Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek segítenünk kellett...

Szerintetek segítenünk kellett volna? Joggal sértődtek meg?

Figyelt kérdés

Barátnőmék költöztek, már előtte megkérték a férjemet, hogy segítsen. Nem volt sok holmijuk, de azért pár bútor nehezebb... Mondtam barátnőmnek, hogy majd szóljon, hogy mikor kell menni. Ezután felhívott, hogy akkor szombat reggel 9. Kérdeztem tőle, hogy nem lehetne-e picivel később, mert a férjem minden hétvégén reggel edzeni megy, ez neki fontos. Oké, akkor megegyeztünk, hogy fél 11-kor ott lesz. Erre előtte való nap, pénteken, felhív, igazából beszélgettünk... Festőket is hívtak kifesteni a lakást, erre egyszer csak mondja, hogy nem kell jönnie a férjemnek, mert akiket a barátja hívott, azok segítenek. De mindezt elég bántón mondta, olyan megsértődve, de mégis nagyképűen. Még valamit arról is hozzátett, hogy a barátja azt mondta, hogy "nehogy a férjem kihagyjon egy edzést". (neki szemmel láthatóan nem fontos a testmozgás).


Így mivel lemondták az egészet, szombatra átjöttek ismerősök, a kislányuknak volt szülinapja. Én délelőtt már nekiálltam főzni, sütni, férjem edzeni ment. Aztán még dél előtt felhívott a barátnőm, hogy nem tudnánk-e mégis segíteni. Nagyon meglepett, mert hiszen lemondták, de aztán valamit haboogott, hogy a festők mégsem segítenek...


Én úgy érzem, mi helyesen cselekedtünk, de tudom, hogy kicsit megsértődtek. A barátja igazából nem érdekel, csak a barátnőm...


2014. jún. 3. 12:14
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:
51%

Kiemelném két mondatod:

"Mondtam barátnőmnek, hogy majd szóljon, hogy mikor kell menni."


"ha egyszer megkér valakire, akkor legyen már oké, ha én szólok, hogy a férjem mikor ér rá. Nem, hogy ő mondja meg, hogycsakis ekkor és ekkor"



Megtennéd, kérdező, hogy feloldod az ellentétet?

2014. jún. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 anonim ***** válasza:
61%

Az én férjem is jár edzeni, testépítő, erősember versenyekre, szóval nem ez az 'eledzegetős' kategória, de nekem is herótom van tőle, hogy az edzés mindig mindenbe közbeszól, nem lehet semmit szervezni miatta.

Abban egyetértek, hogy egy alkalmat igazán kihagyhatott volna.

Ugyanakkor ők lemondták, így a sértődés nem jogos.

2014. jún. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 anonim ***** válasza:
63%
Kifogásszagot érzek: edzés után közvetlenül kinek van ereje még szekrényeket cipelni?! Épp elég testedzés egy költözés! Délutánra az ember jóformán alig bírja odébbvonszolni magát! Igen, segítenetek illett volna.
2014. jún. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 anonim ***** válasza:
63%

31:

Feloldhatom én?

"Mondtam barátnőmnek, hogy majd szóljon, hogy mikor kell menni."

= MELYIK NAP

"ha egyszer megkér valakire, akkor legyen már oké, ha én szólok, hogy a férjem mikor ér rá. Nem, hogy ő mondja meg, hogycsakis ekkor és ekkor"

=Aznap mikor ér rá


Egyébként nagyon neki estetek.

Ha én felhívom X barátomat, hogy ekkor és ekkor ráér-e, akkor elfogadom, ha azt mondja, hogy aznap csak ekkortól, mert előtte programja van ÉS nem ítélkezem, hogy mégis milyen programja és az vajon fontosabb-e, mint az ÉN programom (=költözés).

Ha nem felel meg, akkor megköszönöm és nem kérem. Ha megfelel, akkor pedig igyekszem alkalmazkodni.


A barátnő ugyanúgy hibázott, amikor habzó szájjal felhívta a kérdezőt, hogy "kösz, akkor mégsem". És akkor is, amikor utána kétségbeesve mégiscsak hozzá fordult.


Persze a kérdezőt se hallottuk, hogy vajon milyen hangnemben ajánlotta fel a segítségét. Lehet, hogy nem volt benne köszönet, de akkor NEM fogadom el és kész.

2014. jún. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 anonim ***** válasza:
37%

"Feloldhatom én?

"Mondtam barátnőmnek, hogy majd szóljon, hogy mikor kell menni."

= MELYIK NAP

"ha egyszer megkér valakire, akkor legyen már oké, ha én szólok, hogy a férjem mikor ér rá. Nem, hogy ő mondja meg, hogycsakis ekkor és ekkor"

=Aznap mikor ér rá "



Ez szerintem nem feloldás, csak magyarázkodás. De az ellentét ugyanúgy megmarad.


A kérdező egyszerűen remélte, hogy ha késő délelőtti időpontot mond, akkor talán a barátnő mégsem kéri a segítséget.

2014. jún. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 anonim ***** válasza:
54%

Azt nem értem hogy utána napközben miért lenne teli az edzőterem? Reggel elment volna költöztetni, két szekrény, max egy óra alatt megvan, ha be is állítják valamelyik sarokba és még trécselnek.

11 után tuti hogy holtidőszak van az edzőteremben, mert mindenki elmegy ebédelni. Simán lehetett volna akkor is menni edzeni. Szerintem nem akartál volna igazán segíteni, és a férjed edzése volt az ürügy.

2014. jún. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 anonim ***** válasza:
34%
Én úgy gondolom nem jogos a barátnődék sértődöttsége. Nézzük csak. Segítséget kértek tőletek. Megegyeztetek egy időpontban ami mindkettőtöknek jó. Utána lemondták. Ti áthívtatok akkor ismerősöket, mert úgy számoltatok, már szabadok vagytok aznapra. Erre felhív a barátnőd, hogy mégiscsak kéne menni segíteni. Nem tudom mondtad-e neki, hogy azért nem tudtok menni, mert épp vendégek jönnek hozzátok? Innentől kezdve nem tudom mit gondolt a barátnőd, hogy visszamondjátok a vendégeket azért, hogy át tudjon menni a férjed pakolni? Ezt ő se gondolja komolyan ugye?
2014. jún. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 A kérdező kommentje:

Nem Magyraországról van szó. Egy külföldi nagyvárosban élünk, ahol igenis déltől tele van a terem.


Megmondtam a nővéremnek, hogy születésnapot ünneplünk.


Nem azért mondtam neki, hogy edzés miatt nem ér rá a férjem, mert nem akartunk segíteni. Ti mit nem értetek abban amit írok? Komolyan, nem fröcsögést kértem, hanem véleményt.


Azért örülök, hogy pár ember megértette.


A lényeg, hogy az én barátnőm, nincsen olyan közeli kapcsolatban a férjemmel mint mondjuk én vele. Férjemnek fontos az edzés, szombaton ÉS vasárnap is megy. Hétközben dolgozik.


A barátnőm vadiúj pasija volt szerintem a lúdas a dologban. Semmilyen testedzés nem ismerős neki, és ő ítélkezett a háttérből, mikor sem engem, sem férjemet nem ismer. Én ezt elmondtam a férjemnek és emiatt már akkor sem ment volna segíteni ha cigánygyerekek potyognak az égből.


Meg volt beszélve, hogy mikor megyünk segíteni, erre pénteken beszéltünk telefonon. De nem is úgy hívott, hogy te köszi de le kell mondjam mert van más emberünk, hanem majdnem a beszélgetés végén, már-már fennhangon, hogy "jaaaa, nem kell! Mert Feri (nem így hívják) talált mást." Én ekkor köpni nyelni nem tudtam, mondom ok, akkor mindegy. szívesen segítettünk volna. Ja és még hozzátette, hogy "Feri azt mondta, hogy ha a férjednek ennyire fontos az edzés akkor menjen csak edzeni". Hát igen fontos neki, de nem tudom, minek sértődnek meg ezen. A költözés előtt egy héttel lebeszéltük az időpontot, az utolsó pillanatban lemondták. Aztán este beszéltem az ismerősökkel, hogy akkor mikor ünnepeljük a kislány születésnapját és megbeszéltük, hogy átjönnek. Én délelőtt elkezdtem takarítani, főzni, hogy készen legyünk az ebéddel, mire jönnek.

2014. jún. 3. 13:51
 39/60 anonim ***** válasza:
32%
Azért a barátod is igazán lemondhatta volna azt az edzést. A barátnődéktől sem volt tök korrekt, hogy igen, aztán mégsem, majd jaj, mégis, de tőletek sem egészen.
2014. jún. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 anonim ***** válasza:
26%

"Én ezt elmondtam a férjemnek és emiatt már akkor sem ment volna segíteni ha cigánygyerekek potyognak az égből.


Meg volt beszélve, hogy mikor megyünk segíteni, erre pénteken beszéltünk telefonon."


Ez a két mondat oltárira üti egymást. A barátnőd férje nem komplett, ti csajok meg minden vagytok csak barátnők nem. Ennyi.

2014. jún. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!