Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » El fog hagyni a párom, mert...

El fog hagyni a párom, mert nem akarok gyereket, számítsak rá?

Figyelt kérdés

Bár még fiatalok vagyunk, én 24, ő 26, én irtózom a gyerek vállalástól(nő vagyok). A párom viszont már évek óta mondogatja, hogy majd ha lesz babaci, meg sorolja a neveket meg utalgat... Nos, ha nem lenne önuralmam már az ölébe hánytam volna. Egyszerűen undorodom a gyerektől, nem lennék képes otthon csinálni a rezet vele, elviselni a bőgését a pisilést, meg ilyenek. Ráadásul öröklődési betegségem van, ami valószínüleg az unokámon jönne ki (nagyim, és korábbi felmenőim is küzdöttek hasonló betegséggel). Félek, hogy elfog hagyni, mert ő akar, engem meg az Isten mentsen meg tőle, hogy közbe jöjjön... Viszont szeretem, és nem akarom elveszíteni ezért. Sajnos ő nagy családban született, akkora a családfája mint a török szultáné(300ezer gyerek, bár a szülők fizetése kb minimálbér :D) és neki ez a normális... Mi sem keresünk túl sokat, és ez nem is fog változni. Rettegek, hogy elfog hagyni, viszont gyereket a világért sem vállalnék be (sem most, sem akárhány év mulva).

Esetleg tudok valamit tenni? Ezt megbeszélni vele már most, vagy hagyjam, hogy soródjak az árral?


2015. júl. 18. 18:40
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem sem beteg vagy rossz ember valaki attól, hogy nem akar gyereket, azt sem hiszem, hogy a kérdező bezárva tartaná a párját a pincében. A férfi is tud szakítani, ha boldogtalan a kapcsolatban.
2015. júl. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/61 anonim ***** válasza:
11%
Én írtam, hogy szintén nem vagyok oda a gyerekekért, összeteszem a két kezem, hogy egyelőre nekem sincsen. A nyígásukkal, hisztijükkel szintén vallatni lehetne engem is. A gond ott van, hogyha valaki egyenesen undort érez velük kapcsolatban. Ez vall valamilyen komoly belső frusztráltságra, amit a kérdezőnek ki kéne ásatnia magából, mert ez az élete más területére is kihat anélkül, hogy ennek tudatában lenne.
2015. júl. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/61 anonim ***** válasza:
75%

#29 - "Ti most tulajdonképpen miért pontozzátok le azokat, akik szerint a pasinak is vannak jogos érdekei, vágyai?"

Nézd, persze, hogy a férfinak is vannak jogos érdekei, és ott van maga a férfi, hogy képviselje azokat, ahogy a nő is a sajátjait. A férfi nyilván ki tud lépni a kapcsolatból, ha úgy dönt, hogy neki fontosabb egy saját gyerek, mint a jelenlegi kapcsolata, a Kérdező nem tartja lakat alatt, nem szorít puskát a fejéhez.

Akik viszont a Kérdezőt biztatják, hogy lépjen ki ő, hiába érzi ő jól magát a párja mellett, és hiába szereti őt, azok viszont azt várják el, hogy Kérdező eleve adja fel, feláldozva a saját boldogságát egy gyerek majdani megszületése érdekében, és kényszerítse bele a párját egy olyan helyzetbe, ahol a szabad döntése helyett kényszerpálya lesz számára is egy új kapcsolat, és a babikácska... magyarán nem a Kérdező szándéka számít, és nem is a párja döntése, nem az ő boldogságuk ,hanem a kicsibaba..

És bocs, de ettől behányok, nem, nem az anyaság és nem a babika az első mindenkinek.

2015. júl. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 anonim ***** válasza:
28%

29-es vagyok. Ez a hozzászólás is csak 38%-ot kapott.



"El fog hagyni, ez természetes. Viszont ne húzd tovább az idejét azzal hogy hallgatólagosan hitegeted, közöld vele kerek perec hogy soha nem akarsz gyereket. Ha nem teszed, akkor még elvegetáltok így pár évet, és akkor már sokkal nehezebben fog találni olyan nőt, aki igazi családot akar. Ha szereted, akkor elengeded. Ha csak az számít hogy ne hagyjon el, akkor továbbra is hazudsz neki."


Én meg ugye nullát kaptam, csak mert szemét hímsoviniszta a sráccal is együtt merek érezni. Nem is igazán a babáról van szó-bár kétség kívül nagyon furcsának tartom Kérdező hozzáállását-hanem arról, hogy a sráccal szemben is nagyon önző Kérdező. Nem, nyilván nem tudja Kérdező kényszeríteni a párját semmire, csak éppen a kérdésből nekem így is az jön le, hogy magához akarja láncolni, illetve azt várja el a sráctól, hogy hozzon akkora áldozatot érte, hogy lemond a gyerekről érte, miközben ő vágyik rá, és nem lesz gyerek nélkül boldog. Kérdező abban folytatásban reménykedik, hogy a srác elfogadja, hogy nem lesz gyerek,elfojtja magában a vágyat Kérdező kedvéért, és vele marad, mert Kérdezőnek ez így jó, az, hogy a srác így nem lesz igazán boldog, az kit érdekel?

2015. júl. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/61 anonim ***** válasza:
70%

"El fog hagyni, ez természetes." - miért előző, mit kapjon, amikor valójában kb 50/50 a valószínűsége, hogy a srác a működő párkapcsolatát választja, vagy borít mindent egy majdani gyerek utáni vágyból.

Milyen etikátlan már arra biztatni a Kérdezőt, hogy a maga részéről eleve adja fel, és meg se próbálja a saját érdekét képviselni?

2015. júl. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/61 anonim ***** válasza:
26%
Csak az a bajod a gyerekkel, hogy nem akarsz otthon ülni vele? Ha igen, akkor ezt beszéljétek meg, megoldható. Nálunk is szerepcsere lesz, mert eszem ágában nincs itthon pelenkázni és befásulni. De láss csodát: a párom kimondottan örül neki, hogy ő maradhat itthon! Lehet, hogy ez nálatok is működne.
2015. júl. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/61 anonim ***** válasza:
39%

" "El fog hagyni, ez természetes." - miért előző, mit kapjon, amikor valójában kb 50/50 a valószínűsége, hogy a srác a működő párkapcsolatát választja, vagy borít mindent egy majdani gyerek utáni vágyból.

Milyen etikátlan már arra biztatni a Kérdezőt, hogy a maga részéről eleve adja fel, és meg se próbálja a saját érdekét képviselni?"



Egyáltalán nem etikikátlan. LEHET, hogy a srác maradni fog, csak ezzel a srác biztosan nem fog jól járni.

2015. júl. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/61 anonim ***** válasza:
41%

"Egyáltalán nem etikikátlan. LEHET, hogy a srác maradni fog, csak ezzel a srác biztosan nem fog jól járni." - bocsi, nem tudtam, hogy te egy jós vagy, aki tisztán látja a jövőt, hogy a srác mivel járna jobban vagy rosszabbul.

Miért nem bírod elviselni azt a tudatot, hogy a srác majd meghozza a saját döntését.

2015. júl. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/61 anonim ***** válasza:
20%

"Akik viszont a Kérdezőt biztatják, hogy lépjen ki ő, hiába érzi ő jól magát a párja mellett, és hiába szereti őt"


Ez az, hogy nem szereti! Ha szeretné, nem akarná maga mellett tartani, ha tudja, hogy nem tudja, vagy nem akarja neki megadni azt, amire vágyik! És nem, egy szóval sem mondtam, hogy a srácnak nem kellene lépnie, én már valószínűleg rég megtettem volna a helyében. Nekem csak az a problémám az egésszel, hogy ha most Kérdező pasija úgy döntene, hogy szakít, akkor még Kérdezőt kéne sajnálnuk, miközben már így is éveket vett el egy ártatlan ember életéből... Szerintem az a korrekt, ha az ilyesmit az ember egyértelműen, és félreérthetetlenül leszögezi már az elején!

2015. júl. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/61 anonim ***** válasza:
26%

"A "megajándékozza egy babával"... ez a kifejezés tömény szar, nyálasabb nem is lehetne."


Szerintem sokan vannak, akik nem így érzik.

2015. júl. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!