Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon szégyenlem magam, de...

Nagyon szégyenlem magam, de szemét dolog lenne tőlem, ha szakítanék?

Figyelt kérdés

Párom nős volt, amikor megismerkedtünk. Csak kalandot akartunk mind a ketten, de több lett belőle, és hamarosan beadta a válást. Nekem egyértelmű volt, hogy a gyerekeik a nőnél maradnak, de megállapodtak, hogy heti 2x nála vannak, plusz minden 2. hétvége. Meg ahogy alakul. Nem örültem, de úgy voltam vele, hogy próbáljuk meg. De nem működik. Amikor itt vannak a gyerekei, én kifutnék a világból. Nem nekem való, nagyon fiatal vagyok még pótanyának.


Viszont mégis miattam vált el - mit tegyek?


2014. okt. 27. 15:10
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
84%

Szakítani nem lenne szemét, ő választotta a válást, nem te kényszerítetted rá. Valószínűleg vált volna nélküled is, így csak gyorsabb lett a folyamat.


20 évesen nem csoda, hogy nem akarsz pótmami lenni. Ennyi idősen az ember a saját családját tervezgeti, nem akar már egy kész kényszerhelyzetbe belekerülni, ez teljesen érthető is.

Viszont akkor szakíts, minél hamarabb. Mondd el, mi a gond, hogy neked húszévesen nem erre van szükséged egy kapcsolattól. Nem vagy felelős az ő válásáért, emiatt ne falazd bele magad egy olyan kapcsolatba, amiben boldogtalan vagy. Előbb vagy utóbb ő is az lenne, mert látná, hogy ha téged boldoggá akar tenni, akkor választania kell közted és a gyerekei között, így vagy folyamatos lelkifurdalás mellett kevesebb időt töltene velük, vagy ő tenné meg azt a lépést, amire most te készülsz.

2014. okt. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
62%

Az, hogy valaki tudja, hogy képtelen elviselni a másik ember gyerekét, de ennek ellenére szétrobbantja a faszi hátterét, majd amikor már minden le van zongorázva lép vissza, csak azért mert neki igy tetszik-az több mint hiba. Szimpla mezei aljasság.


Okos volt a gyerekek anyja. Neki jár a taps.


Neked pedig, ha majd egyszer lesz családod, és gyermekeid, és elhagy a pasi, és ott maradsz X gyerekkel egyedül, akkor emlékezz vissza erre az esetre. És jusson eszedbe, ez a két pici gyerek kálváriája a szemétséged és gerinctelenséged miatt.


Itt fogsz köpködni mindenre és mindenkire, főleg a majdani férjed szeretőjére.

Pedig csak magadra kéne köpnöd:)


Nők szégyene-kb.

2014. okt. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
63%
Ne haragudj utolso, de a pasi robbantotta szét a sajàt hàtterét, nem a kérdezö.
2014. okt. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
76%
A megcsalt vagy rossz házasságban élő nők puffognak, ne hallgass rájuk. Ahova egy harmadik befér, ott nem a szerető a hibás, nem ő fogadott hűséget. Én nem vagyok szerető, és nem csaltak meg tudtommal sosem, de ha megtörténne, nem áltatnám magam azzal, hogy a "gonosz nő" tehet a dologról, még akkor sem, ha amúgy gyűlölném érte. A hibás kizárólag a félrelépő fél. Nem én, mert ha baja van, beszélje meg velem, és nem a harmadik, aki épp az útjába akadt. A legkeményebb csábításnak is ellenáll az, aki akar. A férfi egye meg, amit főzött. Ha nem szereted, lépj tovább. Az exfeleség biztos örül majd az elégtételnek, de akkor sem megoldás sajnálatból együtt maradni valakivel, akivel nem működik. Őszintén a legkönnyebb beszerezni egy fiatal nőt és rásózni a gyerekekkel járó nyűgöt, csak akkor foglalkozni vele, amikor épp kedve van.. az apukák is gondolkodhatnának, mielőtt belefeledkeznek egy tiniálomba. A valóságban kötelezettségeik vannak, ami a válás után csak hatványozódik, és nem biztos, hogy bárki is szívesen átvállalja ezeket tőle.
2014. okt. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
46%
de a pasi robbantotta? KETTEN robbantottak.
2014. okt. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:
69%
a csalàd a pasié Volt, és nem a kérdezöé.Ha neki ennyit éRt, hogy csak ugy dobbantott, akkor nem lehetett vmi rozsàs a helyzet.erröl ennyit.
2014. okt. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
15%

Mielőtt szentté avatnád a redves kérdezőt, a családé volt a pasi, és nem a kérdezőé, elcsábítani azt tudta, elviselni a hozzá tartozó dolgokat nem.

De mi a kérdés? azonnal el kell hagyni, sajnálatból ne maradjon mellette.

2014. okt. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:
89%
A kérdező "szentsége" eltörpül a férfi felelőtlensége mellett. Egyébként ami azt illeti, a férfi nem tulajdon, hogy a családjáé legyen, viszont a közösen vállalt gyerekekért felelősséggel tartozik, akiket úgy látom pont nem akar lepasszolni. Továbblépni pedig a számára nem kielégítő házasságból szíve joga. Szeretőt tartani - na az volt gerinctelen. Szerencsére elvált, úgyhogy legalább a hazugságnak véget vetett. Majd talál olyan nőt, aki tud alkalmazkodni az ő gyerekek miatt kőbe vésett rendszeren alapuló életéhez. A kötelességét ellátja, és senkinek semmi köze hozzá, hogy kivel él. Ha először mellényúlt, majd legközelebb jobban meggondolja. Nem tudom, érett felnőttek miért nem tudják feldolgozni, hogy sokszor még a legnagyobb szerelemből kötött házasságok sem tartanak örökké.
2014. okt. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
31%

"miert en szakithatnal, ha nem jo ez igy, lepj ki belole. A pasi meg majd visszakullog az exfelesegehez, vagy felakasztja magat. De o a hibas... ket gyerekkel mar azert nem a farkunk utan megyunk..." -

Anélkül, hogy bárkit is máglyára húznánk vagy épp szentté avatnánk, a leggázabb hozzáállás díját azért kiadnám a #31-es hozzászólónak...

Nem, kedves #31-es, egy ilyen helyzetben egy pasi nem visszakullogni fog, és nem is felakasztani magát - ne is reménykedj - hanem rájön, hogy a nők egy részénél a gyerek-centrikusság nem több, mint szimpla képmutatás, és valójában akkor van több esélye párt találni, ha minél inkább hanyagolja a gyerekeit... ahogy ezt a hozzád tökéletesen hasonló erkölcsi magaslatokban szárnyaló Kérdező tulajdonképp le is írja. Ennyi. Lehet előadni az elszállt femi-dumát, de azért tudj róla, hogy az esetek nagyobb százalékában a gyerekekével vered épp... oszt majd lehet sírni, hogy "otthagyott a férjem két gyerekkel, aztán felénk se néz, csak a tartásdíjat küldi" - vagy azt se - mert ennek a hozzáállásnak EZ a következménye, nem a behúzott farokkal visszakullogás, és nem is a szög-kalapács-kötél...

2014. okt. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
65%
Ez így nem fog működni. Nem lesz egy örömünnep, de vállald fel és lépj ki belőle. Mindenkinek az lesz a legjobb hosszútávon.
2014. okt. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!