Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek segítenünk kellett...

Szerintetek segítenünk kellett volna? Joggal sértődtek meg?

Figyelt kérdés

Barátnőmék költöztek, már előtte megkérték a férjemet, hogy segítsen. Nem volt sok holmijuk, de azért pár bútor nehezebb... Mondtam barátnőmnek, hogy majd szóljon, hogy mikor kell menni. Ezután felhívott, hogy akkor szombat reggel 9. Kérdeztem tőle, hogy nem lehetne-e picivel később, mert a férjem minden hétvégén reggel edzeni megy, ez neki fontos. Oké, akkor megegyeztünk, hogy fél 11-kor ott lesz. Erre előtte való nap, pénteken, felhív, igazából beszélgettünk... Festőket is hívtak kifesteni a lakást, erre egyszer csak mondja, hogy nem kell jönnie a férjemnek, mert akiket a barátja hívott, azok segítenek. De mindezt elég bántón mondta, olyan megsértődve, de mégis nagyképűen. Még valamit arról is hozzátett, hogy a barátja azt mondta, hogy "nehogy a férjem kihagyjon egy edzést". (neki szemmel láthatóan nem fontos a testmozgás).


Így mivel lemondták az egészet, szombatra átjöttek ismerősök, a kislányuknak volt szülinapja. Én délelőtt már nekiálltam főzni, sütni, férjem edzeni ment. Aztán még dél előtt felhívott a barátnőm, hogy nem tudnánk-e mégis segíteni. Nagyon meglepett, mert hiszen lemondták, de aztán valamit haboogott, hogy a festők mégsem segítenek...


Én úgy érzem, mi helyesen cselekedtünk, de tudom, hogy kicsit megsértődtek. A barátja igazából nem érdekel, csak a barátnőm...


2014. jún. 3. 12:14
1 2 3 4 5 6
 41/60 A kérdező kommentje:
Bocsi elírtam, szóval mondtam a barátnőmnek, hogy jönnek ismerősök szülinapozni.
2014. jún. 3. 13:56
 42/60 A kérdező kommentje:

Jézusom..inkább nem írok már semmit, úgysem értitek.


először megbeszéltük, hogy fél 11-kor megy segíteni a férjem.


Utána lemondta, a barátnőm, pénteken, hogy nem kell a segítség, mellette mindenféle bunkó megjegyzéssel.


Ezek után a férjemnek meg már nem volt kedves segíteni.


És utána híviott, szombaton (a barátnőm), hogy ja, mégis kellene menni...

2014. jún. 3. 13:59
 43/60 anonim ***** válasza:
18%
Eddig nem volt szó bunkó megjegyzésekről, csak a hangnemről...
2014. jún. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/60 anonim ***** válasza:
20%

"Jézusom..inkább nem írok már semmit, úgysem értitek. "


Hát lehet, hogy jobb lenne, mert bárhogy csűröd csavarod, jogosan akadt ki a cserbenhagyott barátnő. Nem tudod megváltoztatni a véleményünket a magyarázkodással.

2014. jún. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/60 A kérdező kommentje:

Komolyan azért veszed a fáradtságot, hogy kiforgasd minden egyes szavamat?


Nem emlékszem szó szerint a történtekre, mivel nem most történt az egész, hanem hónapokkal ezelőtt. Csak arra emlékszem, hogy milyen érzést váltott ki belőlem. Meglepődtem és nagyon rosszul esett. Nagyképűen mondta, hogy "ja, nem kell a segítsége a férjednek, mert a barátom szerint ez meg ez..." És hogy a palija szerzett segítséget. Ezek után nekem túl volt tárgyalva a szitu. A szombati programunk utána jött hozzá. És ezt neki is mondtam, mikor szombaton felhívott.


Azt pedig nem kell beleképzelni, hogy költöztetőket hívtak, meg jaj de hosszú, két hetes költözés. Béreltek egy autót egész napra. Meg ott volt két festő srác. Akiknek gondolom pluszban kellett volna fizetni, hogy cipekedjenek, ami előtte nem volt lebeszélve. A barátnőm palija meg olyanokkal bunkóskodik, akiket nem is ismer, de utána elvárná, hogy ugorjunk. Hát bocs.

2014. jún. 3. 14:10
 46/60 anonim ***** válasza:
61%
Nem értem, miért a kérdező a hibás.... A barátnő minek egyezett bele a fél 11-be, ha az mégsem volt jó nekik? Vagy később miért nem hívta fel a kérdezőt, hogy "te figyelj, nem tudna mégis előbb jönni a férjed, mert a szállítók is előbb jönnek?" Szerintem nem lett volna belőle probléma.
2014. jún. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/60 anonim ***** válasza:
81%

43:

végül is már a zöld rubrikában írta:


"De mindezt elég bántón mondta, olyan megsértődve, de mégis nagyképűen. Még valamit arról is hozzátett, hogy a barátja azt mondta, hogy "nehogy a férjem kihagyjon egy edzést"."

2014. jún. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/60 A kérdező kommentje:
Én nem csűrök-csavarok semmit. Amit elfelejtesz, hogy én voltam ott, velem történt az egész, a részleteket csak én ismerem. Te meg belemagyarázol mindent, hogy nem akartam segíteni, meg hasonlók. Ismeretlenül ítélkezel rajtam.
2014. jún. 3. 14:13
 49/60 anonim ***** válasza:
42%

Most meg azon akadsz ki, hogy véleményt kérsz és véleményt adunk. Miért nem azt írtad akkor, hogy csak olyanok válaszoljanak, akik veled értenek egyet, mert különben olvasni sem akarsz mást??


Tuti, hogy a barátnő sértődött meg, és nem te fújtad fel azt is...?

2014. jún. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/60 anonim ***** válasza:
29%

Hisztis liba. Nem tudom, hogy most melyik válaszolóval veszekedsz, de ugye tisztában vagy azzal, hogy nem mindegyik % származik azonos embertől.

Ahogy már előttem is írták, véleményt kértél, véleményt kaptál, sajnálom, hogy ezt nem tudod elfogadni...

2014. jún. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!