Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy alapvetően megromlott...

Egy alapvetően megromlott párkapcsolatba bevállalnátok második gyereket ha egyébként a kicsi érdeke ezt kívánná?

Figyelt kérdés
Konkrétan a kicsi születése óta, azaz másfél éve romlott meg drasztikusan a kapcsolatunk a férjemmel, bár addig sem volt már egy tündérmese... A lánykánkkal nagyon kedves, szereti, bár általában szereti a kellemes teendőket végezni a melósabbak helyett, de velem kifejezetten szemét módon viselkedik. Mivel kényetelenek vagyunk az anyósomékkal élni, minden nap az orrom alá dörgöli hogy összetehetném a kezem h ilyen segítségem van, csak közben elfelejti hogy én is vágyom saját élettérre, saját dolgokra, hogy ne mindig másokhoz kelljen viszonyítani magam. Tudom hogy jó szándékkal vannak, de folyton beleszólnak a gyerekem nevelésébe, mert ők bezzeg felneveltek hármat... És igazából majdnem minden rossz amit csinálok, és a férjem is az ő pártjukat fogja. Az utóbbi időben pedig minősíthetetlen hangnemet használ, ordít velem a kislányom füle hallatára és azon veszem észre magam, hogy az önbizalmam nulla, már a saját gondolkodásomban is kételkedem, egyszerűen elfelejtettem MAGAM lenni. Az a felállás szerinte, hogy én csak egy púp vagyok a hátán és ha előre tudta volna hogy ez lesz és én ilyen leszek akkor nem vett volna feleségül, stb... Hozzátenném, hogy azelőtt volt saját életem, normális munkám, diplomám van, és nem vagyok dagadt bányarém a baba születése után sem. A háztartási és a gyerek körüli teendőkben szinte soha nem segít, szerinte ez tök természetes, hogy ő dolgozik az enyém meg az összes többi. Ebbe a kapcsolatba érdemes így testvérkét szülni?

2015. aug. 8. 13:21
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 anonim ***** válasza:
95%
Már maga a kérdés is értelmetlen. Fel sem kellene merülnie annak hogy legyen még egy gyerek. Én a helyedben már rég elhagytam volna, a gyerek Úgyis nálad maradhat Menj el dolgozni és éld az életed de nélküle.
2015. aug. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/61 anonim ***** válasza:
89%

Diplomás létedre furcsa kérdést tettél fel.

Már az elsőt sem kellett volna megszülni.

2015. aug. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/61 anonim ***** válasza:
45%
Ha ilyen anyám lenne,mint te,biztos felé se néznék öregasszony korában.Ezzel is ugyanúgy sérül a gyerek,ha ilyen környezeteben nő fel,mint egy csúnya válás során,sőt,lehet jobban.Ha nem akarsz magaddal még jobban kicseszni,ne ettől az embertől szülj második gyereket és ne most,hanem keress munkát,add be a válópert és ha lefolyt a gyermek elhelyezés a javadra,akkor go albérlet akár a picivel,akár nélküle,attól függően,kinek ítélik.
2015. aug. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 A kérdező kommentje:
Látom már milyen körültekintően kell pár szóban vázolni egy életet hogy kívülállók is megérthessék... Könnyű úgy tanácsot adni hogy nem vagy benne, hiszen így nem ismerhetsz egy csomó körülményt, de mindenképp elgondolkodtató. Köszönöm.
2015. aug. 8. 14:46
 35/61 anonim ***** válasza:
88%

Diplomás létére azért tesz fel ilyen kérdést, mert már nincs önbizalma. Kis kedves férje leamortizálta, hogy a kabát hűljön rá. Mennyi önző ember van. Nem szeret téged, csak magát. Sajna nem jó a többgenerációs együttélés.

Ne legyen még egy gyerek. Sok puszi, veled vagyunk.

2015. aug. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/61 anonim ***** válasza:
87%
A világért s szülj!Ott neked semmi nem lesz jó,még nehezebben tudnál kitorni.Nem mindegy 1,vagy 2 gyerekkel kell folytatnod az életet.ordibál veled,meg bánta elvett stb.Mit akarsz még?Fogd a gyermeked és lépj!Még nincs veszve semmi fiatal vagy,azt a parasztot meg hagyd a családjával.Sok sikert és ne félj ne tántorodj el!!Kicsit elesett vagy,de gondolj arra ennél csak jobb lehet neked és a lányodnak!
2015. aug. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/61 anonim ***** válasza:
92%

Bocsi, én enyhén szólva is fiatal vagyok még ebben tanácsot adni, de azért szeretném leírni, ami rögtön előjött bennem a kérdést meg a kommenteket olvasván. Te szinte teljesen ugyanabban a helyzetben vagy, mint anno édesanyám volt azt leszámítva, hogy nálunk apukám egyáltalán nem volt ilyen kegyetlen, nem ordibált, stb., csak nem állt ki édesanyám mellet a szüleivel szemben, stb., inkább melléjük állt. És egyébként a leírtak alapján Te szinte teljesen ugyanúgy is éled meg, mint anyukám tette. (Ez egyébként a velem való terhessége óta így ment, kb. 2-3 lehettem, amikor elköltöztünk a nagyszüleimtől külön lakásba anyukámmal és apukámmal együtt, de az mit sem segített!)

Na most, nálunk nemcsak anyukám sínylette ezt meg nagyon, hanem tapasztalatból mondom, hogy a gyereknek se tesz jót hosszútávon, mert az én életem is egy nagy rakás sz*r lett (ha nem is CSAK emiatt), pedig nálunk nem volt ugye üvöltözés sem, "csak" annyi, hogy a folyamatos stresszben léteztem. Ennyi is elég volt hozzá. Pszichológushoz, pszichiáterhez is jártam, ők is megmondták, hogy ezek a családi gondok, ez a negatív családkép is bőven közrejátszottak az én helyzetembe; szorongásos betegségem lett, depressziós is voltam (ami néha "vissza is jön"), alig bízom meg az emberekben, nincs önbizalmam nekem sem, stb. Anyukám pánikbeteg volt, depressziós volt (meg az is egyébként), testi önképzavara van, stb.

Úgyhogy csak ezért írom, hogy szerintem minél hamarabb el kellene válnod, és elmenned onnan a kisgyerekkel külön, csak ti ketten, mert egyikőtöknek se fog jót tenni még hosszabb távon. Nálunk is a válás után rendeződtek jobban a dolgok, apukámmal tökéletesen jól kijövök, akárcsak anyukámmal, ugyanannyi időt töltök szinte mindkettőjükkel, stb.

2015. aug. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/61 anonim ***** válasza:
86%
NEM! sőt...én egy percig sem tűrném ezt el, és elválnék.
2015. aug. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/61 anonim válasza:
84%
Kedves kérdező! A 37-es sztoriját ajánlom figyelmedbe, és az alapján dönts!!
2015. aug. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/61 anonim ***** válasza:
86%

Természetesen elválnék, a gyerek túléli, és talán nem lesz elcs.szve az egész élete egy idegbajos apával és egy beszri anyával.


De te tudod, ha neked jó a megalázott mártír szerep, akkor maradhatsz, a gyerekeket meg majd kikezeli a pszichológus.

Vagy ugyanilyen akaratgyenge felnőtt lesz belőle, mint te, ugyanilyen szr párkapcsolattal.

2015. aug. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!