Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » El fog hagyni a párom, mert...

El fog hagyni a párom, mert nem akarok gyereket, számítsak rá?

Figyelt kérdés

Bár még fiatalok vagyunk, én 24, ő 26, én irtózom a gyerek vállalástól(nő vagyok). A párom viszont már évek óta mondogatja, hogy majd ha lesz babaci, meg sorolja a neveket meg utalgat... Nos, ha nem lenne önuralmam már az ölébe hánytam volna. Egyszerűen undorodom a gyerektől, nem lennék képes otthon csinálni a rezet vele, elviselni a bőgését a pisilést, meg ilyenek. Ráadásul öröklődési betegségem van, ami valószínüleg az unokámon jönne ki (nagyim, és korábbi felmenőim is küzdöttek hasonló betegséggel). Félek, hogy elfog hagyni, mert ő akar, engem meg az Isten mentsen meg tőle, hogy közbe jöjjön... Viszont szeretem, és nem akarom elveszíteni ezért. Sajnos ő nagy családban született, akkora a családfája mint a török szultáné(300ezer gyerek, bár a szülők fizetése kb minimálbér :D) és neki ez a normális... Mi sem keresünk túl sokat, és ez nem is fog változni. Rettegek, hogy elfog hagyni, viszont gyereket a világért sem vállalnék be (sem most, sem akárhány év mulva).

Esetleg tudok valamit tenni? Ezt megbeszélni vele már most, vagy hagyjam, hogy soródjak az árral?


2015. júl. 18. 18:40
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 anonim ***** válasza:
63%

...azon túl, hogy az 1-es mindkét állítását kapásból cáfolom, szinte semmi:)))

Nézd, kultúrember nyilván figyelembe veszi a másik érzékenységét (még egy sima munkahelyi traccsban is, nem hogy a párjáét) és nem fogalmaz "behányósan"... ez utóbbi nem kritériuma annak, hogy az ember egyértelműen elmondja a saját véleményét... akkor már a "majd kinövöd, majd meggondolod"-ozás sokkal nagyobb tiszteletlenség egy másik emberrel szemben.

" azt viszont igen, hogy a legfontosabb dolgokban nem merőben ellentétesen. " - ezzel egyetértek, vitatható - illetve hát egyéni - hogy mik a legfontosabb dolgok, és mi a MERŐBEN ellentétes gondolkodás.

2015. júl. 20. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/61 anonim ***** válasza:
9%

Érdekelne, hogyan cáfolod kapcsiból.


A gyerekvállalás úgy vélem, elég fontos kérdés egy pár életében - meglehetősen hosszútávú projekt, jelentős kihatással az életmódra - ahhoz, hogy ebben fedjék egymást az elképzelések. Az, hogy az egyik semmiképp sem, a másik mindenképp akarja, merőben ellentétesnek nevezhető:-)


Lehet, hogy tiszteletlenség a sráctól a "majd kinövöd" szöveg (erre céloztam, hogy mindkét félre igaz, hogy el kell fogadnia a másikat teljes egészében), szerintem ez inkább azt jelzi, hogy nem összeegyeztethető az életszemléletük. A fiú el sem tudja képzelni, hogy a lány SOHA ne akarjon gyereket. Ezért kell egyértelműen, és ebben a stílusban elmondania. Ha már itt tartunk, ez a behányós szöveg pont ugyanannyira elfogadható egy hivatalos vagy párkapcsolatban zajló beszélgetésben, mint egy nyilvános weboldalon, még ha anonim is.

2015. júl. 20. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/61 anonim ***** válasza:
74%

Miért rossz az az ember, aki nem tud/akar másért felelősséget vállalni?


Magadért kötelező, minden egyéb "hobbi".

2015. júl. 20. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/61 anonim ***** válasza:
68%

#52, mondjuk magammal:) Nem, húsz éves párkapcsolati múlttal nem igazán vagyok éretlen, a "jobb élet reményében" télakolókat meg már az 1970-es években sem komáltam. Sőt, ha kicsinyég gondolkozol, a kettő inkább összefügg, hogy a babika-mániások fognak nagyobb arányban télakolni is, mert "én az én gyerekemnek mindent megadok, bármi áron..." ... én meg azt mondom - az ucscsó Széchenyivel egybehangzóan:) - hogy pl. a haza tényleg fontosabb, mint "én és az én családom"...


" Az, hogy az egyik semmiképp sem, a másik mindenképp akarja, merőben ellentétesnek nevezhető:-) " - na ya... apró nüansz, hogy ha a fiú mindenképp akarná, rég lépett volna... de ugye a gyereket akaró férfiak egy jó része sem akar azért annyira, hogy felrúgja érte a működő párkapcsolatát... szerencsére:) Férfiaknál ez fordítva müxik, ott a "nem akart, de jön" okozza nagyobb arányban a kapcsolatok megszűntét.

"A fiú el sem tudja képzelni, hogy a lány SOHA ne akarjon gyereket. " - na ez már végképp nehogy már a Kérdező hibája legyen...


Szóval summa summárum, az a teljesen normális, ha mindketten a SAJÁT véleményüket képviselik, és ha valamelyiknek már nem lesz fontosabb a kapcsolat, úgyis lépni fog. De nehogy már azt várja el valaki, hogy a Kérdező a saját érzelmeivel és érdekeivel szembe menjen.

2015. júl. 20. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/61 anonim ***** válasza:
39%

Nem értem, most mit cáfolsz, valszeg az egyetlen kivétel vagy, aki épp erősíti a szabályt:-) ha olvasgatsz itt a gyiken, te is tudod.


Sehol nem állítottam, hogy a kérdező hibás lenne. Azt fenntartom, hogy el kell mondania világosan és egyértelműen, ha kell, durva stílusban, hogyan látja a gyerekkérdést, ha nem teszi, becsapja a párját. Lehet, hogy te ezt megengedhetőnek tartod egy párkapcsolatban, én nem. Az, hogy nem beszél a kérdező az "érdekei ellen" annak, akit állítólag szeret, az nemhogy tiszteletlenség, hanem a legaljasabb önzés, aki ilyesmit támogat, ne verje a mellét Széchenyire hivatkozva, mert nem méltó rá, még annyira sem, mint aki a családja boldogulásának érdekében megy külföldre. Miért olyan elképzelhetetlen, hogy a fiúnak tényleg fontos a nagy család? Ja, hogy "általában" nem így van? Vagy ha igen, az se számít, "majd kinövi"? Vagy csak te nem tudod felfogni, mert másképp gondolkozol? Ettől még az ő életszemlélete semmivel sem értéktelenebb, mint a tied, vagy a kérdezőé, és illik tiszteletben tartani. Legalábbis egy "kultúrember"-nek.:-)

2015. júl. 20. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/61 anonim ***** válasza:
69%

" Miért olyan elképzelhetetlen, hogy a fiúnak tényleg fontos a nagy család? Ja, hogy "általában" nem így van? Vagy ha igen, az se számít, "majd kinövi"? " - ja, pont mint a Kérdező a babóka-fóbiáját:)))

Nem, egyáltalán nem elképzelhetetlen, viszont feltételezem, hogy egy ép eszű, saját ügyei vitelére képes 26 éves ember, aki képes maga is eldönteni, hogy mi fontosabb a számára, a jelen párkapcsolata vagy a gyermek utáni vágya. Legalábbis semmi olyan nem merült fel eddig, amiért ezt kétségbe kellene vonni. Az is tény, hogy ÁLTALÁBAn a férfiak ilyen szituban végül fele-fele arányban szoktak az egyik vagy a másik mellett dönteni.

Továbbra sem értek egyet azzal, hogy a Kérdezőnek a saját esélyeit kellene rontani, avagy ne "lobbyzhatna" önmaga mellett bármilyen, nem erőszakos módon. Elítélendő kb az lenne, ha a Kérdező az igazság helyet hitegetné, hogy "majd 2 év múlva, majd 3 év múlva, majd, ha..." miközben pontosan tudja, hogy ő soha nem akar. De ilyenről se esett szó ugye...


(a "kivétel erősíti a szabályt" meg ugye egy tipikus blődli, ha már van kivétel, akkor nem áll a szabály:))

2015. júl. 20. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/61 anonim ***** válasza:
0%

"(a "kivétel erősíti a szabályt" meg ugye egy tipikus blődli, ha már van kivétel, akkor nem áll a szabály:))

"


Ennek nézz utána kicsit jobban a középiskolás tankönyveidben:D

2015. júl. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/61 anonim ***** válasza:
35%

#57, köszi, de nem 1980-at írunk, nem az a szint jácc.

De tudod mit, beérem, ha a Wikit elolvasod:

[link] :)))

Hát bizony, a "kivétel erősíti a szabályt" blődli semmi más, mint az "exceptio probat regulam" latin szentencia bugyutácska félrefordítása - evvan:)

2015. júl. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/61 anonim válasza:
76%
Hasonló cipőben járok. Én nem szeretnék gyereket, párom igen. Hét éve vagyunk együtt, kapcsolatunk elején is felvetettük a témát és azt beszéltük meg várjunk, hátha változik az érzés. Nem változott. Közös ház vásárlása előtt vagyunk, így ez a kérdés most nagyon aktuális. Az elkövetkező napok arról fognak szólni, hogy maradjunk -e együtt. Mert ha együtt maradunk és nem lesz gyerek, akkor Ő boldogtalan lesz, ami engem is azzá tesz. Ha lesz gyerek, én leszek boldogtalan, ami által az apukát is és a gyereket is boldogtalanná tudom tenni. Az, hogy miért nem szeretnék gyereket, magánügy. Kedves Kérdező! Én szembenézek ezzel a problémával, hogy egy igen fontos kérdésben nem tudunk megegyezni. Ha ez azzal jár, hogy 7 év után szakítanunk kell, akkor végig fogom szenvedni (és a párom is), de ez valójában azt is jelenti, hogy boldogságra adtunk esélyt a másiknak. Mindenki azért született meg, hogy boldog legyen. A boldogság érzését szeretni nem önzőség, az, hogy ki milyen körülmények között boldog, az pedig egyedi. Mindannyian egyediek vagyunk: miért kellene mindenkinek gyereket akarni, miért kellene mindenkinek ugyanannak örülni? Csak azért szüljek gyereket, mert ezt várja el a társadalom? Én nem tudok úgy mást boldoggá tenni, ha én nem vagyok az.
2015. júl. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/61 anonim ***** válasza:
53%
Hát ha a párom bejelentené hogy ő nem akar gyereket, szélsebesen lépnék le mellőle, nem azért mert rossz ember, vagy valami, hanem mert ha ilyen fontos dologban nem egyezik a véleményünk, ez hosszú távon megkeserítené mindkettőnk életét. Mert hiába mondanám most hogy jó, rendben, akkor nem lesz gyerek, ismerem magam, és tudom hogy folyton a szemére hánynám. Nekem a boldogsághoz kelleni fog gyerek, de nem ítélem el azt, akinek meg nem, ezt mindenkinek joga van eldönteni, de nyílt lapokkal kell játszani, hogy a párunk a tények ismeretében dönthessen megy vagy marad. Fontos a gerincesség.
2015. aug. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!