Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » El fog hagyni a párom, mert...

El fog hagyni a párom, mert nem akarok gyereket, számítsak rá?

Figyelt kérdés

Bár még fiatalok vagyunk, én 24, ő 26, én irtózom a gyerek vállalástól(nő vagyok). A párom viszont már évek óta mondogatja, hogy majd ha lesz babaci, meg sorolja a neveket meg utalgat... Nos, ha nem lenne önuralmam már az ölébe hánytam volna. Egyszerűen undorodom a gyerektől, nem lennék képes otthon csinálni a rezet vele, elviselni a bőgését a pisilést, meg ilyenek. Ráadásul öröklődési betegségem van, ami valószínüleg az unokámon jönne ki (nagyim, és korábbi felmenőim is küzdöttek hasonló betegséggel). Félek, hogy elfog hagyni, mert ő akar, engem meg az Isten mentsen meg tőle, hogy közbe jöjjön... Viszont szeretem, és nem akarom elveszíteni ezért. Sajnos ő nagy családban született, akkora a családfája mint a török szultáné(300ezer gyerek, bár a szülők fizetése kb minimálbér :D) és neki ez a normális... Mi sem keresünk túl sokat, és ez nem is fog változni. Rettegek, hogy elfog hagyni, viszont gyereket a világért sem vállalnék be (sem most, sem akárhány év mulva).

Esetleg tudok valamit tenni? Ezt megbeszélni vele már most, vagy hagyjam, hogy soródjak az árral?


2015. júl. 18. 18:40
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 anonim ***** válasza:
44%
Nem hiszem, hogy ha Kérdező párja tényleg menni akarna, akkor a Kérdező egyáltalán vissza tudná tartani...
2015. júl. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/61 anonim ***** válasza:
28%

ha "behánysz tőle" ahogy az álmairól beszél, akkor mazochista vagy , hogy vele vagy??

komolyan nem értem...


ha együtt maradtok, akkor szépen kicsináljátok egymást, ha egy ilyen alapdologban eltértek. Bár ha ez nektek jó? Ti tudjátok... Én ha nem akarnék gyereket, eleve nem kezdenék olyan pasival, aki a majdani családjáról álmodozik. Mert nem vagyok önsorsrontó.

2015. júl. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/61 anonim ***** válasza:
30%
Nem akarsz gyereket,kész.Jobb is ha neked nem lesz.Hogy lehet egy gyerekről igy beszélni,behánysz a gondolattól undorodsz tőle?Anyád téged is "tisztába tett"A párod ha gyereket akar,nyugodj bele lesz is neki csak nem tőled.Ráadásul a családját is lenézed.
2015. júl. 19. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/61 anonim ***** válasza:
74%
Nálunk is ugyanez volt,a férjem akart volna gyereket,én nem,ő is azt hitte,hogy majd kinövöm,de nem így lett,mai napig rosszul vagyok a gyerekektől,ennek ellenére együtt vagyunk már 13 éve.Ez mindenféleképpen olyan dolog,amit meg kell beszélnetek egymással,ne kezdd el hitegetni a barátodat,csak azért mert félsz hogy el fog hagyni.Nőként sokkal nagyobb esélyed van rá,hogy kitartanak melletted,mint ha fordítva lenne ez az egész.
2015. júl. 19. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/61 anonim ***** válasza:
48%
El fog hagyni, ez természetes. Viszont ne húzd tovább az idejét azzal hogy hallgatólagosan hitegeted, közöld vele kerek perec hogy soha nem akarsz gyereket. Ha nem teszed, akkor még elvegetáltok így pár évet, és akkor már sokkal nehezebben fog találni olyan nőt, aki igazi családot akar. Ha szereted, akkor elengeded. Ha csak az számít hogy ne hagyjon el, akkor továbbra is hazudsz neki.
2015. júl. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/61 anonim ***** válasza:
61%
Ez nem kis nézetkülönbség kettőtök között. És ha mindkettőtök kitart az eredeti álláspontjánál, a végén így is, úgy is szakítás lesz a vége. Csak akkor nem kéne rabolni egymás idejét, hanem hagyni neki, hogy olyan párt találjon, aki megajándékozza egy babával, illetve te is találhatnál valakit, aki nem akar apa lenni.
2015. júl. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/61 anonim ***** válasza:
14%
Simán beteg vagy. Én sem vagyok oda-vissza a gyerekekért, örülök is, hogy egyelőre nincsen, de ilyen averziókkal viseltetni, hogy "undorodom" tőlük, ez szakemberért kiált. Valamit keményen elfojtasz magadban.
2015. júl. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/61 anonim ***** válasza:
77%
A sok önjelölt pszichológus megjelent :D Bizony van olyan ember, akit idegesítenek egyszerűen a gyerekek, nincs türelme hozzájuk, nincs benne anyai ösztön sem. Hát istenem, nem kell mindenkinek szülnie, vagyunk elegen ezen a bolygón.
2015. júl. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/61 anonim ***** válasza:
53%
Ti most tulajdonképpen miért pontozzátok le azokat, akik szerint a pasinak is vannak jogos érdekei, vágyai? Ha Kérdező semmiképp nem akar gyereket, akkor a minimum, hogy elengedi a pasiját, mert neki ugyanúgy joga van a boldogsághoz, és ha Kérdező úgy gondolja, hogy a pasijának nincs joga ráerőltetni a gyereket, akkor neki sincs a pasijára erőltetni a gyerektelenséget. Nem csak Kérdezővel kell együtt érezni, két emberről beszélünk!
2015. júl. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/61 anonim ***** válasza:
77%

Nem az van lepontozva, aki szerint hagyja el, hanem aki még odaszúrta mellé, hogy nem normális a kérdező.


A "megajándékozza egy babával"... ez a kifejezés tömény szar, nyálasabb nem is lehetne.

2015. júl. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!