Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » El fog hagyni a párom, mert...

El fog hagyni a párom, mert nem akarok gyereket, számítsak rá?

Figyelt kérdés

Bár még fiatalok vagyunk, én 24, ő 26, én irtózom a gyerek vállalástól(nő vagyok). A párom viszont már évek óta mondogatja, hogy majd ha lesz babaci, meg sorolja a neveket meg utalgat... Nos, ha nem lenne önuralmam már az ölébe hánytam volna. Egyszerűen undorodom a gyerektől, nem lennék képes otthon csinálni a rezet vele, elviselni a bőgését a pisilést, meg ilyenek. Ráadásul öröklődési betegségem van, ami valószínüleg az unokámon jönne ki (nagyim, és korábbi felmenőim is küzdöttek hasonló betegséggel). Félek, hogy elfog hagyni, mert ő akar, engem meg az Isten mentsen meg tőle, hogy közbe jöjjön... Viszont szeretem, és nem akarom elveszíteni ezért. Sajnos ő nagy családban született, akkora a családfája mint a török szultáné(300ezer gyerek, bár a szülők fizetése kb minimálbér :D) és neki ez a normális... Mi sem keresünk túl sokat, és ez nem is fog változni. Rettegek, hogy elfog hagyni, viszont gyereket a világért sem vállalnék be (sem most, sem akárhány év mulva).

Esetleg tudok valamit tenni? Ezt megbeszélni vele már most, vagy hagyjam, hogy soródjak az árral?


2015. júl. 18. 18:40
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 anonim ***** válasza:
88%
Ha te érthetően elmondtad neki, hogy nem akarsz gyereket, de ő nem akarja elhinni, az az ő baja.
2015. júl. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/61 anonim ***** válasza:
69%
a 8as válaszolóval értek egyet 100%ban.nincs azzal semmi baj hogy te így szeretnél élni,viszont a párodtól ne vedd el a lehetőséget hogy gyermeke lehessen!
2015. júl. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/61 anonim ***** válasza:
72%
Az ilyesmit szerintem illik az elején tisztázni...
2015. júl. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/61 anonim ***** válasza:
98%
Én meg a #9-essel értek egyet, Kérdező párja majd eldönti, hogy mi a fontosabb számára...
2015. júl. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/61 anonim ***** válasza:
68%
Ilyen eltérő vágyak és meglátások mellett ez a kapcsolat csak ideig-óráig fog müködni.
2015. júl. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/61 anonim ***** válasza:
91%
Én meg a #9-essel értek egyet, Kérdező párja majd eldönti, hogy mi a fontosabb számára...
2015. júl. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/61 anonim ***** válasza:
60%
Soha nem tudom felfogni, amikor akár nőnek, akár férfinak fontosabb egy elképzelt valami, mint egy már élő ember, akit szeret, és aki szereti.
2015. júl. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/61 anonim ***** válasza:
36%

Már a kapcsolat elején határozottan közölnöd kellett volna vele, hogy te nem akarsz gyereket és kész. Vagy elfogadja, vagy tovább áll. Szerencsétlent meg húztad jó sokáig..


Gratulálok.


Mit tehetsz? Ülj le vele, mond meg neki hogy te eddig és ezután sem akarsz gyereket. Ha szeretne, akkor ahhoz más nőt kell találnia.

2015. júl. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/61 anonim ***** válasza:
54%

Ezeket a sorokat mintha én írtam volna néhány évvel ezelőtt.

Egyáltalán nem akartam, rosszul voltam a gondolattól, nem szeretem a gyerekeket, nem tudok velük mit kezdeni, idegesítenek, ez van.

Mindig mondogattam, hogy férjhez menni sem akarok.

Tulajdonképpen az eszemmel a mai napig így gondolom, nem sok értelmét látom, valószínüleg azért, mert a szüleim házassága sem volt sikeres, és egy nagyon csúnya, több évig elhúzódó válás részese voltam épp tizenévesen.

Nem hiszem, hogy a papír bármit is megváltoztatna.

Persze a kollégáim szemében én voltam a feketebárány, volt hogy csak kellemetlen volt egy-egy beszólásuk, de volt hogy egyenesen megalázó.


30 elmúltam, és még mindig nem érzem azt, hogy nekem most azonnal baba kell. Viszont ma már nem utasítom el olyan mereven, mint huszonévesen. Szerintem még el kell telnie pár évnek, és majd kialakul.


Ezzel csak azt akarom írni, hogy totál ugyanígy éreztem, hogy nekem aztán SOHA nem kell, de ahogy telnek az évek, nad is meg fog változni. Biztos azt gondolod, hogy nem, de majd pár év múlva átértékeled. Nem tudhatod, mit fogsz érezni mondjuk 8-10 év múlva. Elkésve még akkor sem leszel.

2015. júl. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/61 anonim ***** válasza:
31%
Ne légy önző. Hagyd, hogy menjen, ha neki ennyire fontos. Ha együtt maradtok, nem lesztek maradéktalanul boldogok, mert egyikőtöknek fel kell adnia az elveit és a vágyait. Most jobb lenne az a tudat, hogy magadhoz láncolod, mert önző vagy, ő meg boldogtalan?
2015. júl. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!