Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy alapvetően megromlott...

Egy alapvetően megromlott párkapcsolatba bevállalnátok második gyereket ha egyébként a kicsi érdeke ezt kívánná?

Figyelt kérdés
Konkrétan a kicsi születése óta, azaz másfél éve romlott meg drasztikusan a kapcsolatunk a férjemmel, bár addig sem volt már egy tündérmese... A lánykánkkal nagyon kedves, szereti, bár általában szereti a kellemes teendőket végezni a melósabbak helyett, de velem kifejezetten szemét módon viselkedik. Mivel kényetelenek vagyunk az anyósomékkal élni, minden nap az orrom alá dörgöli hogy összetehetném a kezem h ilyen segítségem van, csak közben elfelejti hogy én is vágyom saját élettérre, saját dolgokra, hogy ne mindig másokhoz kelljen viszonyítani magam. Tudom hogy jó szándékkal vannak, de folyton beleszólnak a gyerekem nevelésébe, mert ők bezzeg felneveltek hármat... És igazából majdnem minden rossz amit csinálok, és a férjem is az ő pártjukat fogja. Az utóbbi időben pedig minősíthetetlen hangnemet használ, ordít velem a kislányom füle hallatára és azon veszem észre magam, hogy az önbizalmam nulla, már a saját gondolkodásomban is kételkedem, egyszerűen elfelejtettem MAGAM lenni. Az a felállás szerinte, hogy én csak egy púp vagyok a hátán és ha előre tudta volna hogy ez lesz és én ilyen leszek akkor nem vett volna feleségül, stb... Hozzátenném, hogy azelőtt volt saját életem, normális munkám, diplomám van, és nem vagyok dagadt bányarém a baba születése után sem. A háztartási és a gyerek körüli teendőkben szinte soha nem segít, szerinte ez tök természetes, hogy ő dolgozik az enyém meg az összes többi. Ebbe a kapcsolatba érdemes így testvérkét szülni?

2015. aug. 8. 13:21
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 A kérdező kommentje:
A férjem szerint teljesen mindegy hol élünk, én egy életképtelen nő vagyok. Csak azt nem veszi észre, hogy nincs saját életünk. Nekem mindenkihez alkalmazkodnom kell, mindenkinek megfelelni, (már nem megy, inkább válllalom hogy bunkó vagyok meg paraszt, nincs türelmem a felszínes játszmákhoz) és ha anyagilag megtehetném, lehet hogy már leléptem volna...
2015. aug. 8. 13:45
 12/61 anonim ***** válasza:
100%
NEM!
2015. aug. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/61 anonim ***** válasza:
100%
Úristen, szerinted ha egy gyerek nem "oldotta" meg a házassági problémáidat, majd még egy megoldja? Egyébként ezek után hogy tudsz a férjeddel lefeküdni? Vagy csak a gyerenemzés a cél, aztán mindegy hogy aláz, hogy beszél, hogy viselkedik veled? Nem hogy szüljél még, inkább keress magadnak lakhatást, és kezd új életet amilyen gyorsan csak tudsz! Van diplomád, volt jó munkád, akkor ezek szerint lehet is, vissza is vehetnek, de kereshetsz másikat is.
2015. aug. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/61 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon hülyén gondolkozol! Egy új gyerek soha! Nem oldja meg a problémákat! Eszedbe ne jusson csak ezért megszülni egyet!
2015. aug. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/61 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs munkád, akkor keress, és egyből megteheted anyagilag. Nem te leszel az egyetlen, aki egyedül nevel egy gyereket albérletben.
2015. aug. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/61 anonim ***** válasza:
100%

Tehát ezzel akarod még tovább húzni a kapcsolatotok haldoklását, és egyúttal elintézni, hogy majd ne 1, hanem rögtön 2 gyerek nőjjön fel apa nélkül.

Csak gratulálni tudok. Tényleg alkalmassághoz kéne kötni a gyerekvállalást.

2015. aug. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/61 A kérdező kommentje:

Nem azért szültem, hogy megmentsem a kapcsolatom ne essék félreértés. Akkor még úgy gondoltuk, hiszünk egymásban és szeretnénk.

Ma meg ott tartunk, hogy próbálom magam minden nap újradefiniálni, a kicsi bölcsiben van 2 hónapja, addig mindent megpróbálok megtenni amivel elmaradásom volt. Folyton próbálom utolérni magam, de ez csak a létfenntartásra szorítkozik. Magasztosabb dolgok nem férnek bele. szakmailag is totál le vagyok maradva, olyan 5 évet kellene behoznom, hogy piacképes legyek, nehéz munkát találni de nem lehetetlen persze. A férjem számára csak az az ember aki x összeget keres, penge agya van, és proaktívan kitalálja az életét.

2015. aug. 8. 13:55
 18/61 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem ebbe a kapcsolatba bőven elég az egy gyerek is. Nem érdemes ide már több gyereket szülni.

Te sem érzed már jól magad. Ezt előbb meg kéne javitsátok ti ketten. Ne a születendő gyerekkel javitassátok meg a már megromlott kapcsolatotokat.

Nem éri meg!


Fel a fejjel és kitartást! :)

Sok sikert!


U.i.: ha van kedved néha panaszkodni, vagy csak úgy simán eleged van már mindenből, nyugodtan irhatsz privit, kiadhatod magadból.

Tudd meg néha jól jön.

2015. aug. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/61 anonim ***** válasza:
89%

"olyan 5 évet kellene behoznom, hogy piacképes legyek"

Akkor se dől össze a világ, ha nem a szakmádban találsz állást.

2015. aug. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/61 anonim ***** válasza:
94%

Nem hogy gyereken, hanem az újrakezdésen kellene gondolkodnod.

A férjeddel vagy nélküle...

2015. aug. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!