Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » El fog hagyni a párom, mert...

El fog hagyni a párom, mert nem akarok gyereket, számítsak rá?

Figyelt kérdés

Bár még fiatalok vagyunk, én 24, ő 26, én irtózom a gyerek vállalástól(nő vagyok). A párom viszont már évek óta mondogatja, hogy majd ha lesz babaci, meg sorolja a neveket meg utalgat... Nos, ha nem lenne önuralmam már az ölébe hánytam volna. Egyszerűen undorodom a gyerektől, nem lennék képes otthon csinálni a rezet vele, elviselni a bőgését a pisilést, meg ilyenek. Ráadásul öröklődési betegségem van, ami valószínüleg az unokámon jönne ki (nagyim, és korábbi felmenőim is küzdöttek hasonló betegséggel). Félek, hogy elfog hagyni, mert ő akar, engem meg az Isten mentsen meg tőle, hogy közbe jöjjön... Viszont szeretem, és nem akarom elveszíteni ezért. Sajnos ő nagy családban született, akkora a családfája mint a török szultáné(300ezer gyerek, bár a szülők fizetése kb minimálbér :D) és neki ez a normális... Mi sem keresünk túl sokat, és ez nem is fog változni. Rettegek, hogy elfog hagyni, viszont gyereket a világért sem vállalnék be (sem most, sem akárhány év mulva).

Esetleg tudok valamit tenni? Ezt megbeszélni vele már most, vagy hagyjam, hogy soródjak az árral?


2015. júl. 18. 18:40
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:
9%

"bocsi, nem tudtam, hogy te egy jós vagy, aki tisztán látja a jövőt, hogy a srác mivel járna jobban vagy rosszabbul.

Miért nem bírod elviselni azt a tudatot, hogy a srác majd meghozza a saját döntését."


Bízom benne, hogy így lesz.

2015. júl. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 anonim ***** válasza:
71%

"A "megajándékozza egy babával"... ez a kifejezés tömény szar, nyálasabb nem is lehetne."

+1


"Nekem csak az a problémám az egésszel, hogy ha most Kérdező pasija úgy döntene, hogy szakít, akkor még Kérdezőt kéne sajnálnuk, miközben már így is éveket vett el egy ártatlan ember életéből" - nekem úgy tűnik az előzményekből, hogy a Kérdező már említette neki párszor... már bocs, de az nehogy már a Kérdező hibája legyen, ha a párja önámítást folytat... egyébként is undorodom a "majd ha felnősz, majd pár év múlva, majd másképp fogod látni, majd rájössz" hozzáállástól, bármilyen témában is hangzik el, bárkik között, szóval semmi bajom nincs vele, ha valaki a saját tudálékoskodására és a másik lenézésére szúr rá...


És nem kell ezt remélni, mindenképp meg fogják hozni mindketten a saját döntésüket a kapcsolatukról még néhányszor az életben, ami egyébként a férfit nézve semmiben sem különbözik a tök átlagtól, minden kapcsolatban hosszú távon 50/50 az esély az együtt maradásra, vagy a szétválásra.


Azt meg - férfiként - totál képtelen vagyok megérteni én is (valaki már írta), hogy hogyan lehet valaki számára előrébb való egy még meg se született gyerek a saját párjánál. Milyen megalázó ez már egy kapcsolatban, ha az első nem a másik, hanem a majdani babika...

2015. júl. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 anonim ***** válasza:
16%

"Azt meg - férfiként - totál képtelen vagyok megérteni én is (valaki már írta), hogy hogyan lehet valaki számára előrébb való egy még meg se született gyerek a saját párjánál. Milyen megalázó ez már egy kapcsolatban, ha az első nem a másik, hanem a majdani babika..."


Nekem már az abszurd, hogy ezt a kettőt így szembe kell állítani. TERMÉSZETES, hogy a srác úgy érzi, hogy gyerek nélkül nem teljes az élet.

2015. júl. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 anonim ***** válasza:
15%

Akkor ne rabold az idejét, hanem szépen engedd el. Állítólag szereted, vagy mi. Akkor?


Majd találtok olyan párt magatoknak, akivel úgy megy ez a dolog neki is, neked is, ahogy szeretnétek.

2015. júl. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 anonim ***** válasza:
69%
Továbbra sem látom, hogy a srác mindenáron menni akarna, és a Kérdező erőszakkal tartaná vissza - úgyhogy szerintem értelmezhetetlen ebben a helyzetben az "engedd el"-ezés. Elengedni azt lehet, aki eldöntötte, hogy menni akar...
2015. júl. 19. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 anonim ***** válasza:
25%

Teljesen mindegy, hogy "babikáról" van szó, vagy pl. arról, hogy az egyik fél külföldön képzeli el az életét, ott akar karriert építeni, mert sokkal jobb lehetőségei vannak ott, a másik meg itthon akar maradni, mert itt van apu-anyu, nincs olyan képzettsége/nem tudja a nyelvet, fél az ismeretlentől stb., stb. Ez utóbbi esetben az egész babikázó, a gyereknevelést lefitymáló éretlen sakálkórus nekiesne a kérdezőnek, hogy ne húzza vissza a fiút, ne hitegesse, tönkreteszi az életét etc. Holott pontosan ugyanarról a jelenségről van szó: mindkettőnek van egyfajta elképzelése az életéről, a jövőjéről, de ezek az elképzelések abszolút ellentétesek egymással. Mindkét esetről az a véleményem, hogy nem lehet hazudni a másiknak, nem lehet hitegetni, meg kell mondani úgy, hogy tényleg megértse: ez az elhatározás nem fog megváltozni soha! Nem hiszem, hogy jelen esetben a kérdező így mondta el a párjának az ellenérzéseit, ahogy ide leírta. Ráadásul ha hozzáteszi, hogy neki az a legfontosabb, hogy együtt maradjanak - ami nem igaz, mert a saját elképzelése a legfontosabb számára - , azzal tökéletesen súlytalanná teszi a gyerek elleni tiltakozását.

Amúgy nem tudom, miféle szerelem/szeretet az, ahol nem fogadják el a másikat teljes egészében, az életszemléletével, vágyaival, álmaival együtt, hanem van, amit undorítónak, esetleg lenézendőnek tartanak - és ez igaz mindkét félre egyaránt. Mégis mit szeretsz benne, kérdező, hogy szép a szeme, jó a sérója, vagy mi? Azt, hogy nagycsaládból származik, és számára természetes, hogy gyerekeket szeretne tőled, azt meg becsukod a szekrénybe, hogy ne is lásd?

2015. júl. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 anonim ***** válasza:
70%

"TERMÉSZETES, hogy a srác úgy érzi, hogy gyerek nélkül nem teljes az élet."


SZÁNALMAS, ha így érzi. Ha saját jogon nem teljes az élete, és egy még nem létező ember vállára tenné azt a felelősséget, hogy tegye teljessé az életét.

2015. júl. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 anonim ***** válasza:
24%

47-es, van, akinek az a szánalmas, aki annyira gyáva vagy kényelmes, hogy nem tud/képes egy vagy több más emberért teljes felelősséget vállalni.


Más aspektusokat nem írok, mert vakoknak hiába magyarázod, hogy kék az ég.


Mindkettő egyfajta vélemény, és mindkettő tiszteletben tartandó. A kérdéshez pedig egyiknek sincs köze.

2015. júl. 20. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 anonim ***** válasza:
78%

"Ez utóbbi esetben az egész babikázó, a gyereknevelést lefitymáló éretlen sakálkórus nekiesne a kérdezőnek, hogy..." - a kristálygömb, a Tarot-kártya, vagy a kávézacc mutatja ezt?:))


"Nem hiszem, hogy jelen esetben a kérdező így mondta el a párjának az ellenérzéseit, ahogy ide leírta." - a kristálygömb... (stb)


"Amúgy nem tudom, miféle szerelem/szeretet az, ahol nem fogadják el a másikat teljes egészében, az életszemléletével, vágyaival, álmaival együtt,.." - úgy az esetek 99%-a... talán 1% van, ahol a két fél tényleg mindenben egyetért és azonosan gondolkodik. (még mi sem, pedig mi tényleg közel 20 éve jóban és rosszban...)

2015. júl. 20. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 anonim ***** válasza:
15%

Kedves 49-es,


1. itteni tapasztalat


2. ettől a behányós dumától már lelépett volna srác, és nem vekengünk itt


3. az elfogadás nem azt jelenti, hogy ugyanúgy gondolkodsz mindenről azt viszont igen, hogy a legfontosabb dolgokban nem merőben ellentétesen.


Egyéb?

2015. júl. 20. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!