöztető autó. Neki pedig eszébe sem jutott edzeni menni előtte, mert a barátjának segítségre volt szüksége épp akkor, az edzést be lehet pótolni később is. Ugyanez érvényes az én barátaimra is, ha nekik kell segítség. Nálunk erről /is/ szól a barátság, nem csak arról, hogy milyen jó együtt szórakozni menni.
2014. jún. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/60 anonim ***** válasza:
34%

Kiakadnék ha ilyen barátnőm lenne, aki minden hülyeségen megsértődne, mármint utalok itt a lepontozőkra..

Még jó,hogy nekem igazi barátnőim, barátai vannak, plusz ha én kérek szivességet akkor én igazodom hozzájuk...

2014. jún. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/60 anonim ***** válasza:
28%

Persze megint más ha költöztetőkhöz kell igazodni

De ezt akkor amikor megkédezte hgy " lehetne -e később" jelezhette volna, de nem tette


11

2014. jún. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/60 anonim ***** válasza:
40%
Nem értek egyet, hogy a segítségnek önzetlennek és feltétlennek kell lennie. Mi is kértünk már segítséget, de teljes mértékben a segítőhöz alkalmazkodtunk, ha azt mondta volna, hogy vasárnap reggel hatkor, vagy szerda éjfélkor tud segíteni, akkor akkor lett volna.
2014. jún. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/60 A kérdező kommentje:

A barátnőm az én barátnőm, nem a férjemé. Nekem sem puszi pajtásom az ő barátja.


Szó volt már róla barátnőmmel, hogy majd költöznek, akkor kérdezte, hogy majs segítünk-e. És végül utána kérdezte, hogy jó-e a szombat. Mivel nem a férjemmel beszélt (mert nem is szokott vele) ezért én válaszoltam.


Nem kell egyből utálkozni, a véleményekre voltam kíváncsi, ennyi.

2014. jún. 3. 12:32
 20/60 anonim ***** válasza:
81%

18 azért túlzásokba nem kell esni

Emberi időről volt szó

2014. jún. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!