Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek segítenünk kellett...

Szerintetek segítenünk kellett volna? Joggal sértődtek meg?

Figyelt kérdés

Barátnőmék költöztek, már előtte megkérték a férjemet, hogy segítsen. Nem volt sok holmijuk, de azért pár bútor nehezebb... Mondtam barátnőmnek, hogy majd szóljon, hogy mikor kell menni. Ezután felhívott, hogy akkor szombat reggel 9. Kérdeztem tőle, hogy nem lehetne-e picivel később, mert a férjem minden hétvégén reggel edzeni megy, ez neki fontos. Oké, akkor megegyeztünk, hogy fél 11-kor ott lesz. Erre előtte való nap, pénteken, felhív, igazából beszélgettünk... Festőket is hívtak kifesteni a lakást, erre egyszer csak mondja, hogy nem kell jönnie a férjemnek, mert akiket a barátja hívott, azok segítenek. De mindezt elég bántón mondta, olyan megsértődve, de mégis nagyképűen. Még valamit arról is hozzátett, hogy a barátja azt mondta, hogy "nehogy a férjem kihagyjon egy edzést". (neki szemmel láthatóan nem fontos a testmozgás).


Így mivel lemondták az egészet, szombatra átjöttek ismerősök, a kislányuknak volt szülinapja. Én délelőtt már nekiálltam főzni, sütni, férjem edzeni ment. Aztán még dél előtt felhívott a barátnőm, hogy nem tudnánk-e mégis segíteni. Nagyon meglepett, mert hiszen lemondták, de aztán valamit haboogott, hogy a festők mégsem segítenek...


Én úgy érzem, mi helyesen cselekedtünk, de tudom, hogy kicsit megsértődtek. A barátja igazából nem érdekel, csak a barátnőm...


2014. jún. 3. 12:14
1 2 3 4 5 6
 51/60 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem képzeld bele magad a barátnőd helyébe. Ugyanígy viselkedtél volna. :)
2014. jún. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 anonim ***** válasza:
32%

Egyébként igen, joggal sértődtek meg.

Ők költöztek, nekik van szükségük segítségre. ilyenkor feltételek nélkül illik segíteni, egy költözésnél még egy óra is számít, valószínűleg és is azt mondtam volna a barátnőd helyében hogy te józsi szerezzél valakit segíteni, ő meg b.a meg az edzést...:)És lefogadom, hogy a legtöbb ember így reagált volna.

2014. jún. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 anonim ***** válasza:
23%

Kérdező, süt a hozzászólásaidból a barátnő lenézése:


" Még valamit arról is hozzátett, hogy a barátja azt mondta, hogy "nehogy a férjem kihagyjon egy edzést". (neki szemmel láthatóan nem fontos a testmozgás)"


Tudod, a barátom kedvéért kihagyok egy testedzést, ha szükséges. Te lenézed a barátnőd, aki valószínűleg duci, a férjed pedig valószínűleg a tipikus izomagy, akinek a testedzés a legfontosabb.


Mindegy, tanuljatok a hibákból mindannyian. A barátnőd most már tudja, hogy nem lehet rátok számítani, te pedig csak a férjed pontos edzéstervének ismeretében ígérj bármit is :D Nehogy kimaradjon egy edzés véletlenül!

2014. jún. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 A kérdező kommentje:

Utolsó, nagyon primitív vagy. Nem nézek le senkit, te viszont igen! Izomagy? Te honnan jöttél, előítéletességországból?


Tök jó, hogy ha valakinek van egy hobbija, ami mondjuk nem a zabálás, facebook, drogok, buli, cigizés, hanem egészséges életmód, testmozgás, netalán súlyemelés, edzés, akkor egyből izomagy. Viszont ha valaki túlsúlyos, lusta, akkor az áldozat. gratulálok. Ja és már elmondtam ezerszer, hogy a férjem nem a barátnőm barátja. De ne érdekeljen...

2014. jún. 3. 17:11
 55/60 anonim ***** válasza:
21%

" (neki szemmel láthatóan nem fontos a testmozgás). "


Áááá, egy cseppet sem nézed le... :)


Ahol már túlzásba viszik az edzést, az nem egészséges, kedves kérdező! Ahol ahhoz kell igazítani a napirendet, az már nem egészséges. Az egy dolog, hogy az ember időnként elmegy sportolni, én is szoktam biciklizni, úszni, de nem kell túlzásba sem vinni.


Ahol az edzéstervhez kell igazítani mindent, az már nem az egészséges határ, kedves kérdező!


Egyébként a többi hozzászólásodban is volt enyhe lenézés, nem csak abban az egyben.

2014. jún. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 anonim ***** válasza:
11%

"Ja és már elmondtam ezerszer, hogy a férjem nem a barátnőm barátja. De ne érdekeljen.."


Ezt senki sem írta :D

2014. jún. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 anonim ***** válasza:
59%
Akkor is a férjem otthon is tud edzeni:P nem kell neki ehhez külön terem csak egy egyszerű edzésterv.A barátnőd is hibás mert hülyén reagálta le az egészet és te is mert a férjed edzését úgy emlegeted mint az etalont...
2014. jún. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 anonim ***** válasza:
21%
Bunkók voltatok és kész. Ha költözésrül van szó,segíteni kell. Ha barátnőd. Csak nehogy aztán egyszer nektek kelljen segítség......
2014. jún. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 anonim ***** válasza:
78%
Basszus én nem értem, miért a kérdező a hibás, nem az ő segítségéről volt szó, hanem a férjét akarták, akivel nem is állnak olyan szoros kapcsolatban. Nyilván, ha a férj barátja kért volna segítséget, azért esetleg megfontolja, hogy kihagy egy edzést, de nem egy neki semleges emberért...Hol élnek itt egyesek, hogy a segítőtől várnák el, hogy rendelkezésre álljon bármikor, annak nem lehet ám semmi dolga, programja, ha segítség kell, akkor feltétel nélkül ugrani kell??!! Úgy látszik, itt mindenki időmilliomos, és nem kell keményen logisztikáznia, hogy minden beleférjen az idejébe, amit szeretne. Ha meg feltétel nélküli segítség kell akkor, mikor kigondolta, akkor tessék megfizetni egy költöztető brigádot, és minden elrendeznek. Nehogy már az legyen a hibás, aki nem ugrik akkor, amikor kérnék, hanem figyelembe meri venni a saját programját...A barátnő pasijának talán nincsenek barátai, akiket megkérhetett volna? Azok hol voltak ilyenkor, hogy ekkora a pofája, hogy egy számára ismeretlennel elcipeltetné a saját/nője bútorait, de kellemetlen megjegyzéseket tesz?
2014. jún. 4. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 anonim ***** válasza:
95%
Lehet én élek furcsa helyen,de amikor 2 hónapja mi költöztünk,akkor mi igazodtunk ahhoz a 3 emberhez,akik ingyen és bérmentve jöttek segiteni.Ők délre tudtak jönni pakolni,mi addig ketten mindent összezsákoltunk,stb,és a költöztetőt is délre hivtam.Neki fizetek,jöjjön délre. 250km-re költöztünk. Ahova költöztünk,nulla ismerős,ott meg adtam fel egy hirdetést,hogy keresek két jó fizikumu embert,aki segit lepakolni,x ezerért. este 7-re benn volt az uj lakásban mindenünk.
2014. jún. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!